Diyet programım sizce saglıklımı önerilere açıgım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Lionss tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Biliyorum fazla başlık açtım kusura bakmayın istedigim cevabı alamadım dogrusu kimse bişey yazmadı son olarak bu başlıga konu açtım yardım ederseniz gerçekten sevinirim kendim hakkımda bilgi vermem gerekirse 180 boy 82 kiloyum uzun zamandır karın kası çalışıyorum nerden baksanız 8 9 ay gibi bi süreç oldu bi çok program denedim 8 minutes 4.seviyeye kadar geldim son olarak setlendirerek yapmaya başlamıştım ondan sonra salonda kendi programımı uyguladım ve artık sonucu görmek istiyorum bu yüzden kilo vermek istiyorum hedefim 74 kilo olmak :D diyet e ek olarak akşamları vucut agırlıgı ile karın ve gögüs çalışıcam bacak için squat yaparken 20 kilo kadar agırlık kullanıcam okadar :D

Diyet listem

Sabah
    2 haşlanmış yumurta
    3 dilim ekmek

Öglen
    2 elma
    1 bardak şekersiz çay

Akşam
    2 tabak yemek
    2 dilim ekmek

toplam 1390 kalori gün içinde 600 kalori yakıyorum 790 kalori kalıyor bazal metobolizmam internette yaptıgım testte 1973 çıktı bazal metobolizmanında yaktıgı hesaba katılınca 1183 kalori eksiye giriyorum bir hafta içerisinde 8281 kalori yakmış oluyorum buda haftada 1 kilo yapıyor ayda 4 kilo 2 ay boyunca bu şekilde beslenirsem 8 kilo veririm ve hedefim olan 74 kiloya düşerim sizce bu şekilde beslenmek saglıklımı ? bide ne gibi zararları olur ögünlere et ekleye bilirim ama akşamları genelde köfte ızgara et yada balık oldugu için ekleme geregi duymadım :D

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo verirsin ama kas kaybı da yaşarsın. Günlük 1000 kalorilik açık senin boy ve kilonda biris için çok fazla. Günlük 500-700 kalorilik bir açığın üzerine çıkma derim yoksa yağlarla birlikte görünmesini istediğin karın kaslarından da kayıp yaşarsın. Günlük en az 1800 kaloriye çıkmanı öneririm.

Lionss bunu beğendi.
  3. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Spor yapiosan cok yanlış bi diyet

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lionss bunu beğendi.
  4. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Spor olarak dedigim gibi sadece vucut agırlıgı yeterli zamanım olmadıgı için

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Gene de 1300 kalori falan çok az. 1800 kalorinin altı kadınlara kalsın. Sadece yağ yakımı için de değil, hormon üretimi, gerekli miktarda vitamin ve mineral alımı, bunların vücuda girişi için de biraz daha yemeye ihtiyaç var yoksa anlamsız yorgunluk hissiyle bir süre debelenip kas kaybı ve depresif ruh haliyle yağ yakımını bitirmek durumunda kalırsın, klasiktir bu.

Lionss bunu beğendi.
  6. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Öğle yemeği yok aksam 2 tabak olarak belirtmisiniz ne oldugunu da yazarsaniz

Lionss bunu beğendi.
  7. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Akşam yemegi evet belirtmedim çünki kesin degil evde ne yapılırsa tam kalori miktarlarını bilmiyorum mesela bugün ciger vardı onu yedim 2 tabak mide taş gibi :D kalori miktarını yemekler degişken oldugu için 300 üzerinden hesapladım ki 300 den fazla yarın akşam makarna yapıcam yag tuz hepsi içinde 560 kalori yapıyor 2 tabak yersem 1120 kalori yapar sanırım akşam yemekleri ile kalori miktarını kapata bilirim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2014 ---
    Yardımların için sagol dostum akşam yemekleri ile dedigin kalori miktarına çekicem diyeti ki bi sorum var dedigin miktarda kalori alırsam ayda 4 kilo verebilirmiyim bide arayı akşam yemekleri ile kapatıcagım için bi sorun olurmu akşam en fazla 30 35 dk kadar yürüyorum okadar :D

8. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Definasyon Günlüğüm var oraya bi bak istersen

Lionss bunu beğendi.
  9. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28

Bakarım dostum doxux ve sen olmasan takan yok çok sagolun yardımlarınız için :D

Sayfayı Paylaş