Dirsek Bağları

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BrockLesnar tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce programıma dumbbell bench press ekledim. sanırım hareket bittikten sonra ağırlıkları indirirken yaptığım bi hareketten dolayı sağ dirsek bağlarımı sakatladım. o an sıcaklıkla hissetmedim. bi kaç gün sonra sırt-arka kol idmanında lying triceps yaparken aşırı zorlandığını hissettim. üstelemedim daha sonra hafif ağırlıkla tamamladım hareketi. bugün göğüs idmanım vardı. bench press de zorlandım ama tamamladım. dumbbell bench pressi de yaptım. ancak incline pressde normalde yaptığımın 10 kg altını bile yapamadan hareketi bırakmak zorunda kaldım. bağlar çok acıdı daha da zorlamak istemedim.

şimdi sorum şu dirsek bağlarımı nasıl toparlarım. bugün pazartesi bu hafta çift göğüs girmeyi düşünüyorum. cuma yada cumartesi tekrar göğüs girmeyi planlıyorum. o güne kadar nasıl bir yenilenme sağlarım ?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle geçmiş olsun
    sağlık problemleri için ilk başvurman gereken yer hastanedir burada insanlar başlarından geçenleri anlatsa dahi sen doktorlara görün derim
    şimdi gelelim başımdan geçenlere
    bench press ve barbel bench yaparken aşırı ağır çalışma ve normalden geniş tutma sonucu eklemlerin iç bağlarında zorlanma ve buna bağlı ağrılar oluşur
    eğer sendekide böyleyse sana tavsiyelerim
    1- bu hareketleri uzun bir süre yapmaman
    2-doktor tavsiye ederse glucosamine kullanman
    3-bu hareketler yerine başka hareketler tercih etmen sonuçta prof yarışcı olmayacaksın çok bişe farketmeyecek önce sağlık
    mesela ben aylardır belki 6 aydır yada daha uzun süredir barla bench press ve barbel curl yapmıyorum
    onun yerine dumbell curl ve dumbell press bazen barfiks tercih ediyorum
    aksi halde sporunu icra edemezsin

3. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam cevabınız için teşekkürler. Bu kadar ciddi boyutta olduğunu sanmıyorum çünkü günlük yaşantıda net bir ağrı yok. Bi kaç hafta içinde toparlayamazsam doktora görünmeyi düşünebilirim.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    özellikle barla bench press olmak üzere
    inc. bench press
    barbel curl
    triceps alına bar

bu hareketlerde dirseğin iç tarafında ağrı sızı oluyorsa dediğim gibidir sakın üstüne gitme tedavi süreci uzar
    ben bir ara kapı kolunu açamaz olmuştum çok şükür şimdi çok ağır kilolarda hafif bir sızlama yapıyor ama beni engellemiyor
    halen barla çalışmaya başlamadım belki bidahaki ay başlarım
    düşün yani durumun vehametini

5. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    hocam dirsek içi değil benim ağrım tam arka kolun dibinde. yani bir fotoğraf koyarak göstereyim.

ağrı tam o noktada iç tarafta değil yani

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    iç diye kastettiğim yer tam orası
    aslında mantık olarak iç deyince bicepsle dirdek birleşimi gibi anlaşılıyor ama iç dediğim avuçlar karşıya bakarken vucuduna temas eden yer iç
    dışarda kalanda dış dirsek tir

genelde iç tarafta ağrı varsa golfçü dirseği dışta varsa tenisci dirseği derler

7. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    anladım hocam dikkate alıcam söylediklerinizi. dinlendirelim bi süre bakalım inşallah artmaz.

8. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    kol kemik bağlarına güç vermek için glukozamin içmek lazım. köpek balığı kıkırdağı yiyenlerde varmış ama nerden buluyolar bilmem googledan ararsan bulursun.

9. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ayrıca diğer yaptığım araştırmalarda sığır jelatininin çok iyi geldiğini öğrendim bu sakatlığa.

10. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Birde şunu farkettim. Benim sakatlığım tam gösterdiğim bölgedeki ağrı değilmiş. Biraz daha üstte hafif bir ağrı var ama çok hafif yani günlük yaşantımda sıkıntı yaratmayacak derecede. Tenisçi dirseğiyle alakası olmadığını anladım. PC başında çok vakit geçiyorum. Kolum neredeyse bilekten sarkık duruyor sürekli. Bu ağrı muhtemelen onunla ilgili. O pozisyonu değiştirip oturmaya başladım umarım düzelecek.

Sayfayı Paylaş