Dizim sakat geçmesi için bacak kaslarını güçlendirmem gerekli

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve zlatan57 tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zlatan57

zlatan57 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merbaha.Bir tane diz sakatlıgı konusu gördüm baktım ama benimle alakalı değildi.

4 ay spor yaptım genel olarak koştum ama kaslarım güçsüz olduğu için dizlerime fazla yük bindi sakatlandım.

sol dizimde ödem oluştu sağ dizimde menisküs yıprandı.Sol dizden 3 ay sağ dizimden 2 ay geçti sakatlıgın üzerine.

1 aydır doktorun verdiği egzersizleri yapıyorum güçlenme oldu. Sakatlıgım acı çektirmiyor ama garip bir his var tam geçmiyor. içeride su toplaması olmuş olabilir.

Doktor squat yapabilirsin ve bacak kaslarını güçlendirince sakatlıgın geçecek dedi.

Sizce neler yapmam gerek evde ?

2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    bende de her iki dizimde menisküs dejenerasyonu var. doktor her türlü pres hareketini yasakladı. Leg ext. ve leg curl çalışmamı ve bisiklete binmemi söyledi. ağır bir hastalık geçirdim o yüzden 2 aydır ne spor yapabildim ne de bisiklete binebildim. bu dönem benim için iyi bir çöküş oldu. dizlerimde hafif acı ve yanmalar başladı. bakalım bu hafta spora tekrar başlayacağım.

bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

zlatan57 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş