Diyabet Yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Mehmet E. tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mehmet E.

Mehmet E. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar. Ben 20 yasında 1,70 boy 76 kilo tıp 1 seker hastasıyım. hasta olmadan once vg yapıyordum sımdı tekrardan basladım fakat bu konuda bı haylı bılgısızım. gunde 3 ana 3 ara ogun yemekteyım. ana ogunde 75 ge karbonhıdrat(250 gr makarna) ve ara ogunde 30 gr(100 gr makarna) karbonhıdrat alabılıyorum et urunlerınde sınırlama yok sımdı bu konuda tecrubelı arkadaslarımdan veya hocalarımdan gunluk toplam ne kadar karbonhıdrata ıhtıyacım war ogunlerde aldıgım karbonhıdrat tamamen makarna, bulgur tarzı mı olsun ara ogunlere meyve mı eklesem nasıl yapsam yardımcı olsunlar. ve antreman konusunda da yardım beklıyorum spor hocam hareket tekrarlarını 16-14-12-10 dıye yaptırıyo fazla yuklenmemem ıcın ama ben bı hastalıgın bana engel olmasına goz yummak ıstemıyorum umarım sızde tecrubelerınızı benımle paylasır ve ıstendıgı zaman herseyın yapılabılenecıgını kanıtlamama yardımcı olursunuz sımdıden tesekkurler..

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    beslenmebulteni.com

Profosor Doktor Ahmet Aydin beyin sitesi ziyaretci defterinden ona sorun hastalikla ilgili bir olay yanlis yonlendirmeyelim

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    **1.70 boy 76 kgs , bu kütleli bi vücut demek ...tabi ki kas mı , yoksa yağlı mı bilemiyoruz...ancak ,konu diabet olunca kilo ayarını doktorun ile mütalaa edivermen doğğru olan bir konu...

**tekrar sayıları daha ziyade kuvvette dayanıklılığa , definisona göre dizayn edilmiş , ölçü almaktan çok...bi sorun gözükmüyor...

**diabetlerin vg yapmaları doğru bir konu...zira , burda diğer performans sporcuları gibi ani iniş çıkış enerji yüklemeleri , boşaltmaları pek olmadığından optimum bir dal...

**ayrıca, vg ciler kronolojik saat gibi beslenmelerine öğün saatlerine de dikkat ettiklerinden dolayı diet konusunda daha avantajjlı bir spor dalı...

**kilo almamak , optimum kiloda kalma şarı ile doğru spor seçimi.....ve hatta doğru, düzgün beslenme dieti ve vg ile bazı diabet türlerinin düzeldiği , maksimum kontrol aldığı ve hatta şampiyonların bile çıktığı bilinen bir konudur...

not: doktor kontrolünde yapılmalı ...))))

4. Mehmet E.

Mehmet E. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yag olarak sadece gobegımın alt kısmında bıraz yag var genel olarak yagsız bır vucudum var ama aklımdakı soru tamamen yag yakıp olan yagı da atmak ve bıraz daha kas eklemek bunun ıcın nasıl bır yol ızlemelıyım acıklık getırebılırsen cok sevınırım mesala ornek bır beslenme programı falan ogunde yedıgım karbonhbıdratı belırtmıstım benım ıcın bı ogunde 250 gr k.makarna veya bulgur cok mu az mı acaba bıde ogunlerde 350 gr a yakın tavuk yıyorum bu deger cok mu az mı

5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tip-1-diyabet-ve-spor-t30603.html
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş