Diyetten çıktım fikirlerinize ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve baris123ok tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. baris123ok

baris123ok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar herkese,ilk mesajım olacak bu.Uzun zamandır vücudumu düzeltmek istiyordum,kilo sorunlarım almış yürümüştü.1.95 boyum var ve bundan 3 ay öncesine kadar 113 kiloydum.Kız kardeşim DUKAN diyetine başlıyordu, ben de onunla birlikte başlayayım hadi derken 3 aydır devam ediyorum ve 87 kiloya düştüm.Şu an ise güçlendirme evresine geçtim.Herkes şok oldu benim bu zayıflamış halimi görünce,benim de hoşuma gidiyordu ama vücudum iç açıcı gelmiyordu.göbek ve meme bölgemde sarkmalar hala bulunuyor.Bunları düzeltmek için ağır sporları da hayatıma katmak istiyorum.

Diyet süresince diyetime çok sadık kaldım ve hayatıma hergün 1 saat tempolu yürüyüş ve koşu ekledim.Şu anki kiloma varıncaya kadar DUKAN beni gerçekten çok zorladı,çünkü iştahım inanılmaz derecede yüksek ve ne kadar yersem yiyeyim karbonhidratın eksikliğini çok hissettim ve sürekli aç hissettim kendimi.Psikolojik açlık diye düşündüm fakat 3 ayı geçti hala daha benden müthiş bir açlık var anlayamıyorum,kendime çok zor hakim oluyorum.Çünkü daha önceki hayatımda örneğin 1 tane en büyük boy pizza hangisiyse ondan söylerdim yanına da küçük boy pizza söylemek zorunda kalırdım ancak doygun hissederdim kendimi.Anlayacağınız tam bir yemek canavarıyım.Hatta internette rastladığım bir adam var belki aranızda bilen vardır ismi ''Furious Pete'' . O kadar çok yemesine rağmen vücut ölçüleri gayet düzgün kendisinin,şuan idolüm o.

Sonuç olarak ben artık hem doymak hem de vücudumu düzene sokmak istiyorum.Gittiğim spor salonlarında hocaların hiç biri ilgilenmiyor,ilgilenmeye çalışsada tatmin edici cevapları bir türlü alamıyorum kendilerinden.Kas kütlemi geliştirmek istiyorum fakat onun öncesindeki en büyük hayalim artık sallanmayan bir göbek ve memeye sahip olmak.Özellikle bir erkek olarak meme bölgesi beni çok rahatsız ediyor.Değerli bilgilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Kilo : 87 Boy : 195

2. baris123ok

baris123ok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bilgisi olan biri yok mu acaba ? çok merak ediyorum ne yapmam gerekiyor

3. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Keşke kilo vermeden ağırlık çalışmalarına başlasaydınız. Boy harika. Taş devri diyetini araştırın ağır antreman ve yeterli dinlenme ile mükemmel üçlü. 3 ayda 26kg kadar yağ yakılabileceğini düşünmüyorum diyeti antreman ile desteklemediğiniz için kaslardan da kaybettiniz. Amaç kilo vermek değil yağ yakmak olsun. Kendinizi aç bırakmayın. Örnek verecek olursam 73 kiloyum ve günde 7 yumurta 400grtavuk 100gr dana eti 800gr yakın patates yiyorum doğru zamanda gerekli şeyleri yiyerek 2 ayda 300gr yağ yaktım. Siz kendinize göre almanız gereken kilo başına protein,karb ve yağ oranını hesaplayarak günlük ihtiyacınız olan kaloriden biraz düşük beslenebilirsiniz.

4. Calves

Calves Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın hocam onborn31 ben'de 127 den 83 düşdüm ve bu kilomu durdumak istiyorum fazla yemek istiyorum yiyemiyorum kilo vermek body yapmak ayrı bir dünyadır hepsinin başı azimdir .

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1.95 boyda 87 kilo iyi bir başlangıç noktası. Ben olsam 5-6 aylık bir bulk dönemine girer minimum yağ kütlesiyle kas yapımına girişirdim. Kas kütlesi arttıkça zaman içinde sarkmalar aşırı değillerse düzelecektir. Sonra tekrar yağları yakacak bir diyet ve tekrar bulk...Bu şekilde her döngüde yağ yakımından sonra geriye kalan daha fit bir vücut olacaktır.

Sabırlı olmak lazım yani. Vücudunuz birkaç ayda bu hale gelmedi, birkaç ayda da düzelmeyecek ama sürekli daha iyiye gidecek.

6. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    hem doymak hemde kilo korumak için ara ana öğünleri ve ara ögünlerin hiç birini kaçırmamanız gerekli.Yediklerinizde trans yağsız şekersiz pizza tipi kalitesiz karbon hidratları bırakmanız hatta uzak durmanız gerek.(önemli olan karbonhidrat protein değil ne kadar kaliteli olduklarıdır.)Tabi günde toplam 5 -6 ögün yersen vermiş olduğun kiloları alırım hissi oluşucak bu kaçınılmaz çünkü çok kilo vermişşen kendi dediğin gibi göbekte göğüste bu yağlar mutlaka birikicek. Ek olarak bu kadar yemek kilo aldıracak çünkü daha önce kas kaybı su kaybı mutlaka yaşamıssındır.Bu kadar diyete sadık kalman da çok etkileyici bir şey. Sonuç olarak Spor eşliğinde 5 6 ögün yiyebilirsin.Sürekli kardiyo yapmana da gerek yok kardiyo ve ağırlık antrenmanlarını birlikte yürüt istediğin sonuca ulaşırsın.SAĞLIKLI YAŞAMLAR
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Kasım 2013 ---
    0.45 kg yağ = 3,500 kalori, Günde extra 500 kalori harcayarak, haftada 0.45 kg yağ yakabilirsiniz. yakmış olduğun yağ kilon için normal olabilir belki ama(Barışınki gibi ) o boyda ve o kilodoki adam için azdır.

7. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Benim amacım bulk. Bulk gittiğim halde bu diyetle yağ yaka bildiğimi söyledim fikir vermesi açısından. Düşündüğünüz gibi benim amacın konuyu açan arkadaş gibi yağ yakmak değil tam tersi almam gereken kaloriden fazlasını alıp yağ dışı kgmi arttırıyorum aynı zamanda ufak miktarlarda yağ yakıyorum. Konuyu açan arkadaş bahsettiğim diyetin miktarı ve oranları ile oynayarak amacına uygun hale getirir aynı zamanda da karnı doymuş olur.

8. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    adam bulka girmirmiyorki yağ yakıcam ama kilo almak istiyorum diyor bunun sağlanması için eldeki seçenekler ya çift idman atmak (kardiyo + ağırlık ) yada karbon hidrat protein ile beslenmek tabikide herşeyin fazlası yağ alınmadığı için yağa dönüşücektir.DESPONUN YAZISINI SENİNDE OKUMANI ÖNERİRİM Protein Nedir? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu barışın kızartmalardan,fazla yağdan,şekerden uzakdurması gerekli bunu sen yapıyorsun diye söylemedim. seninki kadar 900 gr patates 500 gr et gibi beslenmesi barışın alayine olur . patates et yumurta gayet iyi beslenme fakat ara öğünleri atlamaması ve tüm konu çerçevesinde beslenmesini azaltması gerekli yoksa sabit kiloda aylarca çalışma gereksinimi duyar veya kiloda artış gerçekleşir.

9. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Sadece yağ yakmak istiyorum mu diyor? Vücudumu düzene sokmam gerekiyor diyor bu cümlede bizim anlamamız gereken; yani türkçesi kas inşaasıda yapmak istiyorum demek. BİRİNCİSİ Dukan diyeni zaten 0 karbonhidrat ve protein ağırlıklı benden fazla bile yiyor olabilir. İKİNCİSİ bende senin kilo başına ne kadar pro gerektiği konusunda, kas inşaası için alınan kalorinin yüzde kaçı proteinden gelmelidir gibi konuları araştırmanı isteyeceğim. Ayrıca öğün atlamadan diyete bağlı kaldığını zaten belirtmiş 1,95 kocaman adam neden aç kalsın. Aylarca olmasa da belirli bir süre kilonun sabit kalması negatif bir durum değildir. Kaçırılan büyük nokta kilodaki değişikliği başarı saymak.

Kısaca demek istediğim söylediğim diyeti rahatça kendine göre uyarlayabilir. 5yada 6 öğüne bölerek kendi ihtiyacı olan kaloriden az bir şekilde beslenerek hem doymuş olur, hem kas inşaası yapar hemde gerekli karbonhisdratı alacağı için kardio idmanlarını rahat çıkarır.

2 metre adama kibrit kutusu kadar peynir tarzı diyet mi önerelim? Karb. almadan yetersiz diyetlerle spor yapılmaz. Adamın bulka girip girmediğinin şükür bilincindeyim. Yetersiz bir diyetle 3 ayda 26 kg vermiş bu başarımı. Önemli olan yağ dışı kgyi korumak. Neyse fazla uzatmayacağım ve konu dışı cevap yazmayacağım. Yukarıda bir arkadaş daha ne demek istediğimi anlayıp bana katıldığını belirtmiş konu sahibi de diler ise yardımcı olabilirim.

10. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    -diyet sadece kibrit büyüklüğünde peynir,15 çeşit ot,sadece haşlanmış yiyecekler,et yemeklerinde bile yeşillik olan öğünlerden oluşmaz.Diyet amacına uygun bir şekilde bu işin okulunu okumuş ve kişiden kişiye ölçümleri doğrultusunda farklılıklar göz önünde yazılabilir.(sen hala kendi beslenmeni arkadaşa uyarlamaya çalışıyorsun )Hiç bir zaman, boy 2 metrede olsa 160 ta olsa farklı şeyleri yiyecek diyemeyiz. işki eğer standartlar üzerinden yürümek gerekirse yağ yakımını hızlandırmak,bu zamandan sonra vücudun yağlanmasını önlemek istenirse kimi zaman 100 gr. peynir de yemek gerekir.15 çeşit yeşillikte.Eğer bir birey karbonhidrat ve protein ile beslenip; vitaminleri,yeşillikleri,diğer sıvı gıdaları atlarsa bir çok güncel hastalıktan,mide asit-baz değerini bozmakya ,hatta en çok başa gelen kabızlığa kadar bir çok hastalığı çekmek zorunda kalacaktır.(Küçük öğünlerin amacı doymak değil vücudu sürekli uyarmaktır.)
    - Amaç inşaat ve yağ yakımı olunca gerekli olan her türlü besini uzmanından kişisel olarak yazdırmak en iyisidir fakat standartlarda da hiç bir zaman bir öğünde 700- 800 kalori alıp ara öğünleri atmak veya 6 dan 4 e indirmek gibi bir şey söz konusu olamaz.Arkadaşın başarısı mükemmel her insan bu şekilde istikrarlı olamaz.Gene yazdıklarım doğrultusunda sen Şimdi düşünüp dersin ya günde sadece 3 öğün yiyerek protein tozu içen sıradan adam da kas yapıyor.evet arkadaşım o adamda yapar ama kimse inşaatını çamurdan yapmak istemez.Bu inşaatta ne olur ya yıkılır yada sürekli biyerden su alır.
    SAYGILAR

11. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Tek öğünde 700- 800 kalori aldığımı yada alınması gerektiğini savunduğumu kim söyledi? Yada ara öğünlere karşı olduğumu? Burası vücut geliştirme forumu biraz araştırırsan hangi emeklerle 1 yılda ne kadar cüzi miktar kas inşası yapılabildiğini öğrenebilirsin. Neden sağlıksız ve eksik beslenme ile olan kas kütlesinide kaybetsin ve bunu başarı saysın yada başarı sayalım?

Üstelik yazdığın mesajı oku ve hesabını yap. 1kg yağ 7000 kusur kalori bu adam 3 ayda 26 kilo kaybetmiş. 182 000 kalori eder bu. Adam Dukan diyeti yaptım diyor uzun uzun saçmalamandan bildiğini farz etmeye çalışıyorum ama onu da bilmiyorsun. Günde hiç karbonhidrat almadan nasıl devasal çalışıp yediklerinden fazla 3 ayda nasıl 182 bin kalori harcadıysa artık. Arkadaş insanüstü varlık galiba. BARİZ KAS KAYBI VAR ve müsade edersen deneyimlediğim kanıtlanmış bilgileri paylaşacağım. Anlattığım şeyler yine bulunduğumuz forumda olan, yabancı makalelerden derleyip uygulanan bilgiler. Bir tarafımdan uydurmuyorum. Ufak tefek bildiğin şeyleri kelime oyununa sokarak anlatman burada sana birşey kazandırmaz aksine komik ve küçük duruma düşürür. Sen bir şeyler biliyorsan senden daha fazla bilen olabileceğini unutmayacaksın. Pozitif nitrojen seviyesini araştır dedim ondan da bir habersin. Diyet miyet bişeyler saçmalıyorsun ama bahsettiğim konularda bilgi sahibi olsaydın bana 'yok protein tozuyla kas yapan var yok bir öğünde 800 kalori vs. vs.' tarzı söylemlerde bulunmazdın.

Müsade edersen artık konu sahibine yardımcı olalım. Gereksiz muhalefetlerden kaçın sana birşey kazandırmaz.

12. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    90 gün 182.000 kalori günde 2000 kalori fazladan yakması gerekli boyuna ve yaşına farz ediyorum ki 25 olsa günde sadece 1200 ile 1500 kalori yemiş veya çok fazla spor yapması gerek 1 saat tempolu yürüyüş veya koşu ne kadar kalori harcatıcak ki max 500 ve her gün aynı kaloriyi yaktırmaz ) kas kaybı, su kaybı mutlaka yaşamış sen uzun süre kilosunu sabit tutmuş diyorsun da burda çelişki var kardeş. İmkan yok 3 ayda 26 kilo verip kilo sabitlemek çeşitli ilaçlarla veya liposuction ile mümkün olabilir. Sorunu aramızda değil yazılmış olan konunun ne kadar doğru olduğunu yargılayarak buluruz. İlaveten bilgin yok demişşin , ducan falan senin hayatında hiç karşılaşmıyacak olduğun bir çok şok diyeti(fransız pernch - Underaff gibi) biz uyguluyoruz. Beslenme ve diyetetik okuyorum ve her bilgiyi tek konu mesajının içine sığdırabilme imkanım yok.(ufak tefek bilgiler :) o makaleler de neyin nesiymiş dedim geçtim emin ol bir kaç örnek verirsen bende tekrardan okuyayım belki onca hoca yanlış anlatıyor bize )
    ilaveten bende arkadaşı savunmuyorum aksine sorguluyorum bu saatten sonra ne yapması gerektiğini yazdım nedense artık her yazdığıma yazıyorsun.Arkadaşın istediği çok yemek ve vücut oluşturmaktı bende hangi çerçeve içinde yemesi gerektiğini yazdım.Zaten bu mesajları okudukça kafasında bilgiler oluşur en azından kendisi için hangisi doğru onu seçer.Buda son mesajım.

Sayfayı Paylaş