Doğru Beslenme yaptım. Fakat fazla kardio yüzünden aşırı kilo verdim.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve niptuckali tarafından 29 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. niptuckali

niptuckali Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkese Merhaba,
    BB'ye başlayalı 1,5 ay oldu. . Önceden 12 sene taekwondo,wu shu,kick box yaptım. diz sakatlığından dolayı sporu bıraktım.84 kilodan 104-105 kiloya çıktım. Dizimi toparladım. BB'ye başladım. Önce ağırlık sonra 2 günde bir 14 km sprint koşuyordum. 1 saat sürüyordu kardio. Şimdi babam eski güreşçi olduğu için kolların kız gibi diye alay konusu oldum. Ama hala göbek var. Beslenme düzenini değiştiremiyorum spor yaptığım için babam kerahlıyor. Günlük beslenmemi yazacağım yardımcı olursanız sevinirim. 2-3 aydır bu böyle.

Sabah:
    6 yumurta beyazı 1 sarısı + 100 gr yulaf+1 bardak keçi sütü+100 gr peynir
    1 tabak paça çorbası
    Salam zeytin vs.

Öğlen:
    200 gr tavuk göğsü yada hindi göğsü bazen köfte(yağsız)
    diğer yemeklerden

Akşam:
    Öğlene çok yakın bir yemek tarzı. Antereman öncesi ve sonrası bu saate denk geliyor 1 muz.

Dietimde ne tuz,ne ekmek,ne şeker çok az zeytin yağı var. kola,çikolata falan tatlarını unuttum.

Bu konuda tecrübeli olanlardan yardım bekliyorum.

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. niptuckali

niptuckali Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    hacim yapmaya ama gün içerisinde spor hariç bile olsa aşırı hareketliyim.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yumurta beyazi 2 azaltılip sarısı 2 arttir. 3 ü geçme sarida. Öglen karbo için pilav makarna vs koy. Hacim için ben sabah yulaf oglen pilav yada makarna aradan 2 saat sonra 1 tabak daha pilav ve idmandan 1.5 saat önce 1 tabak pilav yada makarna akşam yine ayni. Boylece kilomun 5 kati karbo alyorum 2 gr da protein kilo başi. 1 gr da yaģ. Günlük aldigin kaloriden 500-700 fazla almalisin.karbo nerdeyse hic almiyorsn
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2013 ---
    Ara ögunlere kuruyemiş koy çiğ kuruyemiş

5. niptuckali

niptuckali Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    saolasın verdiğin bilgi için.

6. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Beslenmen iyi gözüküyor . Sorununun sen de farkındasın 1 saat cardio da ne ? 20 dk idealdir hatta çok yağ problemin yoksa kış boyunca cardio yapmayabilirsin .

niptuckali bunu beğendi.
  7. niptuckali

niptuckali Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    haklısınız cardio ve yüzme saatlerinden kısmam lazım. sadece göbek kısmımda yağlanma var. boy 193 kilo 88. eski spor alışkanlığından kalma hırsla yapıyorum ve buna ağırlık antremanı eklenince olan benim kaslarıma oluyor. 20 dk yeterli olacaktır. saolasın.

8. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Aynı problem bende de vardı harfiyen eski prof futbolcuyum . Cardio yapmassam hata etmiş gibi hissediyordum ve göbeğimde yağlanma vardı . Ağırlık antrenmanlarımina ve beslenmeye özen gösterek devam et zamanla o mideden kurtulman olmuycaktır . .

9. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    o boy ve kg ye beslenme cok yanlış hacim için, hala beslenmen iyi gözüküyor diyen var şaka gibi..
    Blondenin yazdıklarına katılıyorum.

Blonde bunu beğendi.
  10. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    göbek bel cevresinde yağlanmanın büyük sebebi şekerdir.Bu durumu normal şekle döndürmek için %60 beslenme % 20 kardiyo % 20 de ağırlık egzersizlerinden yardım alırsın. Nasıl mı ?
    istersen günde 1000 tane mekik çek spordan cıkınca lahmacunları,tatlıları yersen bu iş olmaz. Göbek erimesini istersen spora giderken normalden daha az karbon hidrat alarak git ama bunu sakın aç gidicem diye algılama aç spor yap diyenleri sakın kafana takma. normalde 2 tabak makarna 100 gr et yiyip gidiyorsan 1 tabak makarna 100 gr et ye git.Spor öncesi proteinde mutlaka almalısın.Bunun getirisi hemen olmaz fakat düzenli şekilde sağlarsan faydasını görüceksin. Gelelim kardiyo ya kışın veya yazın kardiyo yapmama bahanesi çoktur.Kışın hacim çalışmalarının daha büyük oranda uygulandığı için kardiyo biraz gereksiz gibi duruyor ama sen o göbekten kardiyo olmadan zor kurtulursun. Yazın ise harcanan su miktarı fazla buda = fazla ter = cok sıcak kardiyo mu yapılır bu havada diye söylemleri hep duyarız.Ağırlık antremanına gelince vücut ne kadar kas inşa ederse o kadar daha hızlı yağ yakarsın.Kas=yağ yakımı . Cılız kolları güçlendirmeye gelince bir süre sonra hacim için yaptığın tekrarlar 6-8 aralığındaki, bunların çevresindeki kaslar ya fazla gelişir yada diğerlerinden az gelişir bu yüzden hacim artısı için her zaman 6-8 tekrar işe yaramaz.Kol kaslarını geliştirmen için 6 8 10 arası tekrardan 3 haraket şuanlık sana yeterde artar. Sakın ola sürekli gidip kol çalışma.Sebebi diğer hareketlerede enerjin kalsın ve o kas yeteri kadar dinlensin.Son olarak toparlıyacak olursam daha yeni başlamışın sakın umudunu kırıp sporu bırakma, yemek yeme işini erteleme ara öğünleri düzenle, şekerden uzak dur yağı da azalt ve yağ olarak zeytin yağı kullanmanı öneririm. En önemlisi ise fazla koşu eklem rahatsızlığı yapar , Mühim olan senin sağlığın kendini zorla fakat kendini parçalama. Sağlıklı Yaşamlar.

tnakresss ve tagi bunu beğendi.
  11. niptuckali

niptuckali Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    çok saolasın. Sanada sağlıklı yaşamlar evvela o gelir.
    Dostum verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Babamdan bile kısayım ve kollarım onunkinden ince 39 cm civarı. Amcaoğları ve kardeşler arasında en sportif ama en sıska olan kişiyim. Bu arada şeker vs meyvedeki şeker bile ürünlere dikkat ettiğimi zannediyorum saat olarak. yarın foto yüklerim inş.

12. tagi

tagi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende de aynı istek var. 1.80 boyunda 75kg ..basketball guard oynuyorum fakat uni biticek bu yıl ve artik bb e sardım. Ust bolgemi ve arka on kolları hacimlendirmek istiyorum. Beslenmemde kysursuz diyebilirim.ama ciddi anlamda iyi bir hacim yapma seti yok elimde. Yardım istiyorum ; nasıl bir set yapmalıyım , istasyonda yapmak istiyorum çok haz veriyor mutlu ediyor ...

13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Makineler yerine serbest ağırlık daha iyi hacim için. Göğüs sırtta 4x 12 10 8 6 yada 10 8 8 6 , bacakta 4x 12 10 8 8, bicepste 3x 10 8 6, tricepste 3x 14 12 10 yada 3x 12 10 8, omuza 3x 12 10 8.
    Tekrar ve setlerini böyle yap piramit set tekrarlarini yukardaki gibi yaparsan iyi hacim sağlarsin. Haftada 4 gün çalış ama hakkını ver antremanin yüksek aģırlık (kendini sakatlamadan) gir.

14. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    büyüme dönemi için bacak antremanı koyman gerekli. Bacak idmanlarını es geçmeyin. Genel olarak 6-8-10 tekrar diyemeyiz. Çünkü bir süre sonra bu duruma vücut alışıyor ağırlık arttırımı istiyor fakat burada da eklemlerimiz yeni ağırlıktan nasibini iyi görüyor ve tam verimi alamıyorsun. Demek oluyor ki her zaman hacim için 6 8 10 tekrar uygulamak işe yaramıyor bazen nokta atışı yaparcasına hunharca 15 tekrarlara çıkman { tabi her harekette değil } büyümenin durduğu zamanlarda hacminde artışı verir.

Sayfayı Paylaş