diyette protein tozu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fırfır tarafından 22 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar şöyle bir sorunum var,protein içeren gıdaları sevmiyorum yumurta, peynir,tavuk, balık gibi..kuzu eti,salam,sosis,sucuk ve benzeri kırmızı et türlerini seviyorum ancak bildiğiniz gibi bunlarda diyet için pekte uygun olmayan yağlı etler.spor olarak sabahları salonda yüzüyorum,ve koşu bandında koşuyorum.kilom 57,boyum 68 uyguladğım diyet günlük 1000 kcal i geçmiyor.günde minimum 60 gr protein almam gerekiyormuş.her sabah midem bulana bulana 4-5 kutu ton balığı yiyorum geceleride 1 bardak soya sütü içiyorum:) şarküteri ürünlerinin protein değerleri baya yüksek ancak yüksek kcal li olduklarından onlarıda yemeğe korkuyorum..bana önerebiliceğiniz yüksek protein az kalori içeren ürün var mı?

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oncelıkle evet 60 gr kadar proteın sızın ıcn yetrlı acak bunun ıcın sabahları 4-5 kutu (tabı yanlıs bır anlatım yoksa) ton balıgın agerek yok ve sacma .

proteın tozlarının kalorısı dusuktur zaten ve dıyet ıcın uygundur . bence bu 60gr proteının yarısını bıtkısel kaynaklı olarak almanızda sakınca yok ( mercımak-fasulye v.b ) dger 30 gr ıcın ıse 1 olcek proteın tozu yeterlıdır . forumda proteın tozlarına ve ıcerıklerıne bakarak sıze uygun olanını tercıh edersenız daha ıyı olur

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    yumurta, peynir, tavuk ve balık sevmesen de 60 gr protein için bunlardan yiyeceğin miktarlar az olacaktır... (100 gr lor peyniri 19 gr protein içeriyor mesela) ve bu alacağın proteini bi öğünde tüketmektense öğünlere bölmelisin...

4. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    dediğin gibi 1 ölçek protein tozunda 30 gr protein varsa çok iyiymiş,yani günde 2 ölçek alsam günlük protein ihtiyacımı karşılamış oluyorum..4-5 kutu ton balığı dediğim öyle koca kutularda olanlardan değil,hani küçük kutularda yağsız ve suda olanlar varya onlardan..forumlara baktım ancak herkes farklı bir marka söylüyor anlayamadım birtürlü,yani herkesin hemfikir olduğu bir marka yok.herkes kendi kullandığı proteinin reklamını yapıyo gibi,sanki kendileri üretiyo:D

---------- Post added at 19:15 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

dediğinde çok haklısın normalde öyle yapmam gerek,ancak günlük kalori olarak 1000i geçmiyorum.belki sana biraz saçma gelicek ama ben en az kaloriyle günlük protein ihtiyacımı tamamlayıp,diğer besinlere yer vermek istiyorum(meyve,ceviz,badem,bal,taze meyvesuyu,avokado gibi antioksidan ve arındırıcı özelliği olan gıdalar)bu tür besinler zaten günlük 1000 kalori almama yetiyor.birde günde 1-2 duble şarap içiyorum.üstüne birde et süt ürünleri tüketince kalori neredeyse 2000 lere yaklaşıyor diyette güme gidiyor tabi..ya diğer sevdiğim yiyeceklerden protein almam için ödün vermem gerek,(mesela listemden bal ve avokadoyu çıkarıp onun yerine o öğün peynirli yumurta yemek,2 duble şarabı içmeyip 2 kutu tonbalığı yemek)ya da düşük kalorili bir protein tozu bulup hergün 1-2 ölçek kullanarak,diyetimi sevdiğim şekilde uygulamaya devam etmem gerek,ben 2.sini yapmak istiyorum tabi.dediğim gibi bu olay sizlere saçma gelmiş olabilir,ama ben sonuçta profesyonel sporcu değilim,amacım sadece sarkmlar ve kas kaybı yaşamadan kilo kaybetmek.umarım derdimi anlatabilmişimdir:)

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    vücut geliştirme yapan biri için günlük olmazsa olmaz diyebileceğimiz yani almam gerken protein miktarı tam olarak ne kadardır...

ve bu miktarı hangi gıdalrla karşılayabilirim...

