Doğru dövüş sporu seçimi ..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TurTaa tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Ben vücut geliştirmenin yanına kavgalardan başarılı bir şekilde çıkmak için bir sanat öğrenmek istiyorum.
    Şuan AIKIDO yu araştırdım ama daha çok savunma sporu gibi geldi bana.
    Benim istediğim tarzsa, klüp kapılarında duran yarma bodyguardları dövebileceğim bir sanat.
    Bilgisi olan biri yardım edebilir mi ?

2. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    bar kapılarında duranların çoğu dövüş sporları hakkında eğitimlidir. ve işleri bu olduğu için devamlı olarak kendilerini geliştirmeye gayret ederler. ne olsa ekmek parasını bu işten kazanıyorlar.

3. afk_

afk_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kick boks veya tekvando

4. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    hahahha sen beni güldürdünya o bar kapısındaki adamlarda seni güldürsün :D:D

5. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle aikido,ben bir süre yaptım en kısa zamanda devam edeceğim.savunma sporu oladak bilinir ve öyledir ama bu birazda sana bağlı kişileri etkisiz hale getirdiğinde elinde maymun gibi oynatma imkanın oluyor o ara ister biryerini kır istersen kendinden uzak tut ven iyi özelliği güce dayalı bir yanı yok tamamen karşındakinin kendi gücünü ona karşı kullandığın bir spor dalı.karate,boks vs yapsan belli bir yaştan sonra misal döner tekme,uçar tekme olarak tabir edilen harketleri yapman mümkün değil ama aikidoyu 70-80 yaşında dahi yapman mümkün ve her türlü dövüş sanatına karşı kendini savunman mümkün

6. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    atakları kesmek ve aikido tarzında rakibi etkisiz hale getirmek için wing chun, kodunmu oturtmak için thai box, tutman gerektiği durumlar için judo. hepsini yapacaksın kısaca .:D

7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    aikido denemesine gidicem 2 gün sonra,nedense kayıt etmeden önce teste tabii tutuyorlarmış :)

8. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    kısaca toğuğuna sık gitsin :)

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kaç yarma bodyguardı kaba kuvveti tekniğe dökmek suretiyle bu şekilde alt etmeyi hedefliyorsun? Bir kapıda en az beş bodyguard bekler ve her biri en az iki yıllık dövüş eğitimi almış adamlardır ve hatta kendini bu konuda geliştirme devam eden adamlardır. Sen yıllarımı veririm diyip seneler sonra belki kafa kafaya kapışıp da her birsini yere serersin de ama o an bile o işin sonunda kaybeden taraf sen olursun. Barın itibarı böylesi çıkan olayları bastırma yönüyle çok mühimdir ve dilersin ki çok daha pembe dünyalar değildir.

10. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bar kapılarındaki adamlarla arkadas olmayı deneyebilirsin bunları yapmak yerine bardaki itibarında çok yükselir sık gittiğin biyerse içerde rahat etme bakımından.o kadar güvenliği oraya süs olsun diye dikmiyolar gelip bi kisiden dayak yicek kişiler değiller :) he sen yüzyılların efsane ismisin gittin dövdün diyelim o adamlar kendilerini ezdirip seni bırakmazlar kurşunu yersin onlar banka güvenliği değil bar güvenliği hatırlatırım

zoparrat bunu beğendi.
  11. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    boran 90'a katılıyorum süper bir strateji

12. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    :) ben sadece örnek verdim,daha çok kızların erkek arkadaşlarından korunmak için istiyorum aslında. + kendimi koruyabilmenin verdiği güvene sahip olmak için.
    bence en az body sporunun verdiği güven kadar güven katıyor insana.

13. Circassian

Circassian Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım bu ne biçim bir mantıktır. Hadi kız arkadaşıma , aileme biri terbiyesizlik yaparsa korumak için öğrenmek istiyorum desen eyvallah. Ama kızların erkek arkadaşlarından korunmak için öğrenmek istemen senin erkek arkadaşı olan kızlara sarkıntılık yapman demek. Bu da senin isminin önüne forumda söyleyemeyeceğim sıfatlar getirilmesine neden olur. Bence sen kendini terbiye etmeyi öğreten bir spor dalı varsa ona yönel.

14. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    haha benim kasteettiğim şey,benim tavırlarımdan memnun olan kızların yanında bulunan kendi kendine sorun çıkartan erkek arkadaşlarıydı.Yoksa kızlara sarkıntılık gibi bir durum yok.Alan memnun veren memnun.Senin mantıkla arada kızı da dövsem olurmuş .

15. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    "benim tavırlarımdan memnun olan kızların yanında bulunan kendi kendine sorun çıkartan erkek arkadaşlarıydı"

Çok enteresan bir cümle, bence sen kendi kendine bir ortama girdiğinde,önce tüm kızların senden hoşlandığını ama yanında erkek arkadaşları olduğu için bişi yapamadıklarını,erkek arkadaşlarınında herhalde haksız olarak buna içerleyerek senin eşsiz karizmandan rahatsız olup durduk yere kavga çıkardıkları gibi bir paranoyavari yaklaşım sergilemeni son sınıftaki psikoloji eğimi alan bir üniversite öğrencisinin seni bir tez konusu yapabileceği düşüncesini oluşturdu. Ben şahsen senin yaşam çizgini pek uzun görmedim burdan sevgili Turtaa

Son düzenleme: 19 Mayıs 2010
    Berkthagar, boran90 ve Circassian bunu beğendi.
  16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    TurTaa, öyle bir durum varsa öylesi bir kızdan uzak durmanı sana tavsiye ederim ve tabii yine sen bilirsin. Bugünden bu sorunu çözemeyip de sizleri birbirinize bırakan hatun kişisi yarın öbür gün kendisi için kavga edildiğini görünce de içten içe mutlu olacaktır. Böyle bir cahillik etmemenden fayda var. En iyisi mi biraz kendini çekmeni öneririm. Bu meseleler dövüş sporlarıyla değil, yaşamakla çözülebilir.

Sayfayı Paylaş