Doğal gelişim sınırları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve italyanaygırı tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. italyanaygırı

italyanaygırı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,
    28 yaşındayım. 20 yaşında bu sporla tanıştım. Ara ara hep yaptım 8 sene boyunca. Fakat son 1 senedir hem bilgi birikimlerimi hemde maddi birikimlerimi kullanarak işi hakkıyla yapmaya çalıştım. Boy 195cm kilo 96kg, kollar soğuk 41cm yağ oranım alt karın hariç düşük. Supplement desteğini özellikle son 1 senedir hiç eksik etmedim. Protein tozuyla birlikte günde 150-200gr arasında protein alımıyla geçirdim 1 seneyi. NO'ler creatinler multivitaminler casein whey hepsi hakkında fazlasıyla bilgi sahibiyim ve piyasadaki bütün kaliteli markaları (optimum, BSN, Muscletech) kullandım. Zaten 20 yaşımdan beri forumu takip ederim özellikle yeni bir ürüne başlamadan önce.
    Şimdi uzman arkadaşlara sorum streoidsiz en fazla nereye gidebilirim? En basitinden steroidsiz kollarımın 45-46 olma ihtimali var mıdır? Çünkü çoğu yazıda mükemmel bir supplement kürü ile de başlangıç seviyesinde bir steroid küründen alınabilecek verim alınabilir deniliyor. Maddi durumum iyi bir supplement kürü yapmaya yeter. İşin aslı steroid kürüne çok sıcak bakmıyorum, fakat boyum uzun olduğu için iri bir görünüme 96kg kilo yetmiyor. Sizce doğal yollardan 110-120 kilo civarlarında yine mevcut halim gibi kaslı ve düşük yağ oranlı vücut yapmam mümkün müdür?

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Öncelikle steroid kullanan insanlar plajda 50 cm koluyla güneşlenmek amacıyla steroidi kullanmıyor büyük bir coğunluk böyle kullananlar genellikle bu işi profesyonel olarak yapanlar bu işten birnevi para kazanan insanlardır.Steroidsiz 50 cm kolda yapılabilir ama herşeyi beslenmenden tut supplemente kadar dört dörtlük uygulamak gerekir uzun zaman hiç birşey imkansız değildir kişiye bağlıdır 110-120 kg civarlarına yağsız bir şekilde çıkman biraz zor doğaldan kastın supplement bile kullanmamaksa tabi belirli supplementlerle yapılabilir neden olmasın kısaca insan istedikten sonra herşeyi yapar tabiki bir arnold olmayı hayal etmiyorsan :)

3. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Bi nevi dwayne johnson olmak istiyorsun.

4. italyanaygırı

italyanaygırı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    muti5757; doğallıktan kastım supplement+doğal beslenme, yani 0 steroid. Şu ana kadar öyle geldim ama tıkandım gibi geliyor. Proteini kilo başına 3 grama çıkartmayı düşündüm (yaklaşık 300gr/gün) ama vücut bu proteini tutmayacaksa maddi anevi emek harcamaya değmeyebilir.

cmrsmr; şimdi baktım dwayne johnson boyu birebir aynı benimle, haklısın;)

Bu aşamada yapabileceğim en iyi supplement kürü ne olabilir sizce? Tribulus, GH max vb supplementlerin faydası olabilir mi? Bu ana kadar tribulus ve GH max hiç kullanadım.

5. italyanaygırı

italyanaygırı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Fotoğraf ekledim.

Ekli Dosyalar:

6. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hiç body yapmışa benzemiosun

Monstekilla, muti5757 ve cecinar bunu beğendi.
  7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sevgili italyanaygırı bence aklına ilacı getirmeden söylediğin gibi işin hakkını vererek bir süre daha devam etmelisin.saygılar

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Mümkün diye düşünüyorum.Boyunuz 1.95 iken öncelikle size tavsiyem yağ oranını belli bir alta çekmeyi hedefleyin ondan sonra istedikleriniz yavaş yavaş gerçekleşicek.Yağ oranınız biraz var gibi yani minimum 13-14 maximum 19. yağ oranınız var gibi fotoğraflardan bunu bi %10 çekebilirseniz , bunu yaparken zayıflamış olucaksınız zaten yanlız istediğiniz 110-120 kilo dediğinize göre biraz fazla hacimli bir vücut , bunun için uzun bir süre gerekebilir.Yağ oranınızı azaltmadan bulk döneme girebilir uzun süre hacim alabilirsiniz çünkü vücut pek hacimli gibi gözükmüyor.Yani aslında olay şu ki hedefinize nasıl ulaşıcağınız çok önemli..Streoidsizde başarabilirsiniz diye düşünüyorum antrenör destekli herşey olur , suplementde kullanırsanız elbet başarırsınız sadece şuna dikkat edin pes etmemek ve zaman gerek size bildiğiniz gibi bu sporda hemen başlayalım 2 aya yapalım diyince olmuyor hiç birşey :(

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    lou ferrigno geldi aklıma birden 1.96 boyunda en iyi hali ile tam 125 kiloydu ve tabiki steroid kullanmıştı neyse maddi durumun iyiyse,araştırmacıysan,iyi uyuyup iyi beslenip iyide antreman yaparsan zamanında bolsa ciddi sonuç alırsın ama tam hacimli artı tam definisyon sağlayacağını sanmam ancak hafif bulk iri hatrı sayılır bir vücut yaparsın

10. italyanaygırı

italyanaygırı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim. Steroidsiz devam noktasında birleşiyoruz.

@SiR_Arawn; Sanırım dediğiniz gibi uzun süre yağ oranımı azaltmadan bulk döneminde devam edeceğim. Çünkü inanın diyet ve cardiyoya ağırlık versem 2 haftada bel toparlanıyor ama hacimli vücutta gidiyor yavaş yavaş. En iyisi 120kg'ye kadar bulk kalıp ondan sonra definasyon sanırım. Ancak bu şekilde hacmimi koruyabilirim.

Bir de, bu aşamada yapabileceğim en iyi supplement kürü ne olabilir sizce? Tribulus, GH max vb supplementlerin faydası olabilir mi? Bu ana kadar tribulus ve GH max hiç kullanadım.

11. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    genetiğin, beslenmen, antrenmanın, motivasyonun, hırsın vs vs....

hepsi çok önemli....bir süre sonra kendi kendine soru soracan ben ne için bu sporu yapıyorum, neden bu kadar acı çekiyorum, neden neden eğer tatmin edici cevaplar bulursan bu yolda ilerleyebilirsin....

insan hali bu hep full motivasyon olmuyor

12. hasanugure

hasanugure Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Kürden önce kesinlikle düzenli kardiyo antremanına ihtiyacın var

13. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, fotograflaınızdan cok sıkı antreman yapmadığınız ve disiplinli diyet yapmadığınız sonucu çıkıyor. yağ oranınız şu görünümle fazla 16-17 civarı. 8 yıla göre kas yapılanmmanız az olmuş.
    Ama çatınız ve fizik altyapınız iyi ,doğal yollarla kollarınızı 45-46 cm civarına kadar çıkarabilirsiniz. sadece biraz daha ağır ve teknik çalışın.

14. quartermaster

quartermaster Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    kusurabkmayın ama 8 yıla göre cok zayıf / eksik kalmış birvucut ,, neredeyse hiç spor yapmamış gibi önce düzenli bi spora vucudunuzu alıstırın steroid cok cok sonra...

Sayfayı Paylaş