Diyetime Gainer eklemeyi düşünüyorum ama?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve metalic_wampire tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Herkese kolay gelsin arkadaşlar,
    bu sporla 3 yıldır ilgileniyorum düzenli olarak iyi bir beslenmeyle toplasak 1 sene kadar uğraşmışımdır.
    şimdi benim sorum gainer ve mass gibi şeylerle ilgili.
    Adelelerimi büyüterek kütle kazanmaya çalıştığım bir dönemdeyim.
    Whey protein,creatine,glutamine gibi supplementlar kullanıyorum.
    Bu sporda kas gelişimi için protein alımı kadar karbonhidrat ihtiyacınıda karşılamak önemli diye biliyorum.
    172 boyunda 78 kiloyum.kışın 84lere çıkıtığımda oluyor.
    Sanırım günlük almam gerek karbonhidrat ihtiyacım 415gr civarında.Ben bunun yarısını bile zar zor karşıladığımı fark ettim.
    şimdi diyorum ki kahvaltılarıma 1 porsiyon gainer eklesem ayrıca bir de antremandan önce 1 porsiyon daha eklesem sizce nasıl olur kütle artışında?yağ kazanmakta istemiyorum açıkcası zaten yağlanmaya elverişili bir vucut yapım var.

teşekkürler şimdiden

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    kullandığın gainera göre değişir.kimisi 3 ölçek kimisi 2 ölçek kimisi 4 ölçek kullanın diyor.

Son düzenleme: 9 Ağustos 2012
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Yulaf ezmesi, pirinç ile destekleyemez misin beslenmeni?

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    benimde aklıma doğal yollardan beslenmesini söylemek geldi fakat 3 senedir bb yapan bi adama yulaf ezmesi pirinç yemesini önermek bence gereksiz.

5. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Yulaf ezmesini kahvaltıda tercih ediyorum zaten.
    Pirinç çok fazla tüketmem.
    Gainer tavsiye etmiyor musunuz yani?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Pirinc tuketmiyorsanir, bulgur tuketiniz, gainer normal gunde karsilayamacaginiz veya yeseniz bile yetisemeyeceginiz ogun eki.Dogal yolla once hedefinize ulasiniz.

7. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    brhcmrı bilmem ama ben ediyorum.sen zaten 3 senedir yapıyormuşsun nasıl beslenmek gerektiğini biliyorsundur.hala ısrarla doğal yollardan besleneme devam et demek abes.

karbonhidrat alımına dikkat et çok fazla da karbo alma kilo alırsın.
    aldığım protein miktarına da bak.ve yanına bir gainer alabilirsin eğer paran varsa monster mass alabilirsin.şu an da türkiyede bulunan çoğu gainerdan daha iyi içerik olarak.yanına hiçbir şey alman gerekmez.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Sevgili REvolt,

Uye pirinc tuketmedigini, sabahlari yulaf tukettigini yazmis. Burdan cikardigim sonuc yeterli karboyu dogal besinlerden almiyor, sporda 3 yilini doldurmak herseyi bilecegimiz ve dogru yapacagimiz anlamina gelmiyor. Yorumumdan anladigim kadariyla yeterli karboyu dogal besinlerden almiyor. Benim herkese tavsiyem genel beslenme programinin %80 i dogal yollardan olmalidir.

9. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yorumlar için teşekkürler arkadaşlar öncelikle
    şimdi biriniz kullanmamı biriniz öncelikle beslenmeden almamı gerektiğini söylemişsiniz.
    Öncelikle besinlerden almam gerektiği fikrine sonuna kadar katılıyorum.
    Ama mesela okul zamanı 8.30 derslerim oldugu günler çok erken kahvaltı yapıyorum ve öğlen 1e kadar yemek için beklemem bence doğru değil.ama o saatler arası öğün yememde mümkünde değil.kahvaltıyı 7.30da yaptıgım bir gün de saat 10.30 gibi okulda gainer kullanırsam hem karbo hem de protein ihtiyacımı karşılarım bu da gelişime etki eder diye düşünüyorum.

10. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    hayır ben de doğal beslen diyorum yanlış anlama doğal beslenme ile bi yere kadar diyorum.
    öncelik sırası;
    1-doğal beslenme
    2-ek besin

doğal olarak tam olarak beslen ama bi yerden sonra ek besine ihtiyacın illaki olacaktır.

Sayfayı Paylaş