Diz sorunu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve AnL_ tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AnL_

AnL_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler ben bu spora başladığımda yağ yakma amacıyla girdim ve 1 yılı aşan süredir yapıyorum. Sıkıntım şu

2 hafta kadar önce Bulgar squat hareketini yaparken sağ dizimde yanma hissettim fakat hareketi bitirdim. hocama sordum bugün daha yapma dedi bana. Bende yapmadım. A ve B olarak düzenli programım var. 4 gün sonra aynı hareketi yine yaptım yine yanma oldu yine bıraktım. O gün eve gidince dizde ağrı olmaya başladı ama kalkarken hafif bir acı şeklindeydi çok ilerlemedi. Bende bacağımı zorlamamaya karar verdim hocaya da söyledim. Ertesi gün B ( Omuz Sırt Triceps) antremanına gittim spordan önce kardiyo antremanımı yapıyorum. Bisikleti 4 zorlukta yaptım diğer kardiyo hareketlerinde sıkıntı çıkmadı. Akşam evde dizim yine acıdı

Doktora gitmem gerekir mi?

2. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle geçmiş olsun , bi doktora görünmeni tavsiye ederim...Belki menisküs ile ilgili bi durumdur veya diz'in iç bağlarla ilgili...doktora gitmeni gidene kadar da şimdi spora biraz ara vermeni öneririm...en azından dizindeki problemin ne olduğunu öğrenir ona göre hareket edersin umarım kötü bi durum yoktur...kolay gelsin

3. AnL_

AnL_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim. Merdiven çıkarken kıtlama oluyor bide kalkarken hafif bir acı. Hani normalde hiç sıkıntısı yok anlatabildim sanırım. Zedelenme olasılığı nedir sizce?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Diz sakaya gelmiyor, acil doktor diyorum.

5. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Zedelenme olasılığı hakkında bişey diyemem ama genelde bu kıtlamalar kükürtlemeler hafif acılar bacak kitlenmeleri menisküs belirtileri die biliyorum en azından kalıcı değil gecici bi menisküs'tür diye umuyorum....benim de daha önceden kısa bi dönem menisküs ağrılarım olmuştu ama gecici ağrılardı kalıcı değildi Allah'tan çok şükür atlattık...Sen bi ortopediste gözük brhmcr'in dediği gibi acil bi doktora gözükmende fayda var....bu süreçtede dizini cok zorlama hatta kısa bi süre spor yapmamanı da tavsiye ederim...Sağlık ihmale gelmez Önce Sağlık Önce Bilinçli Spor...

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ben squat ve deadlift hareketleri olmadan da oldukca basarili vücutlar inşa edilebileceği görüşündeyim.Bu nedenle bu hareketlerde cok da ısrarcı olunmamalı.Ancak eğer yapılacaksa da özellikle squat hareket için dizlerin sargı bezi tarzı araçlarla desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

2157 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş