Doğru mu besleniyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve roxorloopz tarafından 21 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. roxorloopz

roxorloopz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Uzun süredir okuyucu olarak çok şey öğrendiğim foruma üye olarak aktif katılım sağlamak istedim.
    Beslenme konusunda kafam karışık. Boyum 1.83, kilom 94. Spor geçmişim var, yaklaşık 10sene aktif yüzücüydüm, 4 sene önce bıraktım. Doğrudan bir vücut antremani yapmıyorum, P90 Home Exercise programını uyguluyorum.

Beslenme şeklim:
    Sabah:
    3 tam yumurta
    1 bardak süt
    1 dilim ekmek
    1 domates/salata
    yarım avuç fındık
    yarım avuç kuru üzüm

Öğlen:
    1 tabak bulgur pilavı + kırmızı et veya ızgara tavuk

İkindi:

2-3 tane veya dilim meyve

Akşam:
    Egzersizden yarım saat önce:
    1 avuç fındık, 1 avuç kuru üzüm veya incir
    yarım bardak elma suyu
    2 kapsül kreatin

Egzersizden hemen sonra:
    1 bardak elma suyu(glikojen depolarını doldurmak için yeterli mi bilmem)
    2 kapsül kreatin
    250-300gr tavuk göğsü veya 80gr light ton balığı (ek olarak Dymatize Iso 100'ü'de ekleyeceğim önümüzdeki haftadan itibaren)
    4 yumurta beyazı
    2 domates veya 2 adet havuç

Beslenme konusunda önerileriniz benim için çok önemli, şimdiden teşekkür ederim.

2. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    akşam ki 4 yumurta beyazını alalımi sabah kahvaltısına ekliyelim, 5-7 yumurta arası sadece Beyazını türketin Sarısında fazla kalori ile Yağ var, buna gerek yok. Lor (yağsız tusuz) peynirini tavsşye ederim, yumurta ile birlkte hoş bir şekilde gidiyor. Süt konsunda yağsız sütü tavsiye ederim aynı şekilde yoğurtu. Günlük tavuk gram miktarı 400 + olabilir, nasıl isterseniz :)

3. roxorloopz

roxorloopz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim. Lor peyniri için tavsiye ettiğiniz bir marka var mı? Akşam çalışma sonrası 400gr tavuk tek seferde yenilebilir mi? Bir de üzüm suyu bulamadığım için elma suyunu çok tüketiyorum. Doğru birşey mi bu?

4. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Beslenmeniz düzgün görünüyor .Bir seferde 400 gr tavuk biraz fazla gibi. Yapılan araştırmalara göre 1 seferde sindirilebilen maks. protein miktarı 45 gr. Anabolic birşey kullanılmıyorsa. Antremen öncesi ve sonrası veya sabah kahvaltınızı yavaş sindirilen kaliteli karbonhidratları ekleyebilirsiniz.

Takıldığım konu Elma suyunu siz mi sıkıyorsunuz yoksa hazır meyve sularından mı kullanıyorsunuz. Bildiğiniz gibi meyve sularında ekstra şeker mevcut .Antremanlardan sonra 1 muz yemek daha doğru tercih olacaktır.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hangi araştırmalara göre? Bildiğiniz bir araştırma varsa atar mısınız linkini, yana yakıla bu söylentinin nereden çıktığını arıyorum.

6. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    gün içersindeki gram miktarını demek istemiştim yanı 200 - 200 bölerek veya 250 - 250

7. roxorloopz

roxorloopz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Elma suyunu hazır alıyordum. Bu durumda egzersiz sonrası muz yemeye çalışayım. Öneriniz için teşekkürler.

8. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;

Bununla ilgili ing. bir makale okumuştum fakat aslına bakarsanız % 100 olarak kesinliği yok bu konunun. Şöyle bir açıklama yapmak istiyorum . Dikkat ederseniz protein tozu ölçekleri 25 ila 30 gr arası değişiyor .Whey protein için konuşuyorum şu anda . Bildiğiniz gibi kas yapmak sadece protein alımına bakmıyor buna ek olarak Myostatin'i Testesteron'u SHBG'si Growth hormon'u inslülin vs gibi etmenlere bağlı . Yani demek istediğim vücut ağır çalışmışsanız kullanabilecekse 50-60 gr proteini sindirebilir fakat kas herhangi bir yıkıma uğramamışsa alınan fazla protein şeker ve yağa dönüşüyor. Fakat et ürünleri yerseniz , bu ürünlerin sindirilme süreleri 4 saati buluyor , bu da kana daha yavaş bir şekilde amino asit salınımı sağlıyor. Daha uzun süre , daha efektif kullanım demek oluyor. Bildiğiniz gibi whey 30-35 dk gibi bir sürede kana karışıyor. Yani demek istediğim eğer vücudun ihtiyacı var ise aldığınız proteini gramı gramına kullanır. İhtiyacınız yok ise fazlası yağa ve şekere dönüşür.İhtiyacınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Umarım konuyu dağıtmamışımdır.

Sayfayı Paylaş