diz ve boyun ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve the_myth tarafından 2 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. the_myth

the_myth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim diz kapalaklarının altındaki boşluklarda ağrı oluyor dizimi bükerken veya bisiklet sürmeye çalışırken. Önceden rahatça bisiklet sürüyordum şimdi dizlerimin boşluklarında ağrı oluyor bunun için yapılacak bişey varmı die sorucaktımi birde bilgisayarın başında oturduğumdan dolayı boyun ağrıları oluyor bunun için ne yapmalıyım?

2. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Her iki durum için de DR'a gitmeli ve MR çektirmelisin..
    Pc başında çok kalmadan saatte 10 dk kendini dinlendirmelisin.Ayrıca gece kullandığın yastıgın yüksek olmamasına ya da yastıksız yatmaya özen gösterebilirsin..Bu yastık olayı boyun ve sırt ağrıları,aynı zamanda oturuş pozisyonuna etki eden bir unsur..

Dizinde menisküs,bağ yırtığı gibi bir durum oluşmuş olabilir..Belkide romatizmal bir ağrıdır.(Mafsal olabilir)Kendi kendine tedavi etmen zor..Dr.kontrolü mutlaka gerekir..ihmale gelmez,gelirse kötü sonuçlarına katlanmak gerekir..
    Geçmiş olsun..

3. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sporcumusun ne işle meşgulsün yaşın onlar yazarsan iyi olur dizdeki rahatsızlığın için doktora gitmen gerek tahminen patela arkasında kıkırdak doku vardır dejanarasyon oluşmuş ola bilir eyer aşırı değilse güçlendirerek geçirebilirsin. bıyun içinde arkadaşın dedikleri den ziyade spor yapıyomusun onu bi öğrensem iyii olur ağırlık çalısıyosanda yaz

4. the_myth

the_myth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçen sene basladi dizimdeki agri sporcu degilim zaten buna vaktim yok öss ye çalıştığım için normal şartlarda dizimde bi ağrı olmuyor zaten sadece dizimi bükünce veya otobüste filan çok oturunca az bi ağrı oluyor internetten araştırdım benimkisi galiba diz önü ağrısıymış. birde birşey sorucam televizyonda çıkan manyetik dizlik onu alsam yararı olurmu acaba?

5. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tam yazılışını bilmiyorum ama okunuşu gibi yazıyorum bilen arkadaşlar düzelte bilir sakatlığın tahminen tabiki kontrol olmadan bişey denemez sadece şikayetine kontro malezik patella diyolar. o manyetik dizlik falan reklam peşinde koşmak gibi bişey senin ihtiyacın patela destekliyici bi dizlik ama bence güçlendir sorunların ortadan kalkacaktır. boyundaki ağrında kitap çok okuyan ve bilgisayarla uğraşanlarda görülen boyunda düzleşme dene bilir tabiki bizimkinler tahmindir onun içinde sitemizde mevcut boyun eğzersizlerini uygulaya bilirsin

6. the_myth

the_myth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun cvp için nasıl güçlendirebilirim onu sorsam bide veya link varmı ilgili?

7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    önce doktor onayı sonra tedavi egzersizleri...varsayımlarla olmaz bu sağlık işleri. hasarın tam nerede olduğunu bilmek gerek. sonrası kolay. güçlendikçe ağrılar azalacaktır. aynı sorun bende vardı çünkü.

8. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bir ay karı ile izometrik çalışmalar örnek leg extencion kaldırdın bekle bekleme süren 5ila10sn arasında olsun squat pozisyonu alıp yarı çömelik pozisyonda bekleye bilirsin leg curl hareketindede aynı. bunları yaparken bi set8-10 tekrar ikinci tekrarın farklı açıda olsun iki set yap iki hafta ikinci hafttadan sonra iki hafta 3 set. 1 aydan sonra hareketli egzersizlere geçmeni öeneririm bunları yaparkende patella destekli bi dizlik kulana bilirsin bunuda hangi marka hangi model söyleyemem reklam olur onun için özel mesaj ile yollarım. tabiki doktor kotrolü önemli git muayneni ol bir çok egzersiz var zaten güçlendirmek için sonra sana burdan tarif ederiz

9. the_myth

the_myth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktora gitcektim ama babam gerek yok o olur dedi bende egzersizlere başladım ağrılar azaldı çömelirken filan artık ağrı olmuyor sağolun herşey için bide karın kaslarım için mekik yapıyorum önceden 25 kere filan yapardım şimdi 10 kere yaptığımda kramp giriyor neden oluyor?

10. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    hareket esnasında kramp girmesinin nedeni solunumunu tam olarak ayarlayamamandan kaynaklanır.

crunch larda yukarı kalkarken nefes vermeli aşağı inerken nefes almalısın. ve bunu hareket sonuna kadar nizami bi şekilde devam ettir.

11. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım krampın nedeni tam bilinmiyor beslenmede olur potasyum calsiyum eksileride varsa yapar kan tahlilerine baktır çok sorunsa birde beslenmene dikkat et potasyum calsiyum ve iyi dinlen mutlaka dediğim gibi çok nedeni var

Sayfayı Paylaş