Diyetisyene gitmeli miyim? (Göğüs yağları)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pat tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pat

pat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,

Yaşım 21, 88kg, 178cm. Son 5-6 yıldır neredeyse hiç spor yapmadım, sağlıksız beslendim. Cips, hamburger, tatlı derken göğüs bölgesinde çok fazla yağ birikti. Şuanda birkaç hafta çok yesem göğüs bölgesine aşırı yağ gidiyor. (Araştırdım, gynecomastia denilen durum yok)

Bu yağlardan cardio ve diyet yaparak uzun sürede kurtulacağımı öğrendim.

İnternette benim durumumda olanlardan bazıları kilo vermelerine rağmen göğüs bölgesindeki yağları verememişler. Ben de bu ihtimalden çekiniyorum. Çünkü bunun geri dönüşü yok neredeyse.

Size sorum, benim durumumda olan biri diyetisyene gitmeli midir yoksa tatlı, şeker, hazır gıda ve aşırı yemeyi kessem yeterli olur mu?

Diyetisyen gerekirse, Ankara için diyetisyen/hastane tavsiyeniz olur mu?

Forumdaki yazılara bakıyorum ama kendim için kalori hesaplama, kg başına alınması gereken protein gramı hesaplama vb. bir şeyi yapacak durumda değilim.

2. brhmcr

brhmcr Guest

kalori hesaplama, kg başına alınması gereken protein gramı hesaplama vb. bir şeyi yapacak durumda değilsen dietisyenlere para kaptırmaya mahkumsun.

3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    -Şimdi diyetisyene gitmek yerine forumda beslenme bölümünü okusan kendine beslenme programı oluştursan daha iyi olmazmı? Emin ol diyetisyene gitsende üç aşağı beş yukarı seninkine benzer bir beslenme programı hazırlayacak

-O zayıflayıpta göğüs bölgesinden kilo veremeyenler büyük ihtimalle jinekomastidir.İdeal kilona ulaştığında vücudunun her yerinden yağ gider

-brhmcr çok doğru söylemiş "kalori hesaplama, kg başına alınması gereken protein gramı hesaplama vb. bir şeyi yapacak durumda değilsen dietisyenlere para kaptırmaya mahkumsun."
    Hazıra alışma bilgilen ve başkalarının aklına ihtiyacın olmasın.Başarılar...

4. anil011

anil011 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dikkatini çekerim İdeal kilona değil, vücudun ideal yağ ve kas oranına geldiği zaman göğsündeki yağlarda gidecektir. Bunun içinde en önemlilerin başında düzenli beslenme yağdan şekerden uzak durma. Diyetisyene gitmektense beslenme bölümünü okuyup kendi programını yapabilirsin değişen birşey olmaz..

Sayfayı Paylaş