Diz dönmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Dwight Howard tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba, bundan 1 sene önce diz dönmesi geçirdim maçta, sağ dizim sağ tarafa doğru 30 derece açı yapıcak kadar gitti ve geri geldi sonra üstüne düştüm, dizimi büktüm ağrıyodu ve öyle kaldı 3 ay fizik tedavi gördüm ödemi geçti sonra tekrar fizik tedavi gördüm en sonundada fitnese başladım şuanda dizimi kuvvetlendiriyorum doktorların söylediği son şey kuvvetlendir geçer oldu, tonla emar çekildi önce ön çapraz bağında yırtık gözüküyordu sonra kendini iyileştirir dediler en son çektirdiğim emarda ön çapraz bağ rüptüre görünümündedir , ve menisküs yırtığı çıktı, ve sıvı artması gibi şeyler, bu emara bakılırsa dizim bitmiş görünüyor, fakat merdiven çıkıyorum iniyorum koşuyorum basketbol oynuyorum zıplıyorum ? bunları yaparken ne dizimde bir ağrı nede bir acı var, iyi bir doktora göründüm bende doktorun dediğine göre dizlerim zaten problemliymiş 0,15 derece fazladan açı yapiyomuş, ayrıca ön çapraz bağım kopuk değilmiş menisküs yırtığım varmış dizimin içinde kıkırdakta bir problem varmış ki bazen dizimi açıp kapadığımda ses çıkartıyor kıtlıyor ( alçak bir ses ) doktorumun bana söylediği şey koşma ani duruşlar yapma dizini döndürücek hareketler yapma, kardiyo aletlerini ve yürüme bandında koşmayı yasakladı hocam, onun dışındaki bacak hareketlerini yapiyorumi dizin üst alt yan ve iç kas gurubu için olan hareketleri, ve yüzüyorum haftada 2 kez, ama içimden bi ses bunun yetmediğini söylüyor, bunun üstüne antreman eklemelimiyim ? ne yapmam gerekiyor ? daha önce bu sakatlığı geçirmiş yada bilgisi olan birilerinden yardım bekliyorum : )

emirhanozbay bunu beğendi.
  2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    geçmiş olsun ..

7 sene lisanslı futbol oynadım 16 yaşında ön çapraz bağlarımı koparttım ve menisküsümü yırttım.
    ikiside aynı sakatlık anında koptu ve yırtıldı . eğer ki ön çapraz bağın (öçb) yırtık yada kopukluk varsa ameliyat olmalısın başka geçer yolu yok . ama ayaklarını kuvvetlendır üst adelelerını . özellikle leg press hareketi sana iyi gelicektir . onun harıcınde arka üst adeleyide kuvvetlendır amelıyatta parcayı ordan yada bılek tarafından alıyorlar.
    şuan 19 yaşındayım benım sakatlıgımın ustunden 3 sene gectı ve hala amelıyat olmadım gunluk yasantımda sorun yok her işimi görebiliyorum şükürler olsun .
    sana tavsiyem ameliyat olsana olmasanda derhal kuvvetlendırmelere başla ve aksatma.

3. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim sanada çok geçmiş olsun çok zor bi sakatlık bu ciddi zaman ayırmak gerekiyor.. senin yaptığın bacak programı yada benim için önerebiliceğin bir bacak programı varmı ? bacaklarım ince normalde sakatlanmadan önce iyiydi fakat sporuda bırakınca iyice saldı şuan çok ince onları kalınlaştırmak ve kaslandırmak istiyorum

4. Erberk14

Erberk14 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bolu
    1 hafta önce menıskus amelıyatı oldum. Menıkusum yırtılmıs ve yerınden oynamıs. Suan yurumeye basladım. Spora'da 3 aysonra donecegım. Eger agrın senı yururken bıle etkılıyosa amelıyat olmanda fayda var.

5. emirhanozbay

emirhanozbay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle geçmiş olsun benim size bir sorum olcaktı ben top oynerken 2 gun once oldu olay yanlıslıklen sağ ayağımı topa uzatım zıplayarak dengesiz bir şekilde sol ayağım yere diklemesine indi küt diye bir ses duydum bacagım o an cok kotu agrıyodu ve halen agrıyo dengede tam ayagımı tutamıyom egılınce ornek vermek gerekırse buyuk tovaletım gelırse egılırsem agrı yapıyo . doktara gittim ama sadece acile gittim röntgen cektıler bir sprey verdiler ama bir sey yok dedılerhani kırık çıkık filan ama ben yıne korkuyorum napmam lazım yardımcı olursanız sevinirim ...
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Eylül 2015 ---
    benim size bir sorum olcaktı ben top oynerken 2 gun once oldu olay yanlıslıklen sağ ayağımı topa uzatım zıplayarak dengesiz bir şekilde sol ayağım yere diklemesine indi küt diye bir ses duydum bacagım o an cok kotu agrıyodu ve halen agrıyo dengede tam ayagımı tutamıyom egılınce ornek vermek gerekırse buyuk tovaletım gelırse egılırsem agrı yapıyo . doktara gittim ama sadece acile gittim röntgen cektıler bir sprey verdiler ama bir sey yok dedılerhani kırık çıkık filan ama ben yıne korkuyorum napmam lazım yardımcı olursanız sevinirim ...

Son düzenleme: 11 Eylül 2015
  6. emirhanozbay

emirhanozbay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ı ben top oynerken 2 gun once oldu olay yanlıslıklen sağ ayağımı topa uzatım zıplayarak dengesiz bir şekilde sol ayağım yere diklemesine indi küt diye bir ses duydum bacagım o an cok kotu agrıyodu ve halen agrıyo dengede tam ayagımı tutamıyom egılınce ornek vermek gerekırse buyuk tovaletım gelırse egılırsem agrı yapıyo . doktara gittim ama sadece acile gittim röntgen cektıler bir sprey verdiler ama bir sey yok dedılerhani kırık çıkık filan ama ben yıne korkuyorum napmam lazım yardımcı olursanız sevinirim ...

7. Yusuf3737

Yusuf3737 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar benim 5 ay önce diz dönmüştü ondan sonra doktora gittik bir şey yok dedi. Ama bundan sonra daha sık görülür oldu. 4 öncede oldu doktor bir şey yok dedi krem verdi dinlen dedi. Ama benim dizim şişiyor ve dış sağ tarafında ağrı var lütfen bilgi verebilir misiniz

Sayfayı Paylaş