Diplomayı alıpdamı askere gitsem yoksa almadanmı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve JETAACK tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JETAACK

JETAACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sizden tavsiye istiyorum
    Ben bu sene aöf 2.sınıf ögrencisiyim.Ve aöf diplomamı almaya en az bir 3 sene var.Bu arada dogum senem 1987 ve yaş 22.Sizce aöfü bitirip kısa dönem mi yapayım yoksa bir an evvel askerlikten kurtulayımmı.Önerilerinize ihtiyacım var.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bence okulu bitir kısa dönem yap..askere gidince 2-3 günün bile hesabını yapacaksın :)

3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Valla eğer okulu bitirme şansın varsa kesinlikle ne yap et o diplomayı al askere öyle git bende 20 gün sonra inşallah yedek subaylık çıkmazsa kısa dönem olarak gidicem.

Ve askere uzun dönem giden her arkadaşım kışlanın kapısından girer girmez keşke okusaymışım diye düşündüm dedi hatta bunların içinde universiteyi bitirip kendi isteğiyle 12 ay yedek subay olarak 1000 tlnin üzerinde maaş alanlarda var.

Daha gitmedim ama bu kadar kişi bunu söylüyorsa bir bildikleri var demektir.

4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bende katılıyorum zaman kaybettiğini düşünme ki zaten kısa dönemle telafi edeceksin..

5. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Aöf 3. sınıftan terk edip askere giden ve 8 ay önce sivil hayata dönen biri olarak konuşuyorum dostum.Ne yap et okulunu bitir öyle git yoksa yandım anam diye inlersin.Ben tam 20 kilo verdim,Açlık,Uykusuzluk,psikolojik baskı,yorgunluk bu dörtlü senin tek gerçeğin olacak emin ol.Uykusuzluğu sakın yabana atma her gece çift nöbet ne demek bilir misin..Ya günlerce soğuk yemekleri öğüre öğüre yemek yada yiyememek.Anana bacına küfreden astsubay yada uzmana karşı ya kafa atar ömür boyu askerlik yaparsın yada yutarsın dostum.Dayak yemekse senin için çok sıradan bir durum olacak onu kafana takmana gerek yok.Ancak yaşanınca anlayacağın bazı şeyler var yazmakla bitmez ve anlaşılmaz.Sen sen ol,al diplomaya 5ay 5 gün çek ve git yoksa benim gibi 4-5 poşet gönderirsin(poşet ne mi demek kısa dönem ...)

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bana kalırsa, okuduktan sonra bir süre çalışılmalı çünkü askerden geldikten sonra bir bilgi birikimin ve tecrüben olmuyor, üstelik bildiklerinde aklında cıkmıs oluyor biraz, bu yuzden 1-2 yıl çalışmak bile daha faydalı olur diye düşünüyorum. Aslında ne yapmak istediginle de alakalı bir durum var ortada. Ciddi hedefleri olanlar genelde okul bittikten sonra askere gitmez. Kısacası senın durumuna baglı bu olay.

Ben de bu sene okulu bitirdikten sonra, kısmetse biraz çalışmayı planıyorum. Askerligi biraz ileriye almak istiyorum, en azından 2 yıl sonra gitmek tecrübe açısından daha iyi olur diye düşünüyorum. Dönüşümde daha iyi bir avantajım olabilir sonucta.

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    D.wolf senin yaşın 21 durumun biraz farklı arkadaş kalmadan bitirirse 25 yaşında olacak bunuda göz önüne alarak okul bitince en kısa zamanda gitmesini tavsiye ederim..

8. JETAACK

JETAACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben aöfü bitirene kadar kısa dönem askerlik kalkmaz inşallah

9. JETAACK

JETAACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için teşekkürler ben şu anda hem çalışıp(babamın dükkanında) hem de okuyorum zaten........

Sayfayı Paylaş