Diyet döneminde CREATİN?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Voitzeo tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.

Sorum şu diyet döneminde creatin kullanımı yağ yakımını engeller mi? Çok su tutturur mu? Diyetimiz boşamı gider.Araştırdım fakat beni tatmin edecek bir yanıt bulamadım.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Creatine yağ yakımını engellemez hatta yağ yakımına direct ve dolaylı olarak yardımcı olabilen bir aminoasit türevidir.

Su tutumu konusunda çelişkili söylemler var şahsen ben aşırı su tutumu olacağını düşünmüyorum. Jay Cutler bir yazısında yarışmaya 15 gün kalana dek creatine içerikli supplemetleri kullandğını söylemiştir.

Creatine azda olsa kaslarda su tutabilir. Depolanan su kaslara doğru girinti sağlar ve hacimlenmesini doğurur. Bu şekilde anabol ve ati katabol görevini üstlenir.

Eğer su tutumu oluyorsa bunu engellemenin yolu ise caffeine + creatine kombinasyonları yapmaktır. Böylece caffeinin diüretik etkisinden yararlanarak vücutta gereğinden fazla su depolamasını engellersiniz.

Son düzenleme: 12 Haziran 2013
  3. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı oldu. Kitlenebilir

4. Skylife

Skylife Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    NOX tipi performans arttirici ürünlerde bulunan az miktarda Creatin su tutup, yağ yakımını zorlaştırır mı? Definisyon döneminde kullanılması tavsiye edilir mi?

5. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    +1 aynı soruyu bende sorucaktım

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Sodyum alımından uzak durursanız
    Kafein kullanırsanız
    Haftada 1-2 kere saunaya girerseniz
    Olabildiğince su tutumundan uzaklaşmış olursunuz.

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

NOX ürünlerinin defination’a negatif bir etkisi var mıdır, NOX ürünleri su tutar mı?

NOX ürünlerinin temel maddesi Arginine amino asididir ve nitrit oksit sentezini arttırarak damar çeperini genişletip kaslara daha yoğun besin maddesi akışına yardımcı olur. Sanılanın aksine bu ürünler off sezondan çok özellikle defination döneminde kullanılmalıdır. Sebep mi?

Defination döneminde karbonhidrat alımı görece olarak düşüktür. Ve bu düşüklükten dolayı pek çok sporcu off sezonda salonda yakaladığı kas pompalarını elde edemez. Daha –düz- bir kas görünümüne sahip olur ve bu durum –hatsız- olduğunun zannedilmesine sebebiyet verebilir. İşte NOX ürünü bu zaman diliminde düşük karbonhidratın yarattığı olumsuz –pompa almama- etkisinin önüne geçmek için kullanılabilir. Böylece kas antrenman esnasında kan akışına boğulacak ve hem hat kazanacak hem de alınan besin maddelerinin kas hücrelerine transferine yardımcı olacaktır. Bunun anlamı ise daha yoğun ve dolgun kas yapısı görünümü demektir.

Mr. Olympia Jay Cutler bir repörtajında NOX ürünü alımına müsabakaya 15 gün kalana dek devam ettiğini belirterek bunun özellikle düşük karbonhidrat günleri antrenmandan 2 saat önceki öğününde 100gr karbonhidratla kombine şeklinde çok etkin olduğunu söylemektedir. Kendisinin 15 gün kala bu ürünleri kesmesinin ise az da olsa özellikle creatine içerikli olanlarının –su tutma- özelliğidir.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...er-hakkinda-bazi-sorular-cevaplari-54860.html

Sayfayı Paylaş