Diyete Gireceğim (Resimli)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve askndnz tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28

Arkadaşlar bu sporda 2. ayımı bitirdim. Önceden BB yapıyordum suanda fittness(az kilo çok tekrar) ile birlikte kardio yapmaya karar verdim .

Günlük beslenme miktarımın protein bazında yetersiz oldugunu düşünüyorum.

Kendime bir diyet programı hazırlamak istiyorum sizlerinde yardımı ile.

Öncelikle kullandıgım supplementler;
    Ultimate Creatin 300gr
    Superior amino 2222 mg

Kullanabilecegim gıdalar ; Yumurta + Tavuk Gögüsü + Lor peyniri + Sebzeler+Yogurt+Süt+Kepek Ekmeği+Peynir+Pirinç benim şuanda elimde olanlar bunlar sizin eklemelerinizide satın alacagım .

Diyet Programı için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:23 ----------

Sabah : 1 Domates+4 Yumurta Beyazı(Haşlama) 4 zeytin + Biraz Peynir + Meyva suyu+2dilim kepek ekmeği

Ögle : 100 gr haşlama tavuk + 1 tabak haşlama pilav veya bulgur pilavı + Yogurt

Akşam : Salata + 150 gr lor

Yeterlimidir size göre ?

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Sabah : 1 Domates+4 Yumurta Beyazı(Haşlama) 4 zeytin + Biraz Peynir + Meyva suyu+2dilim kepek ekmeği

Ögle : 100 gr haşlama tavuk + 1 tabak haşlama pilav veya bulgur pilavı + Yogurt

Akşam : Salata + 150 gr lor

Yeterlimidir size göre ?

Bende yazayım dedim senin için, hani konun güncel olsun üst sıralarda olsun daha çok kişi okusun. Bunun yerine sabırlı olsan daha çok kişi cevap verecektir.

3. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    akaşm az yıyosun geceye kadar aç kalıp kaçamak yapman mümkün olor o zmznda

4. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Süt-yoğurt-peynirde light tercih edeceksin.Ayrıca Light Ton balığı ekle listeye.Tatlı ihtiyacı için kellogs k bar almanı(meyveli yada çikolatalı) tavsiye ederim,bazı sabahlar değişiklik yapıp k bar yiyebilirsin.Ama ara öğün olarak tercih etme,kahvaltıda tercih edeceksin unutma.Ayrıca Ara öğüne muz-şeftali olmamak koşuluyla erik vs ekle.Muhtemelen teorik bir diyet listesi hazırlamışsın,sabah 4 tane yumurta beyazı yiyemezsin,kokusu iğrenç gelecektir,üstüne tuz-nane vs koyunca alerji yapacak ve tuz alacağın için diyete uygun olmuyacak,onun yerine tavada yağsız tuzsuz 1 tanesi tam olmak üzere 3 yumurtadan omlet yap,yani 1 tam 2 beyaz,ne koku ne başka birşey olur,tadıda güzel olur.Ben şahsen ek madde kullanmanı tavsiye etmiyorum,özellikle amino ve creatin alma bence.Ayrıca kepek ekmeğinden canın sıkılırsa ki sıkılacaktır 1-2 ay sonra yerine çok tahıllı ekmek tercih edebilirsin.Öğünlerde salatayı eksik etme tok tutar.Ayrıca çorba içersen ana yemeğe geçmeden önce iştahını keser.Kahvaltıda hazır meyve suyu tüketme, onun yerine sıkılmış kullan.Aklına geldikçe bitki çayı ve yeşil çay iç.Günde 3 bardak yeşil çay iç,3 ü geçmesin.Bitki çayı sınırsız.Akşamları protein ağırlıklı besinleri tercih etme,yani lor yeme,çünkü protein zor sindirimi olan bir üründür,o yüzden gece midende uzun süre kalır,proteini öğlen almaya çalışabilirsin.Akşamları salata+çorba+sebze yemeği olabilir,1 dilim ekmek yanında olabilir ama 2 dilim olmasın.Pirinç kullanmıyorsun bu arada.makarna-pilav yasak ama haftada 2 gün canın çekerse 4-5 yemek kaşığı yiyebilirsin.Pilavı illa yiyeceksen bulgur tercih et,midede şişer ve tokluk hissi verir ama dediğim gibi hergün yememelisin.Ayrıca gene tatlı isteğini kesmek için ara öğünlerde yiyebileceğin eti formlar alabilirsin.Çikolatalısı vs çok çeşitli türleri var,ayrıca meyve yiyeceğin zaman ara öğünlerde yanında 1 kase meyveli yoğurt tavsiye ederim ki kan şekeri sorunu olmasın.Pilav vs yiyeceğin öğünlerde ekmek yememeye özen göster.Kahvaltıda domates in yanına salatalık da ekle salatalığın %99 u sudur.Lor peynirini kahvaltıda da tercih edebilirsin.Benden bu kadar:)

askndnz bunu beğendi.
  5. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    yeterli deyil sabahki 2 dilim ekmeği at. yerine 1 dilim light ekmek koy. sabahta 150 gr lor ye. meyva suyu yerine light süt iç.

6. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    kotu cocuk demişssinya pilav ve bulgur pilavini her gün tüketme diye. öglenyemegınde haşlama tavuk ile yanında tok tutması ıcın ney yemeliyim ?

7. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Normal ekmek değil zaten kepek ekmeği

8. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük bir kase veya 2 küçük kase normal çorba iç,ayrıca yanına hem öğlen hem akşam 1 domates-1 salatalık-1 kuru soğan ve maruldan oluşan salata yap.Salatanın yanında yeşil biber yiyebilirsin ayrıca sarmısak,taze soğan vs yiyebilirsin.Gene öğlen ve akşam 1 kase diyet yoğurt ye.Bu 3 ü tokluk hissi verecektir.

askndnz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş