dips göğüsü toplar mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve golddeno tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar başlıktaki gibi soru birde 2 sorum daha vardı bunlardan 1.si

dips sırasında set bittikten sonra göğüsümde ağrı oluyor ama kas ağrısı değil daha çok kemik ağrısı gibi normalde böylemi olması gereklidir ? 2.si ise
    dik durmama yardımcı olucak hareket varmıdır ?

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    golddeno bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Paralel barda yapılan dips en iyi alt göğüs hareketidir alt göğüsü çizmeye yarar.

Tek başına dips yapamıyorsan tek başına yapmak zordur hemde dengeni kaybedersin acemiysen

bir arkadaşa yada hocandan rica et ayaklarından tutsun öyle dips çek

Dik durmak içinde en basit hareket barfiks, barfiks çekerek sırtını abartırsak tum üst vucudu çalıştıran bır egzersız ne kadar guclenırse karlasın omurgana dusen yuk azalır ve daha dık durmanı saglar.

golddeno bunu beğendi.
  4. kont314

kont314 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    senin sorunun kamburluk değil hocam senin sorunun kanatların yetersiz olması sırtta genişlik için çalışmalısın kolların vücudundan ayrılacak ki biraz dik durmanı sağlasın sallıyo falan deme ben ayrıca diş hekimyim dik durman için omuz ve kanat çalışacan düzgün beslenecen vücudun şekle girecek kendinden emin yürüyecen yolda biraz ne bilim kasılacan... :)

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

ayrıca dips için tricepslerin ve bileklerine güvenmelisin göbek de çok yağ var ve dediğim kas grupları yetersiz se sıkıntı olabilir dips göğsü toparlayıp alttan çizmenin yanı sıra üst ekstremite ve kolların güçlenmesi için bir güç egzersizidir de diyebiliriz sabır sabır sabır..

golddeno bunu beğendi.
  5. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dips basabiliyorumda 8 tekrar falan ama şu dipste oluşan ağrı ile ilgili hala bir cevap alamadım kimse bişey demediğine göre normal herhalde :D

6. pierre_tolga

pierre_tolga Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorlu
    eğer kaburgalarında oluşan bir ağrıysa pek de normal değildir.. bir süre ara vermeyi deneyebilirsin dips'e.

7. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar her kafadan bir ses cıkıyor ama ben size işin çözümünü söyleyim fazlasıyla öne egliyosun ayrıca acemi oldugunu varsayarsak dengede durmada problem yaşıyosun buda göğüsün ortasındaki kemiğe vuruyor aynısı banada oluyor(du).Fazlasıyla öne eğildigimi fark ettim ve kendimi biraz geriye attım şimdi çok rahat 8-10 arası çekiyorum dips.

Sayfayı Paylaş