Diyeti 2 gün bırakmak sıkıntı yaratır mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PapaShango tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. PapaShango

PapaShango Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar iyi günler
    Diyete 12 Ağustos tarihinde 117 kilo başladım 26 Ağustos günü tartıda 111 kilo ölçtüm esasında pek sağlıklı ölçmüyor ama neyse . Ama en aşağı 4 kilo verdiğim aşikar bu 2 gün içerisinde arkadaşın düğündü falan vesaire derken diyetten 2 günlüğüne koptum hani çok yağlı şeyler değil de mesela ekmek falan tükettim yani günlük 800 kalori alırken bir anda 1600-1800 arası aldım tekrar geri dönünce bu bana sıkıntı yaratır mı?

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Alman gereken kalori zaten 1600-1800 arası, 800 kalori çok az. verdiğin kilonun kalitesi önemli miktarı degil. kilo verirken kas da kaybedeceksin bu kadar düşük kalorili beslenirsen ve hızlı kilo kaybı yüzünden sarkma sorunlarıyla karşılacaksın.

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    800kalori aldigina gore ya kalori hesabini yanlis yapiyorsunuz ya da sagliginizdan olmayi kafaya koymussunuz. Sizin bazal metabolizmaniz 1.600kaloriyi durdugu yerde yakar. Eger gercekten 800kalori aliyorsaniz,bunu bir an once arttirmanizi oneririm. Kas kaybini arttirmissiniz,metabolizmanizda zamanla besin azligindan yavaslayacaktir ve daha zor kilo vereceksiniz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. PapaShango

PapaShango Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    https://www.bodyforumtr.com/threads/son-6-5-aylık-değişim-4-temmuz-14-aralık.85094/
    Bu arkadaşın diyetini yapıyordum kısa sürede kesin sonuçlar versin diye ve fatsecret dan hesapladığıma göre bu diyetin getirisi taş çatlasa 1000 kaloridir fatsecret ' ın hesapladığı 824 kalori günlük
    Ayrıca LCarnitine kullanıyorum yine de kas kaybı yaşamışmıyımdır? Sizin bana önerebileceğeniz bir diyet var mı acaba?
    Hedefim 90 kilo olmaktı Kasım ayı ortaları gibi yine bu hedefime ulaşabilir miyim?

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Orada arkadaş birçok şeyde miktar belirtmemiş ki, neye göre yapıyorsunuz? Peynir, cacık, süt, et, miktarlar, nasıl yapıldığı belli değil. İlk mesajına baktım sadece gerçi, daha ilerideki mesajlarda daha ayrıntılı program yazdıysa bilmiyorum. Ama oradaki ilk mesahdan 1000 kalorilik diyet de çıkar, 3000 kalorilik diyet de.

6. PapaShango

PapaShango Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani benim sağlıklı zayıflamam için günde kaç kalori almam lazım sizce ortalama olarak ve ne ağırlıklı beslenmeliyim?

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2000 kaloriyi iki hafta boyunca deneyin. Eğer 2 kg kadar kayıp olursa iyidir, devam edersiniz. Eğer olmazsa 1800'e düşebilirsiniz.

8. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    DOXUX ARAKDASIN DEDİĞİNİ YAP , 2000 DE BİR FAYDA GÖRMESSEN 1800 LERE ONDAN GÖRMESSEN 1600 LERE DÜŞÜRKİ 2000 DE FAYDASINI GÖRSÜN.AMA TABİ BU 2K KCAL İDE NUTELLADAN ALMA YEDİKLERİNE DİKKAT ET.ASIL SORUNA GELİNCE 2 GÜN DİYETİ BIRAKMAK SANA Bİ ZARARI OLMAZ ÜSTÜNE MOTİVASYONUN ARTAR. BEN ŞUANDA DİYET YAPIYORUM VE BİRKAÇ HAFTDA BİR MOLA VERMEK İÇİN 1 GÜNÜMÜ SERBEST YAPIYORUM.KFANI TAKMA 2 GÜNDEN BİŞİ OLMZ AMA 5-6 GÜNDEN SONRASI TEHLİKELİ ! :D

9. PapaShango

PapaShango Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ya benm bazal metabolizma hızım 2400 gösteriyor vücut 2400 mü yakıyor demek bu her gün ben anlamadım bu işi ? Çok fazla değil mi bu enerji

Sayfayı Paylaş