Diz Kapağı Altı Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Borin tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Borin

Borin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar dün 1,5 - 2 hafta sonra ilk kez koştum böyle birşey daha önce hiç başıma gelmedi.

şu resimde tibia diye gösterdiği çubuğun üst kısmı diz kapağına kadar olan taraf felaket acıyor basınca. anlam veremedim tüm kemikte değil kapağın altında yarım karış kadar bi kısım arıyor her iki bacağımdada.

ciddi bir sorun olabilir mi ? çok fazla koştuğumuda zannetmiyorum. neden böyle birşey oldu anlam veremedim. yardımlarınızı bekliyorum...

2. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bizler doktor değiliz....sana bu konuda bir tek doktor yardımcı olabilir....her ne kadar böyle şeyler bizlerinde başına gelsede tecrübelerimiz sana doktordan daha fazla yardımcı olamaz....kolay gelsin allah şifa versin

3. Borin

Borin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    doktor olmadığınızın bende farkındayım. sporcu forumu ve bu koşu yaparken başıma gelen bi rahatsızlık. bu spor ile uğraşan herkezin başına gelebilecek bi durum olduğu için sordum. doktora gidecek imkanım olsaydı giderdim. daha yeni olduğu için en azından buraya danışmak istedim. yani çıkıpta bizler doktor değiliz gibisinden yorum yapmanın hiç gereği yok.
    beni aşırı rahatsız eden yürümemi engelleyen bi durum değil biraz zorlamış olabilirim ya da gerçekten bi sorun olabilir konu hakkında bilgisi olan ya da daha önce başına gelmiş birisi umarım yardım edecektir. en azından çıkıpta biz doktor değiliz demezler...

4. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    dağın başındamı yaşıyosun doktora gidemiyorsun ??? tamam o zaman buz koy geçer mi diyeyim ???.....senin dizinin durumunu görmeden kimse bişey diyemez agresif olmanın manası yok !!!

5. Borin

Borin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya anlamak istemiyorsun ya da gerçekten okuduğunu anlayıp kavrayabilecek zekaya sahip değilsin. imkanım yoktan kastım mesafeyle ulaşımla alakalı değil dağın başında da oturmuyorum merak etme. bir kez daha açıklayıcı olarak yazıyorum anlaman için umarım bu sefer başarabilirsin benim sorunum dizimin alt kısmındaki kemikte herhangi bi şişlik kırık falan hiç birşey yok 2 hafta sporsuz durup koşu yaptıktan sonra o kısmın yürürken ağrı,acı vermesidir. ve şuan yok denecek kadar azaldı. birkaç yerde okudum kasların zayıflamasından kuvvetsiz kalıp yük binip ağrı yapıyor olduğunu öğrendim. buraya yazmamdaki amacım üyelerin başınada bu olay gelmiş olabilir sonuçta bu işi yapan herkez koşu yapmaktadır. hal böyle olunca belki beni biraz olsun yönlendirebilecek zayıf kaslarımı güçlendirerek ağrıyı önlememe faydalı olacak kişiler çıkabilir diye düşünerek bu konuyu açtım.
    bende doktora gitmeyi biliyorum eğer durum ciddi birşey olsaydı buraya bu konuyu açmaz soluğu doktorda alırdım. agresifliğinizi siz ilk mesajınızda belli ettiniz zaten. gerekli açıklamayı 2. mesajımda yaptığım halde siz o mesajdan sadece doktora gitme imkanım yok dediğimi görüp alay etmeye çalışmışsınız.
    yorum yapmayınız. madem bu konuda herhangi bi bilginiz yok, madem başınıza gelmedi böyle birşey yorum yazmayınız. doktora gitmeyi bende biliyorum. umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
    mod arkadaşlardan ricam konu altındaki tüm mesajları silmenizdir. diğer üyelerin gereksiz yere bu mesajları okumaya gereği yoktur.

6. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    hergün yeni bir tane geliyo sizin gibi laf yetiştirenlerden...doktora git demeyi bile ne taraflara çektin.....ya ergensin yada beynindeki kan başka taraflarına toplanıyor....zeka konusuna gelince aklının doktora gidecek kadar çalışmamasna üzüldüm bide kalkıp ahkam kesiyorsun....yazık...bir an önce doktora git....ciddi bişey değilsede forumu meşgul etme....

7. Borin

Borin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu durumla karşılaşan arkadaşlar için;

Koşucular, atlayıcılar, bisikletçiler gibi dizi kıvrık pozisyonda bacağına yüklenen sporcularda diz kapağına aşırı bir yük biner. Bu aşırı yüklenme diz kapağının altındaki kıkırdak ve altındaki kemiğe aşırı yük biner ve ağrıya neden olur.
    Tedavi ön diz ağrısının nedenine göre biçimlendirilir.
    Tendon, yaralanma, aşırı yüklenme-antreman kökenli ön diz ağrılarında öncelikle RICE protokolü (dinlenme-buz-elastik bandaj-yukarıda tutma) uygulanır.

kaynak: ortopedikbilgi.com

loveofbody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş