Doğrudan sınıf geçmek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba şunu tam anlayamadım , okuldaki bazı öğretmenler başarısız ders olursa sorumlu geçiliyor diyor ama burda öyle denmiyor sanırım.Geçen dönem teşekkür aldım büyük ihtimal bu dönemde alıcam ama eğer alamazsam ,

mesela yıl sonunda 2 başarısız ders olursa ama yıl sonu ortalaması 70 olursa doğrudan sınıf geçiliyormu? Ben hangisine girerim böyle olursa lütfen biri açıklasın :D

MADDE 57- (1) Ders yılı sonunda;
    a) Tüm derslerden başarılı olan,
    b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan
    öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

MADDE 58- (1) Doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden, bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

2. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Ortalama tutarsa,dil anlatim baraj dersi o ders zayıf olursa sorumluluk sınavlarına kalıcaksın.Lakin öteki dersler zayıf ise ortalama gecersin ortamala tutmaz ise 3 dersin zayıfsa sorumlu geçersin 3den fazla ise bütünlemeye kalırsın meb işi çok karıştırdı :D

3. ProfoZepp

ProfoZepp Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Burasi maol forumu mu acaba :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Çok açık değil mi:) ortalaman 50 nin üstünde olduğu sürece baraj dersin olan dil anlatımdan da kalmadığın sürece takıntısız üst sınıfa geçiyorsun..

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim abi :)

Bende o yüzden konu dışı bölümüne açtım zaten abi , bu bölümde çok daha gereksiz konular olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ederim , herkes farklı bir şey söylüyor o yüzden öğretmenlere sordum net bir şey söyleyen yok :D

6. ProfoZepp

ProfoZepp Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    telefonda tapatalk'tan baglandigim icin konu disi olduguna dikkat edemedim uzgunum ki zaten art niyetle soylememistim

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. berkunal99

berkunal99 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir bornova
    merhaba kardeşim bu soru benimde kafamı çok kurcalıyordu rehberlik hocasına sordum yani kesin bilgi. öncelikle kaç zayıfın olursa olsun önemli deyil (dil anlatım hariç) 2 dönem ortalaman 50 yi buluyorsa geçiyorsun yani diyelim ilk dönem ortalaman 60 2.dönem ortalamanda 40 60+40=100/2=50
    sınıfı geçiyosun

onur04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş