Digital Tartılar bir işe yarıyor mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sebulba585 tarafından 1 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle selamlar
    ben kilomuzu ve yağ-kas oranını gösteren digital tartıları tavsiye eder misiniz diye soracaktım. daha pahalı lar fakat özellikle yağ-kas oranını verdiklerini söylüyolar eğer doğruysa bende bi tane almayı düşünüyorum, gerçi teknik olarak nasıl mümkün olabilir anlamadım ama?

örneğin şu linktekiler:
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=158547&productid=evsamsbf001

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=152371&productid=evtefbodysig

fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

2. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    ben bunu baya araştırdım hatta forumda da sordum.Yağ kas oranını ölçen tartıların üstüne bindiğin zaman vucuduna akım yolluyor ve buda kasların yağların arasında dolaşarak oranını çıkarıyor.Fakat bu ev tipi olanların içine istatistik programı yüklüyorlarmış.Mesela 70 kilosun araştırmalara göre 70 kiloluk bir insanın yağ oranı şu kadardır ve aşağı yukarı sana bir değer çıkartıp onu gösteriyormuş.Almaya gittiğimde adam bunu söyleyince vazgeçtim.Ama tanita markasına bak 400-500 milyon civarında tartıları var işte onlar gerçekten akım yolluyor.Tabi bu paraya değer mi orasını bilmem.

3. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yani kesinlikle değmez :)

dediğin gibi bende ona takıldım yani tamam da kas yağ oranını nasıl ölçebilir ki? sadece üstüne çıkıyosun sonuçta aletin muhtemelen dediğin gibi bi sürü bilgi giriyosun alete, istatistiki olarak bi takım hesaplar falan yaparak sana bişey söylüyo.

çok teşekkürler bilgi için gidip sadece digital olarak kilonu ölçen aletlerden alıcam.

Sayfayı Paylaş