Diyet programım hakkında eleştiriler ve yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nochrreq tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. nochrreq

nochrreq Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar herkese,

4 senedir senede 3-4 ay olmak uzere bu sporla ilgilendim fakat malesef ki devam ettirecek ve beslenmeme dikkat edecek gerekli profesyonelligi gosteremedim. Bu sefer ise beslenmem, dinlenmem v.s her seyiyle tam yapmak istiyorum bu sporu. Bu nedenle yardiminiza ve degerli goruslenize ihtiyacim var.

Boy: 185
    Kilo: 79-80
    Yas: 22

ve gobek bolgem yagli, guzel bir gobegim var, hele bel bolgesi dehset otesi..
    halbuki 185 olan bir kisi icin 80kg bile cok az. ogrenci oldugumdan ve tek yasadigimdan beslenmeme dkkat etmeyip abur cuburla tum gunu gecistirmekten buyuk olasilikla var olan kas yapim da eriyip gitti..

gecen sene somestrda bu sporu yapiyorken 2 ayda 77 den 84 kg ye cikmistim -sadece yiyerek- gayet de guzel gidiyordu sonra yine devam ettiremedim.

Belirttigim uzere hedefim oncelike hazirana kadar 10-12 kg almak (90-92kg) ve haziran, temmuz arasi da yine diyet ve kardiyo ile 5kg kadar vermek.

Almanya'dan mega mass 4000 getirtiyorum pazartesi gunu 7kg lik, onu da diyetime ekliyorum.

Simdi size beslenme programimi yazacagim, icinden cikamadigim ve sacma sapan oldugunu dusundugum kisimlar var, eger gerekli duzenlemeleri yapmam konusunda yardimci olursaniz sevinirim..

-----------------------

07.00 = 5 yumurta ( 5 ak+1 sari ) + 100gr lor + 50gr kepek ekmek + domates + hiyar
    09.00 = 100gr yulaf ezmesi + 100gr yogurt + kuru uzum
    10.30 = antrenman
    12.00 = antrenman bitisi. 500ml sut+1 olcek mega mass 4000
    14.00 = 1 elma
    16.00 = 150gr tavuk + 100gr haslanmis makarna
    17.00 = 2 patates haslanmis (ya da brokoli)
    19.00 = 150gr tavuk + 100gr yogurt
    20.00-22.00 = acikilirsa 1 elma
    11.00 = yatak

toplam kalori miktari : 2835kcal
    protein : 196
    karbonhidrat : 330
    yag : 48gr

---------------------

bu kabaca hazirladigim bir programdi, daha sonra antrenman oncesi karbonhidrat alimi tercihim, antrenman sonrasi sadece gainer kullanip yemek yememem gibi abukluklar gordum ve bir turlu duzenleyemedim.

ne sekilde duzenlemeliyim bu programi ? eklememi ya da cikarmami onereceginiz seyler nelerdir ? eksiklikler nelerdir ?

herkese simdiden cok tesekkurler
    gorusmek uzere
    ilke

Sayfayı Paylaş