doğru zamanda doğru protein almalıyım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve erosbu12 tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erosbu12

erosbu12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar beslenme sistemim gerçekten kötü farkındayım nokta atışı yapmak istiyorum
    kahvaltı uyku öyle yemeği .. saatleri ne yemeli ne içmeli ve ne kadar
    arkadaşlar 8 aydır vücut geliştiriyorum çok yol kat ettim ama beslenmeyle daha ileri gidebileyeceğimin farkındayım
    öncelikle arkadaşlar whey proteini 3 matrix bcaa katkılı protein tozu kullanıyorum ne zamanlar almalıyım
    2. sorum kahvaltıda ne yemeliyim
    3.soru kaç saatlik uyku şart

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Kahvaltı peynir yumurta bal salam süt tereyağ yiyebilirsin vs vs 8 saat uyku iyidir proteinlerini kendine göre ayarlayabilirsin

erosbu12 bunu beğendi.
  3. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim forumdaki bir arkadaşdan sana uygun bir program gönderimi yapıyorum
    vücut gelişimi acısından en az 7-8 saat uyku şart .
    Beslenme olarak da buyur 5000 kalorilik bir program kırmızı et ve kıyma yerine tavuk yumurta koyabilirsin ordaki amac illa kırmızı et ve kıyma değil. proteindir. yumurtayı kilo problemin yoksa sarısıyla yemeni tavsiye e derim istersen 15 tane ye ama sarısıyla. 5 beyaz 1 sarı işi hikaye oldu. yapılan araştırmalara göre konusuyorum yumurta işini sağlam bilgi aklında bulundun

Kahvaltı 7:30

-3 yumurta
    -100-250gr etli çörek (çn: türkiyede buna en benzer ürün etli ekmek. bunun yerine etli ya da kıymalı poğaça-börek düşünülebilir)
    -2 dilim tereyağlı kızarmış ekmek
    -2 bardak süt
    Atıştırmalık 10:00
    -yarım etli sandiviç (çn: yarım ekmek sandiviç değil. iki yarım tost ekmeği ile ya da aynı gramajda ekmekle yapılmalı. hazır üçgen sandiviçlerin boyunda.)-1 haşlanmış katı yumurta
    -1 bardak süt
    Öğle yemeği 12:30
    -1 etli sandiviç (çn: iki tost ekmeği ile ya da aynı gramajda ekmekle yapılmalı)
    -1 kaşarlı sandiviç (çn: iki tost ekmeği ile ya da aynı gramajda ekmekle yapılmalı)
    -2 bardak süt
    Akşam yemeği 18:00
    -250-350gr kıyma
    -tereyağlı fıranda patates
    -salata
    -sebze (mısır, fasülye, bezelye, vs)
    -2 bardak süt
    Atıştırmalık 21:00
    -protein içeceği: 2 bardak süt, yarım fincan yağsız süt tozu, bir yumurta, yarım fincan dondurma blendırda çırpılacak

erosbu12 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş