Diyetim ve spor şeklim hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve missipi0606 tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. missipi0606

missipi0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Merhaba, 28 yaşındayım boyum 165 kilom 76.4. geçen kış 87 kilolara kadar çıkmıştım. Malum bayanların hep yaptığı gibi bi sürü bahaneyle. şuanda kilom bu arada tabiki bıraktıgım oldu bozduğum oldu tatil oldu vs. şuan kısaca beslenme şeklim:

uyanınca: bir bardak sıcak suyun içine elma sirkesi çubuk tarcın bi ça y kaşığıda kestane balı koyup ılıyınca içiyorum

06:30 kahvaltı: bir tam yumurta + bir yumurta beyazı haşlanmış ve ya omlet bazende yumurta beyazı yerine lor peyniri domates salatalık yeşillik vs. omlet olcağı zaman mutlaka tavaya bir iki damla yağ döküp peçeteyle fazlasını alıyorum. bir dilim tahıllı ekmek bazende tost yapıyorum

10:00 işyerinde ara öğün ne varsa bazen sütlü kahve+ bitter çikolata bir parça
    bazen elma bazen iki bisküvi çay

12:30 öğle haşlanmış tavuk,et,balık vs salata bol yoğurt ev yapımı 3 kaşık bulgur pilavı kepekli makarna veya bir dilim ekmek

ara yine üstteki gibi

17:00 akşam yemeği yine bakliyat salata vs ne varsa özellikle kendim pişiriyorum az yağlı veya yagsız annemin yaptıklarından yiceksem mutlaka bi kaşık eksik yiyorum

sonra eve gidiş 19-19:30 arası spora iniyorum oturduğum sitenin spor salonuna. başta sadece yürüyordum. şimdi yarım saat 6,7 hızla iki dk düz iki dk 10 rampa 1dk 8.8 hız koşu yapıyorum. kalan yarım saatin beş on dksını bisiklet vs yapıyorum daha sonra karın kalça bacak kol egzersizleri

yatmadan bir bardak light süte çubuk tarcın ve zencefil koyuyorum içiorum on buçukta yatıyorum

bugün tartıldıgımda kilom buydu fakat vücut yağ oranım artmıstı ve kasdan kaybetmiştim. on gündür 78 kilodaydım. nerde hata yapıyorum? düşünceleriniz neler acaba ?

Son düzenleme: 18 Eylül 2013
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hiçbir şeyi değiştirmeden devam edip 1 hafta sonra tekrar tartılın. Hala kilo kaybı olmadıysa gereğinden fazla yiyorsunuz demektir. Yağ oranının arttığını nasıl hesapladınız?

missipi0606 bunu beğendi.
  3. missipi0606

missipi0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    yağ kas su ölçümü yapan bir tartı aldım iki kez kullandım ilk tartıldıgım da yağ oranım daha düşük kas oranım daha yüksekti ama şimdi işler değişmiş. Kilo vermeme sevindim tabi ama kas kaybettiğimi görünce üzüldüm açıkcası. Porsiyon olarak da fazla tüketmemeye çalışıyorum ama birde daha azaltıp denerim olmazsa

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aslında olay şundan ibaret günlük aldığınız caloriden fazla calori yakarsanız kilo veriyorsunuz.Yağda artış , kas oranında düşüş olduğunu söyliyorsunuz bu sorun antremandan kaynaklı olabilir.40 dakikaya yakın cardio yaptığınızı sonrada genel egzersizler demişsiniz.Eğer ki vaktiniz varsa , temel egzersizleri tüm vücut egzersizlerine dağıtıp , haftada 3 gün girmeniz aynı hafta içerisinde , farklı 3 günde cardio programı yapmanız yararlı gelicektir.İlk 2 ay normal cardioyla devam etmeniz , 3.-4. aylarınızda interval cardioyu denemenizi öneririm.
    Ayrıca beslenmeniz uygun gibi ama birkaç değişiklik yapılabilir , bitter çikolata kısmını haftada 1 e indirmeniz , çay olayını yeşil çay içmeniz , bisküviyide illaki tercih oysa haftada 1 e indirmeniz , ara öğünde onların yerine 10 tanecik ceviz yemeniz daha yararlı olucaktır.(bu fındık/bademde olabilir)Birde kahvaltınızda , yumurta-domates-lor-salatalık 4lüsünü beraber yiyin birini yiyorum diğerini yememezlik etmeyin , omlette tavaya zeytin yağı kullanmanız , tostu eleyin , ekmek yerine yulaf ezmesi sütle denenebilir , ama illa ekmek diyorsanız dediğiniz gibi 1dilim tam tahıllı uygun.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O makineler gerçekçi yağ ölçümü yapamıyor, hiç kafanıza takmayın onun için. Çok çok büyük ihtimalle yanlış ölçmüştür. Yağ ölçümü için kullanılan en yeni yöntemler bile gerçekçi olmayabiliyor. Bunu takip etmek için evde uygulanacak en iyi yöntem bence eski usül mezurayla ölçüm yöntemi. Şu siteyi kullanabilirsiniz bunun için, bir de mezura: Body Fat Calculator 6 formulas to calculate body fat percentage Bu da kesin bir ölçüm vermekten uzak olsa da sonuçta yağ oranınızı %100 bilmeniz şart değil. Önemli olan düşüş yaşayıp yaşamadığınızı görmeniz, yönün nereye doğru olduğunu görmeniz. Tartıya hiç takılmayın yani. Kas kaybetmeye neden olacak kadar kötü, proteinden eksik bir diyetiniz yok. Kas kaybetme ihtimali yağ oranı düştükçe ve kas kütlesi arttıkça artar. Şimdilik bu şekilde beslendiğiniz, eti, yumurtayı diyetinize dahil ettiğiniz ve spora devam ettiğiniz sürece bu tehlikeden uzaksınız.

6. missipi0606

missipi0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    sevgili SiR_Arawn çikolata olayı daha cok yeni bi paket çekmecemde duruo malum bazen tatlı krizi gelebilio daha yediğim iki tane yani :) bisküvi konusunu elicem yulaf kepeğinin bende hiç gideri yok krepde kullanmaya kalktım o bile çok kötü gelio tadı ekmeğe devam :) spor kısmında tavsiyelerine uymaya calısıcam aslında yaklasık bes yadır spor yapıyorum yürüyüş mutlaka şuan yeni interval cardioya başladım.

sevgili doxux zaman kilo vermeme bi gönül rahatlığıyla sevinebilirim ben ya:) çok korkmuştum. içime su serptin açıkcası. sürekli forumları takip ediyorum instagramda vs before afterlara bakıp motivasyonumu koruyorum. kilo vermekte acele etmiyorum çünkü gidecekler ve birdaha asla gelmeyecekler ;) yardımlarınız için teşekkür ederim gerçekten rahatladım

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Cikulata krizinin ne demek oldugunu bir erkegin anlamsı bizim algımızdan farklı :) bu yuzden hergun olmasada haftada 3 gun 1 parca kacamak hakkın olsun:)
    yukarıda yazlılanlara katılıyorum.
    Zaten spor ve diet yapmaya baslayıp form tutmaya baslarsan ve ayna karsısında wooww demeye baslarsan bu seni motive edecektir daha duzene girip beslenmeni ve spor yapmanı saglayacaktır. Yapan gereken sonuna kadar bırakmamak.
    Kolay gelsin

8. missipi0606

missipi0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    aynenn o krizler beni bitiro sonra yeşil elmanın üstüne tarçın döksem ne fayda :) bitter çikolata zayıflamaya yararlı antioksidan die tercih ediyorum arada bi çay kaşığı fıstık ezmesi de yiyorum. çok teşekkür ederim garbage seni takip ediyorum :)=

Sayfayı Paylaş