Diyetteyken Protein Alınırmı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve askndnz tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar
    Sabah 4 yumurta beyazı(haşlama)
    Ögle 130 - 150 gr arası tavuk gögüsü (haşlama)
    akşam 100gr lor peyniri

*Not : Sadece aldığım proteinleri yazdım diğerlerini(sebze,corba.vb) eklemedim.

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    4 yumurta beyazi, 12-14 gr arasi
    150 tavuk gogsu, 35 gr
    100 gram lor 20 gram

toplam 70 gram protein alıyorsun. Eğer antreman yapiyorsan eksik proteinle besleniyorsun. Ayrica protein eksik alırsan, vucut protein ihtiyacini kaslardan karşılayacağı için kas kaybıda yaşarsın.

askndnz bunu beğendi.
  3. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yıkımı en aza indirgemen açısından tabii ki yüksek miktarda protein almalısın vücuduna. Mevcut sayılar biraz düşük geldi. Eğer imkanların bu kadar ise yemek aralarında bazı öğünlerde menülerine yoğurt v.b ürünlerde eklemelisin.

askndnz bunu beğendi.
  4. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    diyetteyim derken definasyonamı giriyorsun yoksa amaç kilo vermek mi?

askndnz bunu beğendi.
  5. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Amaç yağlardan kurtulmak :)

6. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kilogram başına 1 gr kadar hayvansal protein her zaman alınabilir diye düşünüyorum. Zayiflamak için (yağ kaybı anlamında), proteinden çok, yağ ve karbonhidratta dikkatli tüketim gerek.

askndnz bunu beğendi.
  7. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Idman yapmadıgın günler karboyu minımuma indirip,yag alımına dıkkat ederek protein mıktarını arttırmalısın.Yag yakayım derken kas kaybedersin sonra..

askndnz bunu beğendi.
  8. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    tavsiyem kg çarpı 1.5 yağsız protein al...

askndnz ve darknesssword bunu beğendi.
  9. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    protein sadece kas yapısını oluşturmaz, proteinin diyette alınması şarttır bir örnek vereyim;

1 protein molekülünün sentezlenebilmesi için vücut 2 adet yağ molekülü kullanır ( büyük tanecik- kücük tanecik ) bunu söyliyebilirim mesela size siz eğer adale kaybetmeden sadece yağ yakarak zayıflamak istiyorsanız protein almanız şart buda kilonuzun 1.5 -2katının gram cinsinden olmalıdır , gece yatarken alınan proteinin önemi cok büyüktür cünkü vücut sabaha kadar saatlerce boşta besin almıyor ve vücut kendi deposundakileri kullanıyor siz birde protein alırsanız yağ yakımınız sabaha kadar hızlanabilir. yaptığınız her hareket metabolizmanızı hızlandırır body building , yürüyüş, koşma , iş yerinde yaptığınız hareketler elinize birşey alıp taşımak bile . doğru zayıflamak istiyorsanız eğer metabolizmanızı hızlı calıştırmalı ama yoğunlaştırmadan adaleyi ve yeteri kadar protein alarak beslenmelisiniz.

askndnz bunu beğendi.
  10. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Peki karbonhidrat alınmalımıdır nekadar alınmalıdır ?

11. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlara baktım da bodyforumunda olduğumuz için baya abartmışlar.Sen bu konuda klasik diyet yapacaksın ben olsam öyle yaparım.Adam zayıflamak istiyor yabi bildiğimiz zayıflama.Ve sağlıklı dengeli zayıflamak istiyor.Body için uygulanan formülü zayıflamak için uygulamak ne kadar mantıklı?.Üstelik siz kilo almaya dayalı bir sistem içindesiniz konu sahibi ise vermeye dayalı.Dedikleriniz çok mantıklı olsa o ünlü bilgili diyetisyenler doldururlar proteini.Basarlar tavuğu loru.Tabiki alacaksın ama bu kadar da abartmaya gerek yok.Sabah 1 yumurtadan omlet yap omletin içine lor da koy çok güzel olur.Salatanı domatesini yeşil çayını 2 dilim çok tahıllı ekmeğini ye.Öğlenleri de tavuk veya light ton balığı ye.Akşamlarıda sebze yemeğini ye.Hangi diyetisyen o kadar abanıyor proteine de 2 katı protein tavsiye ediyorsunuz anlamıyorum gerçekten.Konuyu açan arkadaşın definasyona girdiği yok kas kaybı yaşamaması için zaten 2 katı değil yeterli bir protein alması gerekli,çünkü zaten kaslı değil.Üstelik body değil Fitness yapıyor.Ayrıca Normal diyet listelerinde de ancak benim yazdığım kadar protein olur.Ben hiç görmedim Ender saracın,Taylan kümeli nin,Gürkan Kubilay ın:Lor yiyeceksin işte şu kadar,5 yumurta yiyeceksin şu kadar,Hergün tavuk yiyeceksin dediğini.Bu kadar abartmayın yazık günah.Bunlar benim kişisel görüşlerim lütfen tartışma çıkarmıyalım.

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
    askndnz bunu beğendi.
  12. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

amacınız fazla olmayan kilolarınızdan kurtulmak ise karbonhidratta almalısınız ama sizin kütleniz cok cok fazla ise mesela ; 1.75 boyunda 100kg+ iseniz karbonhidrat alımına gerek duymuyorum ve yine 1.75 boyunda 80-90 kg arasında bir insansanız almalısınız öğlen alacağınız karbonhidratın size zararı olmaz.

Tekrar söylemek istiyorum proteinin önemi coktur bu diyette kesinlikle alınması taraftarıyım şunuda söyleyebilirim protein almadan zayflanmaz yağ yakılmazmı? evet yakılır ama protein alımı sayesinde 6aylık yolu 3 ayda yürüyebilirsiniz neden almıyasınız ki o zaman.

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
    askndnz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş