diyet yapıyorum,sizce menüm nasıl?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fırfır tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    SABAH-meyve salatası (1 muz,armut,üzüm,2 kuru incir)

ara-2kuru kayısı,2 ceviz,1 meyve.

ÖĞLEN-2 dilim kepek ekmeği,arasına 1 dilim salam/sosis/peynir/balık/yumurta,salata.

ara-light dondurma veya kek

AKŞAM-öğlenle aynı.dışardaysam balık ve şarap:)

sizce bunlar çok mu?daha öncede forumda yazmıştım,tam 10 kilo alarak 60 kilo oldum diye.3 ayda zar zor 2 kilo verebildim..şuan 58im,yaza kadar tekrar 50 olmam lazım...diyet konusunda baya deneyim kazandım,ancak diyetteyken kaç kalori almam gerektiğini hala tam olarak bilmiyorum..internette her sitede farklı söylüyorlar,kimi site 1000 diyo kimi 1400 kimi 800 diyo..

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    kahvaltıyı meyveyle gecistirmek ne kadar dogru ? kahvaltıda yumurta muhakkak olmalı öglen salam sosis yerine ızgara tavuk tercih edilebilir ara ögünlere meyve eklemek sart diyette sarap icmek cok sacma bu diyet kısacası pekte dogru bir diyet degil

3. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetde şarap nedir Allah aşkına, sabahlari yumurta eklemeni öneririm. Bu arada sosis,salam diyetdeyken ne kadar doğru?

4. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    arada dışarı yemeğe çıktığımda 2-3 kadeh şarabın pek bi zararı olacağını sanmıyorum..ayrıca doktorlar hergün 2 kadeh şarabın çok sağlıklı olduğunu söylüyorlar.1 kadeh şarapta 80 kalori var yani 1 yumurta kalorisi,sizler niye bu kadar karşısınız şaraba anlamış değilim..zaten bi haftasonları içerim,diyet yapıyorum diye sosyal yaşantıdanda kopmanın anlamı yok.ben diyet yapıyorum arkadaşlar kusura bakmayın size afiyet olsun demek olmaz dimi:D yumurtaya gelince,ben yumurtayı akşama koydum,sevebini bilmiyorum ama sabahları kan şekerim çok düşük oluyor yani tatlı yeme ihtiyacı hissediyorum.bu yüzden sabahları kuru incir,taze üzüm,muz armut gibi besinlerle meyve salatası hazırlayıp yiyorum.diğer öğünlerdeyse proteine ağırlık veriyorum.
    haşlanmış tavuk sevmediğim için salam ve sosise ağırlık verdim.salam ve sosisin karbonhidrad değeri sıfır,yüksek derecedede protein içerir bunada niye karşı çıktığınızı anlamadım..ayrıca yediğim 2-3 dilim salam veya 2 orta boy sosis,yani kalori bakımındanda fazla getirileri yok..haa unutmadan spor olarak günde 200 tam 300 yarım mekik,20 dakika bisiklet çalışması yapıyorum.150 tane sopayla bel hareketi yapıyorum.sabahları vakit olursa yarım saat yürüyorum.iyi bir spor salonu bulana kadar bu şekilde idare edicem:)

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    şarap yani alkol bakımından söylemiştir arkadaşlar sana yardım olsun diye söylediklerinede emin olabilirsin sabah kalkar kalkmaz su icmenin bu şeker konusuna faydası olacagını düşünüyorum bununla beraber sabah kahvaltısına yumurta yemendeki problemide kaldıracagını dusunmekteyim oglen sosis salam olmaz arkadasların da dedigi gibi ızgara tavuk yagsız ton balıgı işini görür akşamda balık yanına meyva suyu olabilir antibiyotik kullanıyorum de gitsin:)

6. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    öğlen ve akşam programı bence çok ağır kilo almak isteyen birine verilir bu program :)
    sabah zayıflatan kahvaltı gevreği ekle programa,
    akşam daha hafif bişiler ye meyveler geçiştir felan.

Sayfayı Paylaş