Dikey Bisiklet + Dumble (Yeni başlayan biri için öneri)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emreka82 tarafından 17 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emreka82

emreka82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumdaki ilk konumu açmış bulunuyorum. Herkese selamlar.

Yeni aldığımız profesyonel bir dikey bisikletim (Diesel 702) var ve evde bunu 4 kişi kullanacağız. Yanında 2x2 kg ve 2x1 kg dumblelarım var. Bu 4 kişinin istekleri farklı farklı ve sizlerden bu 4 isteğe göre program önermenizi istiyorum:

1. kişi 40 yaşında erkek ve 2. kişi 30 yaşında erkek, her ikisi de kas yaparak kilo almak istiyor.
    3. kişi 35 yaşında erkek, kas yaparak kilo vermek istiyor.
    4. kişi 65 yaşında bayan, kilosunu koruyarak kondisyon arttırmak istiyor. Günlük yarım saatlik gittiği bir programı da var (aerobik gibi bir şey).

YGS sorusu gibi oldu ama umarım düzgün sormuşumdur. İlginize teşekkürler.

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    O zaman o ilk üç kişi bir spor salonuna yazılıp, dördüncü kişi de bisikleti kullanarak istediklerine kavuşabilirler. :) Çünkü söylediğiniz ağırlıklarla kas kütlesi yapma gibi bir ihtimal olduğunu sanmıyorum. Dediğinizin gerçekleşmesi için kişinin kaslarını zorlayacağı ağırlıklarla çalışması gerekir ki bu da sizin ağırlıklarla bir kaç ufak kas hariç vücudun diğer tarafları için pek mümkün gözükmüyor.

Ancak bisiklet ve söylediğiniz ağırlıklarla aerobik çalışmalar yapılıp kondisyon yükseltilebilir, kilo verilebilir.

3. emreka82

emreka82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anlatamadım galiba, kas yapmak derken görsel bir şeyden bahsetmiyorum. Yag-kas oranından bahsediyorum. Yani sağlık açısından. Kas kütlesini arttırmak gibi bir isteğimiz yok zaten.

Sayfayı Paylaş