Diyet yapıyorum. Peki spor olarak ne önerirsiniz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve pnarb tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. pnarb

pnarb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba, ben 16 yaşındayım. Uzun süredir aralıklarla diyet yapıyorum fakat bu defa spor yapmak adına ciddi bi karar aldım. Boyum 162 ve 76 kiloyum kafa_
    Bu hafta içinde kendimce birşeyler yapmaya çalıştım. Yarım saat koşu bandında düşük tempolu yürüyüş (bunun nedeni de okul başlayınca diğer çalışmaları yapamayacağımdan vücudu şaşırtmak için yürüyüşte hızı-süreyi artırmaya karar verdiğimden şimdilik düşük tempoda yapıyorum), sonra şu ağırlık takılı olan aletten setler halinde bikaç kol hareketi, çok az mekik ve yaklaşık 56 dk süren bir dans workoutu. Sizce benim bunları artırmam gerek mi, ya da yanlış yaptıklarım neler? Bir salona gitmemi beklemeyin benden, kilolar yüzünden sosyalfobim var maalesef. Yani kısacası benim fitleşmemi sağlayacak spor önerilerinizi bekliyorum! Sizce bu hayal mi? Mayıs 2011'e kadar normal bir insana benzemek istiyorum da. =) -Bu arada eğer gerekli olursa diyetimin kalorisini-listesini veya yaptıklarımı ayrıntılı anlatabilirim.-

2. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=110980&postcount=6

3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    istediğin tarihe kadar bir yol katedersin ama beklediğin kadar olur mu orasını bilemem . bunu heryerde söylüyorum herkezin metabolizması aynı değildir . altintop un da verdiği link gayet yararlı okumanı öneririm. maksadın kilo vermekse yediklerine içtiklerine dikkat edicek mümkün olduğunca ağırlık çalışıcaksın . çünkü ağırlık çok fazla enerji harcatır vücut ta enerjiyi geri kazanmak için elindeki tüm mineralleri kullanır . kardiyo yapman gerek yağları yakmak için kardiyo dediğimizde koşu bandında genelde 8 den sonraki hızlardır . ama şöyle kardiyo yapmanı öneririm . ilk önce 3 dk 4 le yürü sonra 5 dk içinde her dk 1 seviye arttr ve 9 a gelince 10 dk koş . sonra yavaşça indir hızı ve in koşu bandından . verdiğim örnek tabi illa yapman gerekiyo diye birşey yok . istedigin gibi bir vücut olur orasını dert etme . ağırlık ve mekik güzel ama dans workout u derken neyi kastettigini anlayamadığım için birşey diyemiycem . okul başladığı zaman da 2 tane dumbell alıp evde çalışma programlarını yapmanı tavsiye ederim . diyet listeni kim verdi bilmiyorum yazarsan daha net birşeyler söylebilirim

4. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    sana sadece 3 önerim var :

1.yüz
    2.yüz
    3.yüz

kolay gelsin :)

5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    sosyalfobim var diyor arkadaş =) yüzmeye gidicegini pek sanmıyorum ama sosyalfobinizide yenmelisiniz . kilolu olmak suç değildir kendinizden utanmayın önce kendinizi sevin

6. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ben onu görmemişim ama yüzme bireysel bir spordur :D zaten sosyalfobisi falan yok bunlar sadece ergenlik zırvaları hadi 120 kilo olsa tamam da aç karnına 75 kilo gelir zaten :D hiç sokağa çıkmıyorsa bu kiloda olması gayet normal hareketsiz yaşadığı çok belli günde 7 saatini facebook msn twitter 3lüsünde geçirdiğine eminim

7. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    katılıyorum :D

8. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    bizim spor salonunda özel dersler var spinning,gym stick,crunch dersleri gibi onlar çok yararlı :)

9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bence hic sosyalfobi yapma böyle düsünürsen daha da zorlanırsın ben tam 40 kilo verdim:) yeterki iste mutlaka basarırsın

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sosyalfobi yapacak kadar kilolu değilsin zaten 1.62 boy 76 kilo olduğuna göre hani 100 kiloyu devirsen anlayacamda ki öylede olsa kilolarından utanmana gerek yok yeterki içinde istek olsun kafadaki tüm olumsuzlukları sil iyi bir diyet ve sporla kilolarından kurtulabilirsin

11. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    sonuna kadar devam milllete aldırış etme ...

Sayfayı Paylaş