örneğin sabah-öğlen-akşam..

teşekkürler...

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

ya arkadasım gercekten soruomusun yoksa sakmısın

200 kusur mesej atmısın foruma ve hala baskasını baslıgında alaksız bır konuda sacma span bır soru sopruosun

sen bu kadar zamandr nekadar proteın alman gerektgını bılmıosan zaten bence artık forumda falan yazma

burdan bu arkadasın tavsıye verdıgı tum uyelre soluorum bunun dedıklerını unutun gtsın adam daha ne kadr proteın grek bılmıor

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    stevenlms...kardeşim sana senn tarzında cvp yazmicam seni seviyene düşmicem...

kusura bakmasın konu sahibi arkadaş ancak benimde birçok knumda sıkıntısı olan arkadaşlar konusunu sorusnu paylaştı ve bende olabilir dedim ve sesimi çıkartmadım...

mesaj sayım fazla olabilir ancak bilmemek ayıp değil diye biliyorum sonuçta burası bir forum ve herkes sen gibi deneyimli olmayabilir kii seninde deneyimli olduğundan şüpheliyim eğer olsan bilgilerini paylaşırsın boş boş yazmasın...

öncelikle insan olmak lazım anlayışlı olmak lazım..özellikle senden yardım istedimmi hayır..ben genel olarak soruyorum belki geç anlıyorumdur olmazmı yani..

neden insanların şevkini kırıyosun neden azimlerini zedelisyosun kişilerin biraz daha ılımlı yaklaşamazmısın insanlara

mesaj sayım fazla olabilir ben çok merak ediyorum ve sürekli soruyorum ve sormanında ayıp olduğunu yanlış olduğunu düşünmüyorum...

saygısızlık etiysem diğer üyelerden özür diliyorum...sorum halen geçerlidir...bilgisi olan yazarsa sevinirim...

unutmadan ; bunca mesajım var ancak daha bir kişiye program-diyet ..hakkında bilgi vermedim..bilmiyorsam kimseyide yanlış bilgilendirmek haddim değil..o kadarda düşünce var Allaha şükür...

saygılar...

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ben emınım forumdakı dıger uyelerde bana katılcaktır tamam gec anlıyor olabılırsın bılmıyorda olabılırısn bnde sert bır tavır takınmıs olabılırım ama gercekten ya bak yıne soluorum 200 kusur mesaj yazan bırı forumun en azından bır kısmını okumsutur ve hala nekadar proteın alıcagını bılmıyoırsan bunda gercekten bır garıplık vbar dmektır .

ustune alınman yadan benı sevıyesızlıkle ıtham etmen umrumda degıl ben forumun bu kadar kırlenmesıne uzuluyorum yıllardr okudgum bır forum buarsı ve ne ogrendıysem 10 da 9unu burdan ogrendım ve 200 kusur mesajı olup ala bu sporun en temel ogesını bılmyen bırıne musama gosteremem kızmakta hak bulurum

Son düzenleme: 25 Haziran 2011
  9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Haklısın diğer üyelerde snaa katılırlar artık forum kirlenmesi olayına girersen tabiki sana hak verecekelrdir...

ben yineliyorum mesaj sayısı ile çok tecrübeli biri sıfatında nitelenmek çok yanlış..ben araştırmıyor değilim bir çoknuya bakıyorum okuyorum..ancak dediğim gibi..

hangi besinde ne protein var..günlük almam gereken toplam protein ne kadar v.s bunları istiyorum...madem çok basit bir konu bari o kadar şey yazacağına cvp yazsaydın konu bu kadar uzamazdı...

