Diyet - Pilav Sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Independent tarafından 14 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bu soru benim icin cok önemli arkadaslar aylardir yagsiz vucut yapmak icin diet yapiyorum ve her gun pilav yiyorum yagsiz tuzsuz protein var diye fakat bir arkadasimin demesi ve benimde pirincin arkasindaki vitamin degerine bakinca proteinden cok kolhidrat var icinde pirincin yani pilavin simdi ben aylardir bosunami yiyordum kolhidrati tamamen kestim protein agirlikli besleniyorum fakat bu pirinc olayina bunaldim aylardir bosunami yiyorum ben yagsiz bir vucut icin ??

iyi forumlar

2. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    Vucut bilgilerini versen daha iyi olurdu. ama pirinç yemen boşuna gitmemiş vucut karbonhidratsız olamaz gibi bişeydir. yani aldığın proteinlerin taşınması için karbonhidratta gereklidir. kısa ve özet olarak bu böyle ama istersen beslenme programıı ve fiziki bilgilerini verirsen daha detaylı beslenemeni inceliye biliriz ben ve buradadaki benden daha bilgili arkadaşlarla beraber.

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. cihatçakır35

cihatçakır35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dostum aylardır yiyorum diyorsun.. vücudunda yağlanma oldumu olmadımı.. olduysa porsiyonları azalt olmadıysa devam et gakkosunda dediği gibi karbonhidratsız olmaz..

gakkos bunu beğendi.
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yani ne desem bilemiyorum. Bu foruma neredeyse 2 senedir üyesin ve pirincin içeriğini bilmiyorsun daha. Forumda arama yapmanızı bekliyoruz biz de...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:00 ----------

besinlerin 100gr içeriklerini

Okumanı tavsiye ettiğim başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

sultanmehmed, ysn ve gakkos bunu beğendi.
  5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Sen ne yediğini araştırmıyorsan nasıl yağsız vücuda sahip olacaksın ? kaldı ki halk arasında pilavın yağ yaptığı söylentileri dolaşır sürekli. Köylüler ondan pilavı azalttım kilo verdim vb. şeyler derler. :) Hiç mi duymadın ?

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla hazır konu açılmışken...ben hastanede çalışırken(yemek şirketi olarak) diyabet hastalara prinç vermezdik...şeker tehlikesi nedeniyle...

acaba ne kadar doğru nelkadar yanlış bilmiyorum..kaldıki..ben prinç'i uzun zamandır tüketmiyorum aklımda hep o kaldı çünkü..
    ancak sporcu besinlerinde sürekli pilav lapası olayı var..bir türlü çözmüş değilim açıkçası...

7. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ona bakarsin son kuzey guney filminde kivann tatlitug dietinde dediki 6 ay makarna yemedim ama buradaki formda makarna olmazsa olmaz kolhidrat deposu diyosunuz eee bu nasil oluyor peki her yerde ayri bilgi ben yagsiz kutlesiz kas yapmaya calisiyorum yani karin kasi cikarmaya calisiyorum bunun icin yagsiz besleniyorum et tavuk yumurta balik meyve sebze yiyorum ve 2 gunde bir pirinc yiyorum makarna yemiyorum kolhidrat var diye kolhidrati kesmeden yagsiz bir vucut olmaz diyorlar

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    dıet donemınde pırınc yerıne makarna yada bulgur daha ıyı bır secım olur cunku glısemık endeksı daha dusuk pırıncın

sultanmehmed, lordmarvel ve demircan256 bunu beğendi.
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -pirinç tam olarak yenilirse "protein ve ağırlıklı b-vitamini "içerir...bizde kullanılan sapı ,kabuğu,röşesi ayrıştırılmış pirinç salt karbonhidrat sağlar...protein, vitamin kaynağı olarak bakmak bu nedenle yanlış olur...ancak ,kabuklu olarak yendiğinde özellikle vitamin,mineral açısından buğdaya göre daha zengindir...ayrıca, buğday gibi "allerjik ve tıbbi ragatszılıkları"tetiklemez...

(vaktiyle çin de fukaralar pirinci sapıyla yer, zenginler de sapsız yerlermiş...fakirlere bi şey olmazken ,zenginler "beriberi "hastalığından kırılırlarmış bu nedenle.. bizde, 2 nci cihan savaşında karneyle "tam buğday,esmer ekmek" dağıtıldığı "dönemlerde milletin "neden beyaz ekmek "yok diye inönü'yü topa tuttuğu olaylar akla gelince yapanların ne kadar akıllı bi adam olduğu ortaya çıkıyor!..)

-pirincin diabetlere verilmeme nedeni "glikemi indesksi " baz alındığında hızlı geçiş yaptığından...

ancak, pirinç eğer gizili diabet yatkınlık vb yoksa optimum karbonhidrat kaynağıdır ortalamada ...özellikle ,antrenmanlardan 1 saat önce bile yenebilmesi ve rahastzılık vermemesi önemlidir...

10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    evet biri bana lapayı açıklasın lütfen :D

pirincin sade haşlanmış halimi bu lapa acaba ?

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evet sade suyla haslanmıs halı

ama sutlede haslanabılır

sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş