Direnç Bandı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve debianmr tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. debianmr

debianmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar. soracagim aletin adini bilemedigimden forumda veya google'da arama yaptıramadım --- o nedenle burada daha once sorulduysa bilemiyorum. zaten topic'i acma sebebim aletin adini ogrenmek. ingilizce'de "resistance band" olarak gecen alet turkce'de nasil kullanilmaktadir? direnc bandi diye tahmin ederim ancak google'da arattigimda karsima sadece bir-iki urun cikiyor. yani sanirim "resistance band" turkce'de baska bir sekilde kullanilmakta. 3-5 spor aleti satan siteye baktim ancak bu urune benzer bir alet bulamadim. Sadece baska urunlere ek olarak takilmis bantlar var. dumble yerine bu "resistance band"lardan kullanmak istiyorum. turkcesi nedir ve nerelerde bulabilirim? aradigim cesit, pek cok agirlik degistirebilecegim sekilde olan bir "resistance band" ariyorum.

ornekler:

http://www.squidoo.com/resistance-band-workout-routine
    http://www.ultimatefitnessgear.com/exercise-bands-complete-kit.html

bu resistance bandlarin dumble'a gore avantaj ve dezavantajlari nedir? yoksa ayni amacla kullanilabilir mi?

turkiye'de en ucuza nerede bulabilirim?

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ürünün adı "çekme lastiği". arama yaparsan çıkacaktır. pilates bandı adında benzer ürünlerde var. tam olarak aynı işe yaramasa da çekme lastiği idmanlarına "göğüs yayı" (çekme yayı ya da çek çek de denir) egzersizleri de ekleyebilirsin.

"agirlik degistirebilecegim sekilde olan bir resistance band" derken ne demek istediğini tam anlamadım ama farklı dirençlerde lastikler alabilir bunları da kendi aralarında çeşitli daha büyük direçler oluşturacak şekilde kombine edebilirsin.eğer amacın kas geliştirerek kütle arttırmaksa dumbell seti almalısın. bu lastiklere olmaz. ama denge çalışmaları ve pilates benzeri çalışmalar için iyi olabilir.
    kilo vermek, formda kalmak, sporun sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanmak için kullanılabilir.

kas geliştirmek için en iyi ve en ucuz set;
    1 sehpa + barbell + dumbell + ağırlıklar
    dan oluşan settir.

debianmr bunu beğendi.
  3. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Türkiye'de set şeklinde satımı hiç yok sanırım bir zamanlar bende bayağı araştırmıştım fakat bulamadım.Yaza arkadaşım Amerika'ya gidiyor ona ordan getirteceğim tek çare sanırım öyle yada yurt dışından sipariş etmek.Burada bulduğum bir kaç tane rezistans bandı var ama sabit ağırlık yani 3 tane var bir pakette ama hepsi aynı direnç.En güzeli set şeklinde her çeşit ağırlık olanından almak.

debianmr bunu beğendi.
  4. debianmr

debianmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

vanesy, yanitin icin tesekkur ederim. bu aleti istememin nedeni p90x'te kullanmak icin. duydugum kadari ile cok extreme bir sistemmis --- deneyecegim gorecegim.

cekme lastigi vs. diye aratacagim.

tavsiye ettigin diger set icin saolasin. onu da notlarimin arasinda bulundururum. onemli olan az yer kaplamasi ve ise yaramasi. gelecekte onlari da goz onunde bulunduracagim.

5. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    p 90x in sonuçlarını ileride forumda paylaşırsan biz de öğrenmiş oluruz. umarım seni amacına ulaştırır.

debianmr bunu beğendi.
  6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    nike magazasinda gormustum. orta hafif ve sert diye 3 cesidi var.
    ayak veya bilekte sakatlik vs oldugu zaman kulaniyorum. guzel kan akisini hizlandiriyor o bolgenin pasif kalmasini engelliyor. sadece lastik hic kullanmadim ondan nasil ise yaradigindan emin degilim.

debianmr bunu beğendi.
  7. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Fiyatı hakkında bir bilgin varsa özelden ulaşabilir misin?

8. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Nike SPARQ Resistance Band olarak geçiyor.Basic-Medium-Heavy olarak çeşitleri var.Birkaç güne barçın ve yalı spora bakıcam İzmir'de inş bulurum.Sizi bilgilendiririm bulursam yada bulamazsam.

DuE bunu beğendi.
  9. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bi spor magazasına girdim sabah ve aletin fiyatının 85 lira oldugunu söylediler. Daha uygun bulabilen arkadaşlar olursa haber versinler bari. Kazık yemeyelim en azından :)

10. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Hangi marka bandın fiyatı bu dediğin ?

11. debianmr

debianmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gumruge takilmayacagini dusunuyorsaniz e-bay'i deneyebilirsiniz.

12. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    20 lira civari bir seydi diye hatirliyorum. - + kusurati olabilir

CosaNostra bunu beğendi.
  13. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Bakalım.Spor mağazalarını gezip nike'in sattıgı modellerin fiyatlarına bakıcam.Eğer uymazsa yaza ABD'den getirteceğim.Daha hesaplı olacak sanırım.

DuE bunu beğendi.
  14. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Altis KX 967 dedi sorduğum adam. Piyasanın en iyisi dedi ama bilmiyorum ne kadar doğru söyledi.

15. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Flood yapıyor olucam sanırım ama kusuruma bakmayın. Carrefour'dan aldım bitane 25 tl ye. Hem bi iki aparatla ayaklık takıp kürek çekme derdinden kurtulabiliyoruz :)

16. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    cannabis birşey sormak istiyorum nike mağazasında gördüğün band resimde eklediğim gibimiydi yoksa değişikmiydi ? Karşıyakada bakmadık spor marketi bırakmadım ama bulamadım.:(

Ekli Dosyalar:

17. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    lastik ve birlestirme yerleri ayni. elle tutulan kisim benimkinde daha farkli kırmızı plastik uzerine kaplı acik koyu cizgili neopren sunger.

dur ya resmi varmis google da :)

CosaNostra bunu beğendi.
  18. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Sonunda buldum barçın sporda.Cannabis'in resmini eklediğinin aynısı ama medium olanı vardı heavy yoktu.30 lira normalde ama 27'e indirdim nakit olunca.

DuE bunu beğendi.
  19. realbiker

realbiker Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Cezayir, Bejaia
    Arkadaş fazla iddialı konuşmuş. Piyasada Bodylastics, GYMlastics gibi kaliteli ve set satan markalar varken Altis için en iyisi demesi garip. Belki kendisi haberdar olmadığı içindir :)
    GYMlastics ve Bodylastics'in Türkçe Türkiye sayfası Facebook üzerinde, ilginç kullanım metodları var : GYMlastics | Facebook oradan da web sitesine ulaşabiliyorduk sanırım.

6 lastik kombine edilince 95kg, MMA seti 190 kiloya kadar kombinasyonları varmış. En güzeli de her yere taşınması ve gerçekten profesyonelce bir set olması. Çantası, DVD seti ve 140 teknik içeren kataloğu dışında eposta ile kaydolan müşterilerine her hafta yeni teknikler içeren gönderiler yapıyorlar. Hatta dilerseniz kendi teknik ve metodlarınızı geliştirip paylaşabiliyorsunuz.

Sayfayı Paylaş