Danny Boy bunu beğendi.
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

haklısın kusura bakma :)

kılonun 2 katı proteın alman gerek yanı 80kg san 80*2=160 gr

bunuda gunde dedıgın gıbı sabah-ogle-aksam seklınde almak ıstersen

sabah: 150gr lor + 3 yumurta

ogle: 200 gr tavuk

aksam: 200gr tavuk

spordan sonra : 200gr tavuk yada bır kutu ton balıgı

***bu porgram sadece proteın ıcerırı bunun yanına makarna salata koyun
    tabı bu sadece bır fıkır sen buna benzer sınırsız sayıda program uretebılır ve uyguluyabılırsın

demircan256 bunu beğendi.
  11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    madem barıştık ve madem verdiğin şeylerin içinde makarna geçti hemen sorayım...:D

1- saat 4 te spora gidicem ve yarım saat sonra bir kutu ton balığı var tamda onu yicektim ..ama dedinizki spordan sonra neden spordan önce olmazmı?

2- diyet döneminde iken..tabi bu tam tamına diyet değil şekeri kıstım..yağlıyı kıstım bu şekilde yani...
    makarna bana hangi durumlarda iyi gelir..yani amacım fazla şişmek hacimli olmak değil.sadece fit olmak..amnncak fit olmak içinde hacim şart deniliyor...

peki ne dersiniz..makarna yesem karın bölgemde yağlanma göbek yaparmı..bir ye der diğeri sakın makrna yeme der...daha düne kadar sabahları 3 yumurta biri tam ikisinin beyazını yerdim...biri dedi yumurta kilo yapar bende bıraktım yemiyorum...

sanırım anladınız ne çektiğimi ..herkes bişey deyince ikilemde kalıyorum...

son olarak...

belki çok uzuc olabilir..ancak ha deyince balık-tavuk var edemiyorum idman sonrası idman öncesi yani öğlen falan...

bunların yerine tavuk-balıkolmadığı zaman ne tüksetsem onların yerine protein ihtiyacımı karşılarım ...

bitti :D

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

makarna yenebılır tabı kepeklı olursa daha ıyı olur yada daha kolayı bulgurda yenebılır

ant sonrası dememın bır ozel sebebı yok ıstersen oncede olur tabı

yumurta sabah kesın ye en guzel proteın kaynagı cunku . a eger az kalorı alcam dersende 3 tam yumrta yerıne 4 beyaz bır tam ye

eger tavuk yemıyorsan onun yerıne lorda olur hem ucuz hemde mın yaglı

olmadı sut ıc az yaglı . bazı kuruyemıslerde eger az yenırse faydalı olabılır tuzsuz fıstık fındık cevız gıbı hem bıtkısel proteın kaynagı hemde kalıtelı yag

lordmarvel ve demircan256 bunu beğendi.
  13. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    emeğine sağlık teşekkür ederim...

Danny Boy bunu beğendi.
  14. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Haşlanmış makarna ne gibi yağ problemi çıkarırki dostum?, 1gr bile yağ içermiyorlar, ben mesela yağlardan kurtulmak ilk hedefim, bugün marketde konservelere bakayım dedim bir tane hamsili olanı gözüme kestirdim, 8.0g protein, 2.6 karbo, 1.2 yağ, nasıl dostum?, diyetde sorun yapmaz değilmi? ve bu değerler doğrumudur acaba ^_^. Bu arada 5.gr yağ değerindeki besinlerden uzak durmakmı gerekiyor?

15. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    bende teşekkür ederim cevap veren arkadaşlara,neredeyse tüm forumları okudum ama hala kararsızım protein tozu konusunda,dediğim gibi herkes ayrı birşey söylemiş,neyse en düşük kalorilisini tercih edicem artık;)

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    yok zaten makarnayı onerdım ben yenebılır sorun cıkarmaz ama tabı kepeklı makarna bence daha dogru bır secım olur

evet yagdan uzak durmak gerekır ama bunu yaparken duzenlı ve dogru beslenmekte onemlıdır . hamsı yerıne daha cok proteın ıceren ve 0 yaglı olan lıght yanı suda ton balıgı daha uygun bır secımdır . ama tabı en hesaplısı herzaman tavuk-hındı yada lor peynırdır

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş