Diyetisyene gittim fakat aklıma takılan bir şey var

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve coldice tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    merhaba. boyum 1.92 kilom 114. diyetisyene gittim. bana 1700 kalorilik bir diyet yazdı. işte klasik şeyler. tam buğday ekmeği ye, çorba içeceğin zaman ekmeğin 1 dilimini yeme, ara öğünlerde 1 porsiyon meyve, 1 öğün yiyebiliyorsan et ye ama et yediğin gün akşamı bakliyat yeme vb.. şeyler söyledi. ama kafamı karıştıran şu. spor yapayım mı koşu, bisiklet vb.. dedim. yapma dedi. yapmak istersen en fazla 30 dk yürüyüş yap dedi. şu an kilon fazla. sporu 100 kilonun altına düştükten sonra yaparsın dedi. şınav, mekik bile çekme dedi. bana garip geldi sizce söylediği mantıklı mı?

2. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    bence bu işe girdiysen yağ yakcam diyosan cardiyo şart oturduğu yerden kimse yağ yakamaz kademeli olarak cardiyo yapmaya başlamalısın.

3. fitmateclub

fitmateclub Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    1700 kalori kilo vermene yeterli olacağı için yapma demiştir sanıyorum bunun dışında pek mantıklı bir sebep yok diye düşünüyorum.

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence spor yapman sıkıntı olmaz. Ancak kendini çok yıpratacak şeyler yapma. Mesela günde 1 saat yürümenin kimseye zararı olacağını düşünmüyorum. Aksine yararı olacaktır. Birde benim anlamadığın diyetisyenlerin neden sporu bu kadar yapmayın dedikleri.

Bekci bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle, spor yapmadan ,sadece yattığın yerden yağ yakabilirsin, onu bil. 1700 kalori spor yapmıyorsan sana yağ yaktıracaktır. Diyetisyen muhtemelen kalp sağlığından endişe ettiği için ne olur ne olmaz diye kilon belli bir limitin altına düşene kadar kalbini zorlamanı istememiştir. Sonuçta sana "koş" derse ve kalp krizi geçirip ölürsen diyetisyenin de hayatı kayar.

6. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    1700 kalori alırken spor yapıp ne yapacaksın.Metabolizma hızın olsa olsa günlük harcadığınla 1900 vardır en az ortalama.200 kalori zaten açık yaratıyorsun günlük beslenmenle.Bir de spor yaparsan üzerine sporla birlikte harcadıgın kalorilerle birlikte bu 1700 kalori üzerinden sporda da bir 200 cal yaksan kaldı 1500 kalori.Vücudun 1900-2000 harcasa.Günlük açığın 500 olacak.Bu da günlük açık olarak fazla bir miktar.Bana kalırsan günlük metabolizma hızın-günlük aldığın enerji(cal) = 300-350 olmalı maksimum.Her gün 350 cal açık oluşturursan.20 günde 7000 cal açık oluşur.7000 cal açık demek ise = 1 kg yağ yakmış olmak demek.1 ayda sağlıklı olarak 350 cal açıkla 1.5kg yağ yakarsın.

7. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    teşekkürler arkadaşlar

8. burak0732

burak0732 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende bir defasinda diyetisyene gitmistim. Yuksek kolestrolden dolayi damarlarda sorun olabilir demisti. Ondan dolayi banada yapma demisti. Benzer durum olabilirmi acep?

GT-N8010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    ben kan tahlili yaptırdım öncesinde ve hiç bir sorunum yok. her şey tertemiz çıktı.

10. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    yazdığı diyet minimaldir de ondan öyle söylemiştir. kas kaybı yaşarsın diye söylemiştir. benim tavsiyem diyete uy protein alımını artır ve sporunu da yap.

11. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kalbini zorlamandan cekinmis olabilir? Sonucta yag sadece gobekte yok.organlarimizin etrafindada var. Belirli bir kiloya dustukten sonra yap bencede.ama hafif tempoda kardio yap,kalp atim hizini cok zorlamadikca sorun olmaz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    diyetci arkadas bi yildir yok ortalarda hortlasmisiniz konuyu,bende hah yeni bi konu diye daldim iceri ama nerdeee:)

Sayfayı Paylaş