doğal güç... bünyesi güçlü olanlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve taylor tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. taylor

taylor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bazı insanlar ömür boyu spor yapmaz ama harbiden çok güçlüler bunu nasıl açıklayabilirz bazı insanlarda vardır taş gibi bi bünyesi var bunlarda çok güçlü ve dayanıklı hafif fazla yemek yediklerinde kilo alırlar ve güçlülerdir bunlar tabi genetik şeyler fakat bünye meselesinde bizim normal insanların o seviyeye ulaşması için partik bi öneri varmıdır ben daha çok takviye şeylerin bizim bünyemizide çok sağlam ve güçlü yapabilirim mi bunu öğrenmek istiyorum spor yapmadan takviye ürünleriyle güç _????
    hayatta karşılaştğnz çok insan vardır böle bakarsn cılız mılız ama çok güçlü bazılarıda yapılı ve çok güçlü ben kardeşmden bilirim 18 yaşında benden 2 yaş küçük kendisinden yaşça büyük ve iri bir sürü adamla bilek güreşi yaptı ve atamıyorlar çok güçlü bi çocuk hiç bi spor yapmamasına rağmen
    kısacası güçlenmek için sihirli bi çubuk varmı_???*

2. toldo195

toldo195 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende her zaman yaşıtlarımdan güçlü olmuşumdur ama ben hayatım boyunca spor yaptım 8 yıl yüzdüm suanda mma yapıyorum boyum 190 kilomda 110 yani biraz fazla kilom var ben bilek güreşi değilde normal güreş yaptığımı biliyorum belki abartıyo dersin ama 30 yaşındaki adamlarla güreştim ben daha 18 yaşındayım =) ama babam 55 yaşında olmasına rağmen benden güçlü suan oda hayatı boyunca basket oynadı dedemde hep bahçede çalışırmış kürek sallarmış :D yani belki genetiktir..
    ama benden sana tavsiye sınırlarını her zaman zorla görünüşnden cok kaslarının içini doldur ;) ama kasla cok fazla ilgisi yok yani güç ile kas cok farklı şeyler bana sorarsan..

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bu zamanda öyle ahan şaham güçlü adam bulmak zor. Bir defa besinler hormonlu ikincisi et tüketemiyoruz üçüncüsü teknoloji denen nane hepimizin evinde ve her şey teknoloji ile oluyor.

Güç istiyorsan çiftçi olacaksın yada inşaatçı yada beden işçisi tarzı adamlar. Dusunsene sırtında 50 kilo çimento torbası ile 10 kat çıkıyorsun. Tuğla taşıyorsun butun gun yeri geliyor kumda çalışıyorsun. O adamın vücudu ne kadar ince olsa hayvan gibi kuvvetli olur. İş vücut görüntüsünde değil zaten iş çeviklik ataklıkta bitiyor.

Güçlü olmanın sırrı butun gün güç kullanacağın şeyler yapmaktan geçer.

statik dumbell bar ve makinede ağirlik kaldırmakla makinelerle kişi hayvan gibi güç olmaz. Ancak güç işi biraz genetik tabiki. Ancak kuvvet arttırılır.

He Dumbell ve barla kuvvetli olunur tabiki ancak bütün gün demirlerin içinde çalışan bir inşaatçı ile aynı seviyeye ulaşmak çok zor. Ayrıca eski zamanlarda kömürcüler vardı bilirsiniz hammallar koca koca kayaları taşıyorlardı. aynı hammalllar butun gun kazmayla çukur açıyorlardı.

Bir bodyciyi alıp butun gun çukur kazdıramassın mesela. Yada bir kamyon çimentoyu indirtemessin. Bir kamyon kömür taşıtamassın.

Ancak bar ve dambıllarla güç kazanmak icin birleske hareketleri kullanıcaksın ve genellikle bacak ağirlikli çalişmalar olacak. O zaman güç ve kuvvetinde yüksek miktarda artış olur. Ayrıca sırt çantasına ağirlik alarak yürü bulabiliyorsan kamyon lastiği bul yada traktör lastiği onu kaldırıp atmayı dene.

Yani güçlü olmak istiyorsan statik çalişmalardan ziyade bütün bedeni yoran çalışmalarda yapmalısın.

Ancak yine internette ara çünkü güç ve kuvvetin dört ana evresi var. Bunları iyice anla ve öğren.

Mahalle ağzini bırakalım simdi gücün evrelerine bakalım.

Maksimal güç

Dirence karşı koyma gücü

Patlayıcı güç

Dayanıklılık

Hız

Yani gücümüzü arttirmak istiyorsan güç ve kuvvetin ne oldugunu iyi bilmemiz gerekiyor. Kasların kasilma şekilleri vücudu stress altına sokma biçimi herşey gücü ve kuvveti etkiler.

ilk başta kasılma tiplerini öğrenerek yola çıkabilirsin sana bir ipucu olarak

eksantrik kasılma

Konsantrik kasılma

izometrik kasılma. Bunları ara internette karşına çıkacak butun makaleleri bıkmadan usanmadan oku. 1000 kmlik bir yol bir adımla başlar.

Son düzenleme: 29 Eylül 2010

Sayfayı Paylaş