Diyet ve antreman

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve arowana tarafından 5 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. arowana

arowana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda ve bu sporda yeniyim öncelikle herkese merhaba.
    Ben askerden nisanda geldim,askerliğimi şırnak ta yaptım orada yemekler sanırsam demir ilaçlı dı ve inanılmaz kilo aldım son aylarda yemeği kestim ve koştum kışlada gelincede devam ettim haliyle hızlı kilo verdim ve sadece göbek bölgesinde yag birikimi ve sarkık var kol ve bacaklarımda sarkık yok hatta sıkı durumda 93 kgramdım şuan 75 kgramım boyum 1.75 yaşımda 25.
    Yağ ölçümü veya yapılması gerek herhangi bir ölçümüm yok

Diyetim şu;
    Ekmek yemiyorum
    Dışarıdan neredeyse şeker almıyorum.Tatlı,çikolata vs. yok (sadece çayı şekerli içiyorum günde 1 kere)
    Tuz yemekte ne kadar varsa kaldı ki oda çok az.
    Kola ve türevleri meyve suları yok.
    Suyu limonlu içiyorum.
    Her gün bir haşlanmış yumurta yiyordum ama kilo aldığımı farkedince bıraktım.

Spor her gece 1 saat yürüyorum ara ara kısa mesafe hızlı koşu yapıyorum.
    10*10=2 Set bi sol kol bir sağ kol önde şınav çekiyorum ejder şınavı deniyor galiba tam olarak bilmiyorum
    20 kiloluk halterim var onunla göğüs,omuz,kol eğsersizi yapıyorum.
    Günde 10 tane de mekik çekiyorum 50 alt karın kası olmak üzere 2 ye ayırıyorum.(Biliyorum az ama epey açıyor ve niye bilmiyorum nefesim hırlaşıyor)

Spor salonuna da gittim ama salon sahipleri yada hocaları pek bir ilğili olmuyor yani istediğime cevap veremiyor 75 kilo gramda kalıp fit olabilme derdindeyim ama salondaki hoca ve gelenler hacim,kür gibi yarışmacı kıvamda oldukları ve o tarz sporun inceliklerini bildikleri için benim istediklerim de yanlış karar-sonuç veriyorlar.Tabi böle olunca da bu spordan soğuyorum biraz rant sağlamak isteyenler ile denk geldim galiba diye düşünmek istemiyorum ama öyle sanırım.

Tabi istediğim vucüt Frank Medrano gibi olsAda ona ulaşmak bir hayli sabır ve çalışma ister ama en azından istediğim vucüt tipi bu oluyor.
    Fitness ve bodybulding diye ikiye ayrılıyor ve sanırım benim istediğim fitness mı oluyor kararsız kaldım ve tam olarak da bilmediğim için salona gittiğimde ne istediğimi anlatamıyorum ilaçlardan,kürler den,birsürü gerekli terimlerden bahsediliyor, açıkcası benim maddi durumum çok iyi değil saydıkları bir ton maddeyi alamam dediğim zaman ozaman bu vucudu yapamazsın diyorlar ve konu kapanıyor bir daha ne ilğilenme ne de başka bir şey 1. ay sonunda bırakıyorum salonu durum bu.

Salona gideceğim ama gündüzleri okula gideceğim ve öğlen çıkıcam ege üniversitesi salonunda çalışmayı düşünüyorum.
    Bana gerçekten forum içindeyken samimi şekilde ilğilenecek yardım edicek, hoca, abi gibi derler ya o tarzda tavisiyeler verebilecek yorumlara ihtiyacım var.
    Şimdiden her keze teşekkürler saygılar.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence kendine güzel ve düzenli bir günlük aç. Orada herkes sana yardımcı olacaktır. Böylece düzenli bir şekilde tavsiyeler alabilirsin.

Sayfayı Paylaş