Dips Hareketinde ağrı problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve b1oodi tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, 39 yaşındayım, boy 1.90 kilo 85

Benim iki problemim var birincisi 2 yıldır düzenli barfiks şınav çekiyorum hiç bir problem yaşamıyorum. Son zamanlarda dips hareketini kendimce yaptığım antremanlara eklemek istedim, fakat daha ilk sayıda sol köprücük kemiğime çok şiddetli bir ağrı giriyor, daha önce bu bölgemle ilgili hiç bir sorunda yaşamadaım, sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir. Baya ara verdim 1 ay kadar 1 ayın sonun da tekrar denedim yine çok ciddi ağrı oluştu.

Diğer bir sorunum ise, 2 yıldır cardio yapıyorum haftanın 4-5 günü ilk zamanlar tempolu yürüyüş yapıyordum son 6 aydır 7 km lik parkurumun 4 km sini sorunsuz koşuyorm, daha önce 97 kiloydum ve aşırı göbekliydim, şu an 85 kiloyum kendimce inanılmaz bir efor sarfediyorum, haftanın 3 günü P90X Ab Ripper programını kaytarmadan uyguluyorum, eskisi gibi olmasada hala göbek var göbeğin altında kaslar elime geliyor ama göbek bir türlü erimiyor, protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum tatlıyı çok sevdiğim için tüketiyordum, 2 haftadır tatlıyıda iyice kestim acaba yaşımdan ötürü mü göbek tamamen gitmiyor? bu iki sorunum için önerileriniz olursa çok memnun olurum.

2. byzkin

byzkin Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    İlk sorunuzun yanıtını. Sağlık ve Sakatlanma bölümü altında geçmeyen omuz ağrısı adında başlık var orda ilgili açıklamalar yapılmış.

3. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim, hemen bakıyorum.. Şimdi baktım sizin bahsettiğiniz konu omuz ile ilgili ama benim omuzumda bir sorun yok, ön tarafta köprü kemiğimin üzerinde bir ağrı oluşuyor.

Son düzenleme: 16 Aralık 2011

Sayfayı Paylaş