Diyetim Hakkında ufak bir Problem

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bootex tarafından 25 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhaba arkadaşlar,
    Kısaca ben 1.74 boyunda 81 kilo 15 yaşında lise bir öğrencisiyim yazın bi ara diyetisyene gitmiştim ve bana bi diyet listesi vermişti onu yazın bi süre uyguladıktan sonra bıraktım şimdi uzun bir aradan sonra yeniden başlamaya karar verdim sorun şu ki öğle vaktinde okulda oluyorum ve diyetteki öğle vaktini uygulayamıyorum ve bu benim dengemi tamamıyla bozuyor üstelik akşam 6-6.30 gibi body salonunada spor için gidiyorum bench_O yani sporumda var lütfen bana yardımcı olun öğlen neler yiyebilirim,birde yaza kadar kilo verip biraz vücut yapmış olmak istiyorum :)

Diyetim:

http://c1202.hizliresim.com/u/t/30qjz.jpg

2. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    1 hafta kadar forumda araştırıp kendne uygun beslenme uygulaman yararına olur.Çok yanlış bir beslenme programı olduğu kanısındayım büyük ihtimal diyetisyenin spor yaptığın dönem vermemiştir bu listeyi spor sonrası protein alman gerekir burda sadece öğlen et var böyle beslenme ilk defa görüyorum büyük ihimal diyetisyen vejeteryan kişilik yetiştirme peşinde. Öğle konserve ton balığı tercih olabilr tonbalıklı sandviç veya evden ızgara tavuk yapp götürebilrsn

3. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    siz bana göre yaşıma göre tekrar belirtiyim yaşım 15 1.74 boyunda 81.400 kg im siz yardımcı olursanız sevinirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:09 ----------

Bana uygun bir diyet programı ayazarsanız sevinirim yeiyimde bulamadım diyetlerin olduğu bölümü forumda çook acilihtiyacım var

erkeze teşiekkrler şimdiden.

rewind bunu beğendi.
  4. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kimsenin bi görüşü yokmu.Yenilere yardımcı olma konusunda kısır bir forum galibas burası bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum ? :(

5. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    ögle yemegi icin tavuk gögüsü ve salata ideal bir yemek..

ayrıca kısır kelimesi saçma olmuş.Bir zahmet aratsan bir sürü besin listesi bulursun.
    ortak noktalarını aldıktan sonra besin listeni hazırlarsın zaten.
    Biraz arkadaşım kardeşim

6. ihaveadream

ihaveadream Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu diyeti yaparsan helal olsun okadr diyorum :D

7. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Böyle diyete can kurban 2000 kalori ,içi sırf ekmek ve meyve dolu :D
    Kardeşim sana tavsiyem kendi listeni kendin yap bol bol beslenme üzerine makale oku vücudunu dinle
    GI(Glisemik Index) nedir bunu öğrenmeye bak acıkmadan zayıflıyıcaksın sana garanti ediyorum thums:
    Ya gerçekten iyi bir diyetisyenden randevu al yada spor hocanla konuş sana antreman programı yazan hoca emin ol beslenme konusundada yardımcı olucaktır.

8. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, burada bahsedilen arkadaş henüz 15 yaşında, bu insanın 22-23 yaşındaki insan gibi beslenmesi kadar saçma birşey olamaz.

Öncelikle bu arkadaş henüz ergenlik çağında ve vücudu yetişkin bir insan gibi sadece günlük ihtiyaçlarını gidermiyor aynı zamanda vücudun gelişimi için uğraşıyor (boy uzaması, çeşitli değşiklikler, vs..)

Bu aradaşın kalori ihtiyacını, karbonhidrat ve protein ihtiyacını hesaplarken bunları hesaba katmazsanız ilerde ciddi sıkıntılar çıkabilir (basit bir örnek vermek gerekirse boyu yeterince uzamayabilir) .

bu yaşlar insan hayatının geri kalanı için kritik yaşlardır, ve bu yaşlarda öyle kafanıza göre diyet programı hazırlayamazsınız. Hele bu forumda bulunan ve %90 yetişkin vücut geliştiricilerin programı bu arkadaşa hiç uymaz, illaki vücudun henüz gelişimini henüz tamamlamamış olduğu gerçeğinide hesaba katmanız gerekir.

Bu konuda arkadaşım en iyi tavsiyeyi yine bir uzmadan alman gerekiyor. Diyetisyenin ne kadar iyidir, kimdir bilmiyorum ama diyetisyene gidip üstüne basa basa vücut geliştirme sporuyla uğraştığını belirtmen gerekiyor.

Yada internet veya başka kaynaklarda araştırma yaparken kendi yaş grubuna uygun diyet programları araştırman gerekiyor.

Sayfayı Paylaş