Diyette tuvalet sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve prediction tarafından 8 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Definasyon diyetindeyim haliyle carb azalttım diyete başlayalı 5 hafta oldu.Başlamadan önce 2-3 günde 1-2 defa çıkıyordum büyük abdeste ama başladıktan sonra yani ben psikolojik olarak gitmesem 5 hafta hiç gitmezdim diyebilirim bağırsaklarla ilgili herhalde normalde arka arkaya yiyebiliyordum şimdi midem direk şişiyor ve sindirim daha uzun sürüyor gibi geliyor.
    Lifli gıdalar tüketiyorum yükleme gününde.bol su içiyorum kuru incir filan da yiyorum başka tavsiyesi olan varsa yazarsa çok sevinirim.

2. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fiber denilen yesil sebzelerden yemen lazim. Hem diyetini bozmaz hem de tuvalet ve vitamin mineral sorununu cozer.

3. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum beslenmeni bizimle paylaşırsan daha iyi sonuç alırsın. Büyük ihtimalle lifli gıdalardan mahrum kaldığın için kabızlık başlamış. Yulafı beslenme listene sokmalısın...

4. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah 5 yumurta 2 tam 3 beyaz antrenman öncesi 100 gr bulgur lapası 150-200 gr tavuk göğsü ve salata antrenman sonrası da aynı.Akşam yatmadan 80-90 gr lor yağ-tuz değeri düşük.10-15 tane badem.Ayrıca diyette olduğum için multivitamin kullanıyorum sabah ve akşam günde 2 tablet.Antrenman yaptığım günler önce ve sonra olmak üzere de likit amino.6 günde 1 yükleme yapıyorum yulafı incir kayısı filan o zaman tüketiyorum.

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Öğütülmüş keten tohumu alabilirsin aktardan. 20 gramında 5.5g lif ve 8.5g yağ var (omega 3 yağ asidi) günde 20-40g arası tüketebilirsin sindirimine yardımcı olur hemde omega 3-6 dengesini korumuş olursun.
    Bol su içmeyi de ihmal etme, lifli beslenip yeterince su içmezsen yine kabız olursun.

6. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    kardeş kenzonun diyetini uyguluyorsun adam orda açıklamış hepsini posa lazım sebze yemen gerek

Sayfayı Paylaş