Diz ve bacak kilitlenmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve deathlifter tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    5 gün salona gidiyorum 6 sene oldu vg.
    Bacağı tek gün giriyorum büyük kastır madem tek gün diye bayağı bir ağır giriyorum 5-6 hareket kadar overtrain sınırındadır kesin. Ağır bir program, squat deadlift lunge lar ile (barbell, dambıll) dolu 5 er set ayrıca 4 set legpress de var ağır giriyorum 320-340 kilo 12 tekrar. Bir de antrenmanı 50dk da bitirmeye çalışıyorum nefes nefese kalma oluyor bazen. Neyse ertesi gün off günümde yürürken diz üstlerinde kilitlenme oluyor ağrı ile birlikte. Ama sakatlık ağrısı değil antrenman ağrısı fakat kilitlenme olayı sakat, aniden oluyor ve yürüyemiyorsunuz. Ayakta kalakalıyorsunuz bir yere oturmak gerekiyor hemen. Karşıdan karşıya geçerken oldu bir kere gidiyorduk gümbürtüye :)
    1-2 gün sonra geçiyor. Şimdi ben bunu şöyle yorumluyordum aferin bana:D demek iyi çalışmışım kasları iyi yormuşum antrenmanın hakkını vermişim diyorum. Doğru mu ediyorum yoksa ileride sorun açacak başka şeylere davetiye mi çıkarıyorum? Yani sorun kilitlenme veya ağrı değil de ileride sakatlığa neden olur mu bu durum?

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    kilitlenme demişsin ama anlattığın şey bana krampı çağrıştırdı. öyleyse eğer magnezyum alımını arttırmalısın. bacak antremanı öncesinde ve sonrasında birer muz ye.

günlük su tüketimin ne miktarda?

deathlifter bunu beğendi.
  3. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Leg press ,squat gibi hareketlerde maximum çömelme veya bacak kırma açına geldiğinde dizlerinle ayak pamaklarının ucu aynı hizadamı oluyor yoksa dizlerin ayak parmak uçlarını geçiyormu ?

deathlifter bunu beğendi.
  4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    3-4 litre saf su olarak ayarlamaya çalışıyorum. Aslında tam kramp gibi değil krampa benziyor ama o kadar şiddetli değil yani kramp girecek gibi olur ya hissedersiniz, kramp öncesi gibi. Belki de kramp da girer eğer kilitlenme olduğu zaman yürümeye çalışmaya zorlarsam.

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    squatta geçmiyor, leg press de tam canlandıramadım kafamda eğimli olduğundan ama leg press de aşağıda iken de ayakların ucu hiza olarak önde kalıyor gibi zaten oradaki düzlemin ortasının biraz yukarısına koyuyorum ayakları.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    deathlifter, potasyum ve magnezyum alımını arttırmalısın. potasyum için söylediğim gibi muz, magnezyum için de badem yiyebilirsin. ya da efervesan magnezyum da alabilirsin.

deathlifter ve pastnova bunu beğendi.
  7. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Problem kemikte ise schwarzxxl dediği destekler yeterli olucaktır.Keza problemin eklemlerinde ise deniz kabuklularından elde edilen glucosamine sulfate kullanabılırsın ,ben kullandım faydasınıda gördüm..
    Bunların tipleri var mms chon lu vs.
    Ayrıyetten alerjik bunyeli isen solgar firmasının buna özel glucosu var.
    Çok komplike bişey istiyosan ve maddi olanağında varsa universalın güzel bir ürünü var flex veya joint diye hatırlayamıyorum.Bence biz sporucuların özellikle ağır giren sporcuların (keza takma adın deadlifter sanırım sınırlarını zorlamayı seviyorsun) kesinlikle senenin belli dönemlerinde kendimizi terapiye alıp bu tarz desteklerle dinlendirmemiz ve desteklememiz lazım diye düşünüyorum.

JaM ve deathlifter bunu beğendi.
  8. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    Göktan'a katılıyorum;
    Ben de sene başı ve sonuna doğru 2 periyod da glucosamine, slymarine ve alpha lipoic acid alıyorum.
    Tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş