Diyetisyen?gereklı mı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve SANTAVİK tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. SANTAVİK

SANTAVİK Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Forumu okurken soyle bı fıkır edındım.. yeme ıcme konularını ne kadar uzak tutar, spora agırlık verılırse sankı kılo verme,fıt kalma daha rahat oluyor,ben dıyetısyene de gıdıyorum her hafta? kılo takıldı 1 aydır tık yok,gıtmeye devam edıyorum fakat elımdekı lıste sureklı bana ne yemem gerektıgını emredıyor,dıkkat ettım artık ıplemıyorum lısteyı,ve lıste dısında yedıklerımın cogu,
    a sıkkı>sıkıldıgım ıcın ıplemıyorum dıyetısyen lıstesını
    b sıkkı> ara verıp denemelıyım,dıyetısyene gıtmeyı kesıp spora agırlık vermelıyım
    c sıkkı dıyetısyenı asla bırakmamalıyım,kılomu kontrol edıyor
    d sıkkı> bu ıradesızlıkle dıyetısyenı de bırakırsam 100 kg. olurum,son 15 kg. mu dıyetısyenle vermelıyım
    e sıkkı>bılmıyorum..

ne dersınız? tşk.ler sevgıler,

2. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Beslenme hayat boyu sürecek bir alışkanlıktır kilo vermenin diyetisyenle alakalı olduğunu sanmıyorum eğer bir insan zayıflamaya karar verdiyse diyete girdiği dönem ömrünün sonuna kadar sürmelidir.
    İnsan vucudu bir müddet sonra içinde bulunduğu şartlara alışır sık ve az yiyerek metabolizmayı hızlandırmak gerekli ve kilo vermek konusunda çok aceleci davranılmaması lazım.Kilo veremiyorum diye bir olay yoktur,yeterli fedekarlığı yapamıyorum vardır.Şahsi görüşüm olayın ve hedeflerin önce kafada bitirilmesi gerektiğidir.

salvadore_xp, Duke ve diez bunu beğendi.
  3. SANTAVİK

SANTAVİK Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    vallahı bayıldım..cok dogru,cok guzel yazmıssınız,şiir gıbı okudum,yanı aynı sekılde dusunuyoorum?
    amaa amama uygulama..yanı kafada bıtır ne demek? ıkı lobada yalattım bunu?ama nıye hala pasta,çukulata gorunce dayanamıyorum?oyle saldıran ıradesız bısı gıbı algılanmak da ıstemem ama bı yerde kopuyor fılm..beyınde bıtse kopmayacak herhalde..
    kafada bıtırmek...???kafamdan kırbın tılkı dolasıyoo ondan mı acaba?:)
    valla saka bı yana cok dertlıyım..bosuna para vermıyorum Allah ıcın ıyı dıyetısyen ama bunun sonu yook, omur boyu uygulanacak kı pcos var ,nıye sıskoyum o zaman,her bı haltı bılıyorsam,beyınde nasıl bıtırıcem hocam? asıl soruyu sorayım o zaman?

tşk.ler

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    cexenes'e katılıyorum..bunu bir yaşam biçimi haline getirmeniz lazım..tabi yaşam biçiminden kasıt belirleyeceğiniz bir dieti yaşam boyu yapın yada yaşam boyu farklı farklı diyetlerden kopmayın değil..
    herzaman söylediğim birşey var..yemeniz gerekenlerin söylenmesini beklemeyin ve siz yememeniz ya da azaltmanız gerekenleri belirleyin..emin olun çok daha kolay olacaktır..

hayat boyu devam ettirebilmenin kolay yollarından biri de besinlerin özelliklerini öğrenmeniz..
    yani besinlerin; glycemic index.lerini bilmeniz ; içerdikleri karb., protein , yağ oranlarını ve türlerini bilmeniz işinizi çok kolaylaştırır..

kilo vermeyi , form korumayı hep uzun vadeli düşünün ve kısa vadeli panik içeren programlardan kurtulun..lezzetli ama sağlıklı gıdaları öğrenin..

salvadore_xp, holigan, FLEX-POINT ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. SANTAVİK

SANTAVİK Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkur ederım, o kadar haklısınız kı, ve ben bunu adım kadar bılıyorum..
    kendıme cekı duzen verıp aynı bu sekılde devam edıcem ınsallah.

6. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    santavik kardeş bendede aynı dert var bende bir sürü diyet programı yaptım ama tatmın olmadım bende kendı diyet programımı yapmaya karar verdim günde 6 öğün yapıyorum ve artık gıdaları tanıyarak yiyorum valaha şöle diyim her bişey yiyoyrum ama eskiden yediğimin dörtte birini bak burdada alori cetveli var bu arad son olarak bover millet ayda 5 kşlo versin biz 1 kilo verelim yeterki verelim
    http://www.tencereonline.com/kalori.asp#seker

7. diyetzede

diyetzede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetisyene devam etmenizi öneririrm ben 8 aydır diyetisyen kontrolünde zayıflıyorum yaklaşık 28 kg verdim . diyetisyeni başınızda Polis olarak görün.Sonuçta 15 günde bir veya haftada bir tartıya gideceksiniz.Misal kendi başıma uygulamış olsam 1 çatal daha alayım 1 avuç daha yiyeyim bir kaşık fazla alayım vs..vs ama kontrollü giderseniz bu olmuyor tartıyı düşünüyorsunuz.

Sakkın bırakmayın.Giden para olsun :)

8. Tüysiklet

Tüysiklet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bence bu konuda kesin birşey söyleyemeyiz.kimi insan kendisi işi götüremediğinden bir gücü kendini idare etmesini ister kimisi de istemez.birinin direktif şeklinde verdiği listeyi uygulamak çok sıkıcı olabilir,en azından ben hazzetmiyorum.konu para değil.zayıflamak uğrunda ne paralar harcamadık ki:)diyetisyene verilecek paradan mı korkacağız?:)

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Aynı şeyleri yineler gibi oluyorum; ama eklemek istediklerim var.
    Yağsız, tuzsuz ve şekersiz yemeye alıştığınızda artık o şekilde besin arıyorsunuz. yağlı, tuzlu ve şekerli besinleri yiyemiyorsunuz. Tuzlu aşırı tuzlu, şekerli de aşırı şekerli geliyor artık size. Yani vücut 2-3 hafta içersinde her koşula adapte oluyor. Ve o rutini devam ettirebilmeniz çok mühim. Rutini korudunuz zaman performans artıyor, zinde oluyorsunuz. İşleriniz de tıkır tıkır hallolur. Hep şu yanlış beslenme alışkanlarını, yanlış öğretiler hayatımıza hükmediyor. Buna bir dur demek de içsel bir durumdur. Farkındalık da önemli; ama bir yerinden başlamak lazım. Emin olun gerisi kendiliğinden gelecektir...

10. diyetzede

diyetzede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Daha önceden bilinçsizce 30 kg verdim ve 43 kg olarak geri aldım , İş tabiki insanın kendisinde bitiyor.

Diyetisyeni ısrarla söylememin nedeni , BİLİNÇLİ KİLO VERMENİZ ( yağ kaybı mı , su kaybı mı , kas kaybı mı tartıda size gösteriyor - proteinden , karb. ve yagdan ne kadar almanız gerektiğini belirtiyor )

Carnitin de , CLA da kullandım ( giden paralar hakkında bir örnek) inanın doğal yolla ** BESLENME +SPOR ** daha çok yağdan verdim.

Küçük olaylar karşısında sabırlı olmazsanız. Büyük planları gerçekleştiremezsiniz!

11. SANTAVİK

SANTAVİK Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelıkle herkese merhabalar,

dusuncelerınızı paylasmanıza cok sevındım, su zaman zarfında gordugum benımde basıma bı kolombo lazım,ozellıkle ınsulın dırencınden dolayı benı uzun surecte takıp edecek bırı lazım, dıyetzede senden dıyetısyenın adını ogrenebılırmıyım?
    ben bu konularda komple ekıp bı yer buldum ama ramazan sonrası baslamayı dusunuyorum, 15-20 kg arasında vermem lazım,ben anadolu yakasındayım,arkadaslar onerebılecegınız baska bırılerı varsa cok sevınırım,bı fıkır olur...

gorusmek uzere

12. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    santavik umarım kilolarını verirsin..
    aslında başarısız diyet yapanların asıl sorunu işi kafada bitirememek.ben de böyleyim .kaçamak yapıyorum ama 15 dakika bile geçmeden pişman oluyorum..15 dakika önce aklım başımda olsa yemeyeceğim halbukii..buy nasıl iştir , bu nasıl iştahtır..neyi doyuramadık anlamadım gitti..arkadaşlar aslında sana tam olarak cevap verememişler.ben de veremem.keşke forumumuzda psikolog olsada yardımcı olsa bize..doymayan bizmiyiz yoksa beynimiz mi? yada ne eksiğimiz var da yiyerek gideriyoruz? sen yine yememeye çalış. başarılar diliyorum.

13. SANTAVİK

SANTAVİK Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    selam aysunil,

valla ben dıyetıstene basladım seker,psıkoda var, bakalım ıkısı bı arada, bıde hedef sımdılık en azından 10,000 adım gunde, ve tabıkı spor,spor,hareket,heryerde,hersekılde,
    olmaması ıcın hıcbır neden yok,sadece sacmalıyorum ben bence...sımarıklıkdan bu yeme durumları..

14. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    biraz araştırıp bu konuyu buldum, bence önemli bir konu arkadaşlar, siz ne dersiniz ? Ben şahsen yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum çünkü bilinçsiz bir şekilde demeyim, kendi başıma 40 kg verdim ama okuyarak öğrenerek, şimdi gidip değerler istiyorum, ne kadar yağ carb protein ihtiyacım var, yağ yakmam için neler yapmalıyım.. gidip bi bakalım sonuç ne olacak :)

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetisyene harcanan para israftır.

16. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    peki hocam, gidip makro değerler almak sizce saçma mı ? Hoş bunu kendin deniyerek de bulabilirsin ^^

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Deneyerek bulmak çok daha makul. Diyetisyenler de çoğu zaman jenerik değerleri veriyor zaten.

18. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    bence en guzeli yediginiz ictiginiz seylerin icinde ne var size ne faydasi var veya ne zarari var bunlari arastirip ogrenmek

19. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    hocam onu yapiyorum zaten, mutfak terazim var her paketin arkasındaki değerlere bakıyorum ona göre hareket ediyorum. Bilmiyorum bana göre uyumlu bir söz " çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı" bizim durumumuzda şu oluyor " çok deniyen mi bilir yoksa çok okuyan mı" :D ben şahsen 100 g carb almaya korkarken şimdi günde 200 g carb alıyorum hala kilo veriyorum.. ^^

20. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    acemiyken ne bulsam yerdim proteinmi lazim carbmi lazim bakmazdim bile simdi markette her urunun arkasina bakiyorum acaba icinde ne var diye

Sayfayı Paylaş