diyet yaparken kasların gelişmesini nasıl sağlayacağım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve noruass tarafından 24 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. noruass

noruass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar üç gündür forumu geziyorum ve birçok önemli bilgiye ulaştığımı söylemek istiyorum. 182cm, 76kg omuz 119 göğüs 98 ve bel 85 cm. ölçülerim bunlar karın bölgesinde bir miktar fazlam var. 4 yıldır yılda 2 ay body çalışıyorum. bu sene yine başladım önümdeki 5 ay boyunca devam etmek istiyorum. şuanki kas ölçülerim bana yeterli geliyor. sadece yağlardan kurtulmak ve hatları belirginleştirmek istiyorum. iki haftadır günlük 1600 kalorilik bir diyet uyguluyorum faydasını da görmeye başladım. ama bir yandan da egzersiz yaptığım için iyi beslenmem gerektiğini okudum. bu dengeyi nasıl kurabilirim? bir arkadaşım forumda brad pitt vücudu tabirini kullanmış:) aşırı kaslı olmayan fakar hatları belirgin bir vücuda sahip olabilmek için önce şişmek zorunda mıyım? yoksa önce gerçekten tüm yağlardan kurtulmamı sağlayacak bir diyet uygulayıp kasların gelişimini sonraya mı bırakmalıyım? bu sırada uygulayacağım beslenme ve antreman programı konusunda da tavsiyelerinize ihtiyacım var. yardımcı olursanız ve fikirlerinizi benimle paylasırsanız çok sevinirim... saygılarımla...

2. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Önce şişmek demeyelim ama belirli bir kas kütlesine sahip olman lazım.Ayrıca yağları erittiğinde güzel fit bir vucüt kalmasını istiyorsan kaslarda boşluk olmayacak.Yani göğüs kasların yterli ama üst göğüs ekisekse o görüntüyü elde edemezsin.

3. noruass

noruass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım peki bu önce sadece kas kütlesini artırıp sonraki dönemde mi yağları eritmeye cabalamam anlamına mı geliyo tam olarak? bu durumda beslenmeyi mümkün olduğunca yüksek tutmak gerekebilir. hatta daha fazla yağlanmayı da bir nevi göze almak ve sonradan sadece yağlardan kurtulmaya cabalamak? doğru çıkarımlar mı yaptım acaba?

bu arada şişmek kelimesi için kusuruma bakmayın. daha yeni olduğumdan alışamadım jargona:)

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Kasım 2007
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    noruass forumda bu konular cok tartisildi lutfen biraz arama yap.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş