diyette vucudu sasırtmak dogrumu..?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve 01emrah tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. 01emrah

01emrah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    suan dıyet yapmaktayım ortalama 6-7 kılo fazlam var.bunu yaparken hergun tek grup kas calıstırıp ardından 30 dk altına dusmemeye gayret ederek cardıo yapıyorum(haftada 6 gun calaısıp 1 gun dınlenıyorum).asıl ogrenmek ısterdıgım sey dıyet donemınde bazı dıyetısyenler haftada 1 gun asırıya kacmamak sartıyla dıyetı bozmamız gerektıgını soyluyorlar.bu ne kadar dogrudur.buda bb calısmasında yapılan degısıklıklerle vucudu sasırtmak gıbı bır seymı.yoksa ıstenılen kıloya gelene kadar dıyetı aralıksız ssurdurmekmı gerekır.yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler...

2. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    ayda 1 daha iyi...ama 3 aylık bir diyetten sonra bu sürece girmek daha iyi.....

kas çalışmanı tam anlayamadım ama aşırı çalıştırırsan gelişmez küçülür kaslar

3. SpiTTLe

SpiTTLe Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    diyette yeterli protein kazancı olmadan bence kasları çalıştırmana da gerek yok... bence şu an sadece cardio ya yüklen antreman süreni cardio ya ayır ve imkanın varsa Animal cut al vücudundaki yağları yaktıktan sonra düzenli (dikkatli) beslenerek kaslara yüklenmeni tavsiye ederim ama elbette ters yönde fikirler vardır...

4. 01emrah

01emrah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    anladım super hornet.calısma sıstemım hergun tek kas yanı ptesı:gogus salı:bıceps carsamba:eek:muz persembe:trıceps cuma: kanat,sırt ctesi:bacak pazar:eek:ff ayrıca cok fazla vucudu zorlamamaya calısıyorum yanı hafıf agırlık cok tekrar.bu programda bi yanlısım varsa duzeltın lutfen.

5. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    forumda daha sağlıklı ve doğru çalışma programları var..onları incelersen daha iyi olur senin için.....

kütle kazanmak istiyorsan yüksek ağırlık az tekrar çalışmanı tavsiye ederim...

ama eklemlerin durumu da önemli...zayıfsa kırıp çatlatma sonra : )

6. burakturk

burakturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben geçen sene 12 kg vermiştim ve bunu yaparken,sizinde dediğiniz gibi cumartesi günleri çok abartmadan kendime izin veriyordum.bunun bana psikolojik olarak çok faydası oluyordu,sonuçta diyet yaparken psikoloji çok çok önemli birşey.bir tatlıyı yada başka bir şeyi en azından haftada 1 gün yiyebilmek için izinde olunca diğer günlerin motivasyonu çok daha yüksek oluyor ve yaptınız işe daha bir sahip çıkıyorsunuz.ayrıca çok ciddi açlık ve tatlı krizine yakalanmıyorsunuz,en nihayetinde cumartesiye ne kaldı ki... :) :) :)

7. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    diyetisyenleri bilmem ama body b. literatüründe karb.
    yüklemesi denilen bir şey var..haftada bir gün diğer günlere oranla karb. miktarı arttirılır ve adaptasyon engellenir ayrıca
    daha sert idmanlar çıkarılmasına yardımcı olur.karb. denilince
    basit değil yine kompleks karb. arttiriıyoruz.
    bir arkadaş ağırlık çalışmasından ziyade yağları yakmanı önermiş.bunu tavsiye etmem bizim için önemli olan kilo vermek değil kas kütlemizi koruyarak yağ yakmaktır..ağırlık çalışması olmadan da bu gerçekleşmez..

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlışları düzeltmek için burdayız değilmi :)

Karbonhidrat yüklemesi denen şey adaptasyonu engellemek için haftada 1 oranı arttırmak filan değildir.Yaklaşık 1 hafta boyunca karbonhidratı çok çok azaltarak (Son günler hiç alınmaz) vücudun glikojen depolarının boşalması sağlanır.

Bunu takiben 2-3 gün karbonhidrat yüklemesi yapılır, glikojen depoları boş olduğu için olduğundan daha fazla karbonhidrat tutacaklardır ve kaslar daha dolgun gözükecektir.Yarışmacıların yarışmalardan önce uyguladığı bir yöntemdir.

super_hornet bunu beğendi.
  9. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    burdaki "karb yüklemesi" tabirini yanlış kullanmışım..
    kastettiğim yarışma öncesi karb. yüklemesi değil..
    yüksek protein düşük karb. diyeti uygulayanlar haftanın bir günü karb. miktarını arttırlar..söylediğim hususu yabancı forumlarda bir çok kişinin uyguladığını görebilirsiniz..

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    bende bunu denedim fakat psikolojik olarak tam ters etki etti. Bozduğum gün çok abartmadan çikolata falan yemiştim ertesi günde aynı şeyi yiyesigeliyor insanın :) Bence motivasyonu bozmamak lazım.

11. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    istedğin kiloya yaklaştıkca diet bozma sıklığını artırabılırsın ılk aylarda 2 haftada 1 daha sonra haftada 1 daha sonra 3 gunde 1 gibi...şaşırtmak bı yana sağlık acısındanda vucudun farklı seyler alması gerekıyor yoksa bagırsak mıde problemlerı yaşarsınız

12. thebb

thebb Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende diyet yapıyorum da kas kütlesini korumak için agırlık ta çalışıorum 8 kg lik dumbellerle. ben hacim istemiyorum çok, parçalı görünmesi tercihim.2 kilo verdim 1.5 haftada. kardiyo da yapıyorum tabi haftada 2 gün. 8 lik dumbellerle 15x3 şeklinde çalışıyorum bi yanlışlık var mı acaba? Varsa düzeltin lütfen.

Sayfayı Paylaş