Dinlenme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve basicool tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. basicool

basicool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dinlenmeyle ilgili bir iki şey sorcam ben bilgisayar başında çok vakit geçiren bir insanım ama öyle oturup saatlerce kalmiyorum bazen dışarı gidiorum tv izliorum vs bu bnm dinlenmemi etkiler mi? ikincisi bazen bilgisayar başında gece geç saate kadar duruorm öbür sabahta buna bağlı oalrak geç kalkıorm yani günde en az max 8 sat uyuyorum önemli olan erken yatmak mıdır yoksa uykuyu almakmıdır buda ikinci sorum

yorumlarınıoz için şimdiden teşekkürler

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Uykunun kaliteli olduğu bir saat vardır. Şu an hatırlamıyorum; ama akşam 10 ile sabah belli bir saat arasıydı sanırım.

O saatlerde uyumak daha iyidir deniyordu.

Tabi bir kaynak gösteremediğim için bu bilgiyi nette araştırmanız lazım.

Şimdi şöyle düşünün.

Sabah 8 de uyanıp gece 12 de yatağa giren bir bünyenin aktif kalma süresi 16 saat oluyor.

Sabah 8 de yanıp gece 3'te yatağa giren bünye 19 saat aktif kalmış oluyor.

Bu 2 bünye için de günün ardından gelecek 8 saatlik uyku yeterlidir demek pek mantıklı değil.

Uyku sırasında vücudun onarması ve düzenlemesi gereken daha fazla iş olacaktır 2. bünyede.

Fakat bu açığı fazla uyuyarak kapatmak da pek mantıklı değil. Çünkü 8 saatlik bir uykuda hormonların düzenlenmesi düzgün bir şekilde yapılıyor.

Genel olarak 8 saatten az veya fazla uyuduğunuzda hormonlarda dengesizlikler oluyor.

İdeal olan gece yatıp gündüz kalkmaktır. Bununla demek istediğim 11:00-07:00, 12:00-8:00 gibi saatler arası uyumak insanın doğasına daha uygun bence.

İyi sporlar.

3. basicool

basicool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkürler genelde 12 yada 1 de yatarım ama bazen oluyor 2 gibi fln yatıorm ya bu pek geç sayılmaz ama ben öyle hissediyorum yorum için teşekkürler

4. kellar

kellar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgisayar basinda da aslında kaslarini cok zorluyor değilsin. :=) yani bir nebze dinleniyorlar. ama surec tam olarak tamamlanamayabilir . :) yinede en az 8 saat uyumakta fayda var. ;)

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    önemli olan 8 saat uyumak değil kaliteli uykudur bence, o da maximum 23:00 - 07:30 saatleri arasında olur... bir ay bu şekilde uygula bir ay da kendi bahsettiğin gibi yap, o zaman farkı görürsün.

iyi çalışmalar...

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş