dirsek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ağrı oraya vuruyor olabilir, ben de ilk başta kıkırdak sanıyordum mesela. anlaması bıraz zor test etmen lazım.

2. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler bench-barfiks yaptım hiç sıkıntı yoktu çıkmadan denemek için triceps pushdown yaptım hemen verdi arızayı.şükür sıkıntı yok hafif bir sızı girdi çok dua ettim geçsin diye :) şimdi merak ettiğim bazı hareketlerin zararlarını bilirsiniz, diğer izole hareletleride sorgulamaya başladım.

Bu arada hepimizin ortak sıkıntısı tendom bence bazısının ileri şekilde antibiyotik alanlar düzelmiş ama denemeli?

3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Antibiyotiğin sonuç vericeğini düşünmüyorum,2-3 ay sporu bırakıp kolu dinledirmek düzeltebilir ama tabiki bi bb ci için 2-3 ay sporu bırakmak ölüm demektir,futbol gibi bisey değil bu maalesef.

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    tendon için antibiyotik işe yaramaz. egzersiz, dinlenme, buz, krem.

veya kortizol vs...

5. Sedatkrkrt

Sedatkrkrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar benzer sorun bende de oluştu. Dirseğin iç kısmı ve be bicepsin bitiş tarafında pazunun yani bitiş tarafında kızarıklık oluştu. Bende doktora gittim pazunun bitişinde ve dirseğin iç tarafında zorlamaya bağlı ödem oluşmuş 2 hafta ara ver sonra hafif antremanlarla başlarsın dedi. Benim şuan 1 hafta oldu ama psikolojik olarak kendimi rahatsiz hissediyorum 2 hafta ara çok degilmi. Antrenman sırasında engellemiyordu ancak son zamanlarda sırtta row hareketinde çekişte sol dirseğin içi ayrilacakmis gibi oluyordu. Antrenman sonrasında ise kolum bükülü kaldiginda açarken küt diye bir ses cikio aciliodu yani ısındiginda sorun yoktu. Doktor buz ve ilaç tedavisi dedi 1 haftadir uyguluyorum kolum daha iyi durumda diyebilirim. Sizce bunu aldiris etmeden baslamalimiyim vucutcu diye bir forum var orda birisi kendiliğinden geçer yazmis birisine sizin düşünceniz nedir boyle sakatlik gelen atlatan varmı???

6. gkhnkaanyrtc

gkhnkaanyrtc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Uzunca yazmak isterdim. Spor hekimine gidin doktor ne diyorsa dinleyin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. hal65

hal65 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Selam kardeşim benim ağrının olduğu yer extensor muscles kısmı yani kolun üst kısmı bu durumda olay nedir acaba teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. hidayet803

hidayet803 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam
    Hocam yorumları okudum ama benim sorunuma raslamadım yaklaşık 10 ay önce başıma geldi z barda ağırlığı arttırdım ve kolum ağrıdı 2 hafta geçti doktora gittim kas zedelenmesi dedi 20 gün ara verdim spora sonra devam ettim ancak ağrıda benle beraber ordaydı sonra askere gittim askerdeykende ağrım devam etti ancak ordaki doktorları bilirsiniz ilgilenmeden yolladılar sonra ısrar üstünde sivilde doktorlara gittim kolunun birşeyi yok diyen oldu tenisçi dirseği var diyen oldu başka doktor sendeki tenisçi dirseği değil dedi (tenisçi dirseği varmı yokmu diye hareketleri yapıyorum hiç bir şekilde kolumda ağrı olmuyor) sonra MR çektirdim doktora gösterdim kolunda hiçbir şey yok dendi bu arada tenisçi dirseği teşhisi koyan doktor kortizon tedavizi yaptı lakin hala düzelme olmadı fizyoterapiste gittim öneri üzerine 8 seans dedi spora tekrar başlatıcam seni dedi onada gittim ama sonuç sıfır hala spor yapamıyorum yumruk üzerinde şınav çekerken hammır çalışırken ve barfiks çekerken çok acıyor.. bunlar farkettiğim ağrıdığı hareketler lütfen yardım edin neyi var kolumun yada ne yapabilirim doğru bir teşhiş konması için 1 yılımı doldurucam spor yapamıyorum kafayı yemek üzereyim ltfen yardım...

9. NattyFit

NattyFit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, benim de dirsegimde bir süredir ağrı var, 3 hafta kadar spora ara verdim, tekrar başladığımda yine nuksetti. Bursa'da onerebileceginiz bir spor hekimi veya ortopedi uzmanı var mı?

10. turke_soldat

turke_soldat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bilişim
    Üniversite dolayısıyla bir süre ara verip antrenmanlara başladım. İkinci hafta tek kol french triceps çalıştıktan sonra sağ dirsekte oldu bu olay ve 15 gündür geçmiyor. birçok dambıl hareketini yapamıyorum o bölgeyi zorlamaması için. dirseklik alacağım hastanelere gidemiyoruz malum bu sıralar.

Sayfayı Paylaş