Diet yapıyorum ama kilo alıyorum :(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ardaorcun tarafından 14 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ardaorcun

ardaorcun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    nerede yanlış yapıyorum?

Selamlar, daha önceden de beslenme programımla ilgili bir sorum vardı ama yayınlanmadı. Yaklaşık olarak 2 yuıldır düzensiz spor yapıyordum. yaklaşık 1 aydır düzene girdim suplement ve dieti beraber yapmaya çalışıyorum forumdan okudugum kadarıyla... Kısaca beslenme programımdan bahsedeyim.

07:00 Kayvaltı (3 yumurtalı omlet tek beyaz ile + 1 kase mısırgevreği yulaf ile karışık, light süt ile)
    07:30 iş başı
    09:30 200ml light süt+ Gaspari Myofusion complex protein tozu
    12:00 öğle yemeği (göğüs etinden 150-200gr tavuk şiş+bulgur pilavı+salata)
    14:30-15:00 civarı 50gr light ton balığı ile hazırlanmış kepek ekmekli sandvich
    16:45 10 ml sıvı aminoasit
    17:15 idmana başlıyorum 1 gün idman 1 gün dinlenme şeklinde çalışıyorum ve haftada 4 gün gidiyorum.
    19:15 idman çıkışı 20ml aminoasit
    20:00 200gr tavuk göğüs eti+ salata
    22:30 200ml light süt+gaspari myofusion complex protein tozu
    23:00 yatış

1 ay gibi bir sürede vücudum hacim ve kuvvet kazandı agırlıkları arttırıyorum bu da cok hoşuma gidiyor ama bel çevrem yağlı olduğu için yağ yakmak öncelikli hedefim...

Ben nerede yanlış yapıyorum ustalar??

Bu arada boy 178cm
    kilo 75

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cok ogun yapiyorsun 2 3 saatte bir vucudun insulin salgiliyor

Cok karbonhidrat az yag tuketiyorsun vucudunun yag yakmasina izin vermiyorsun ki

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu "diet programı "nı ?!...))

bununla biz 2 müsabık besleyebiliriz...

tabi ki fazla ...

unutmanız egereken şey, "proteinlerin "de karbonhidrat kadar "enerji sağladığı" ...

1gr protein = 1gr karbonhidrat = 4.2 kcal ...

burda sadece aşağı yukarı 1800-2000 kcal lık protein kaynağı var...

bulgurları, yulafları , vb saymadan...

Son düzenleme: 14 Kasım 2011
    conicon, sultanmehmed, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    :D :D :D Harbiden de 2 müsabık beslenir haaa :D

Arkadaşlar aşırı protein almadan devasa kas kütlesi yapan adamlar var (Mentzer) hiç duymanızmı yav...
    Günlük kilonuzun 1buçuk katı protein yeterlidir, bundan fazlası çok büyük fark yaratmaz!
    Günlük protein alımını abartmayın Allah aşkına ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Protein ve karbonhidrat gram başına aynı kaloriye sahip olsa da vücut üzerindeki etkileri aynı değildir.

Protein, karbonhidrat kadar insülini fırlatmaz. Aslında bir miktar glikolize olsa da bu etki düşüktür. Ayrıca termojenik etkisinden dolayı da metabolizmayı hızlandırır.

Karbonhidrat kaynaklarını azaltmaya çalış. Aldığın kalori, senin seviyendeki bir sporcu için çok yüksek.

espoir ve sultanmehmed bunu beğendi.
  6. ardaorcun

ardaorcun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aslında bır sabah yediğim yulaf, öğleyin biraz pilav ve spor oncesi 1 küçük kepekli sandvich ve salatalar benim karbonidrat kaynaklarım olduğu düsünüldüğünde bana öyle cok gelmemişti....
    spor öncesi 1-2 saat once karbonhıdrat alımı onemli olduğu için onu sabit tutup diğerlerini yarım porsiyon azaltacagım.

Bu arada yağ olarak ne yıyebılırım kı vucudum yag yaksın? Fındık fıstık mı yesem bır avuc ıyı gelır hesabı??

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    antreman oncekileri tamamen kaldirabilsen daha iyi olur

Yag olarak

2gr balikyagi al hergun ornek efa 1200
    tereyagi hakikisini bulabilirsen
    yada etlerin gogus kismi degil yagli kismi ornek but hem daha lezzetli olur ne yedigini anlarsin

8. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Antreman öncesi karbonhidrat alımını kaldırmanı tavsiye etmem zaten idman öncesi karbonhidrat alımından çokta korkman gerekmez. Kaldırırsan idmanın verimsiz geçebilir

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    0 carb diyeti herkes uygulayamayabilir. Onun için kademe kademe azalt. Önce gün içi, sonra sabah ve 0 carb uygulamak istersen en son antrenman öncesi karb alımını kaldırırsın. Şimdilik gün içi alımı kaldırsan bile değişiklik olacaktır.

ardaorcun ve sultanmehmed bunu beğendi.
  10. ardaorcun

ardaorcun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler yanıtlar için, o zaman ilk olarak öğle yemeğindeki karbonhidrat alımını sınırlandıracağım.

İdmanlarımı da 1 gün arayla yapıyordum aralara da haftada 2 gun kardio+karın+yüzme eklemeyi düşünüyorum.
    Böylelikle 1 haftada 4 idman 2 kardio 1 dinlenme günü olarak çalışacağım.

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kardiyo yaptigin gunler karbonhidratlara cok gereksim duymazsin gunde 3 ogun en iyidir aclikta vucud leptin salgilar ve yaglari yakmaya yarar

Agirlik caliscagin gunler daha cok karb tuketirsin vucud bazen inat eder yag yakmamak icin ama sonra salar kendini gider :)

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ideal düzenleme :

% 70 karbonhidrat + % %20 protein + % 10 yağ " şeklinde ...

tabi ki bunu "kilo vermek "için daha aşağıda tutman gereken bir enerji miktarına göre uygulaman gerekir...

proteinlerin , enerjiye dönüşme prosesi "sakıncalıdır" , belli bir oranın üzerine çıkılması halinde vücut aşırı derecede yıpranır, radikal asit külleri oluşr ki ,bu her türlü mekanizmanızı bozabilir , organları ,yapıyı tahrip eder...(

bu nedenle , almanız gereken enerjiyi "bazal metabolizmanız + besin hazmı süreci için gerekecek enerji + az miktarda enerji" olarak ayarlamanız halinde sağlıklı kilo verirsiniz ...tabi ki bu hesaplamayı ,diyeti uzun vadeli olarak uygulamak kaydıyla...burda göz önüne almanız gereken şeyler:

-kilonuz
    -cinsiyetiniz
    -dışkılama periyodu
    -yaşam biçiminiz (hareketli ,durgun ?!)

bunlar son derece önemliidr..)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:56 ----------

her türlü performans sporu için :

0.8 - 1.5 gr / kgs protein yeterlidir... minimum 2 öğünde alınmak kaydıyla ...)

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bu verdiginiz ideal karbonhidrat protein yag orani 30 yildir uygulaniyor ve obozite seker hastaligi insulin direnci artiyor bence karbonhidratlarla yaglar yer degistirmeli

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  14. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Çok fazla ara öğün var kan insülini sürekli yüksek seviyede kilo vermeniz imkansız . Aralarda aldığınız wheyi çıkarın sadece ant. sonrası alın . Sütü de komple çıkartın .

15. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Sayın Vorenus
    Sütün veya süt ürünlerinin yağsız olanları da mı tercih edilmemeli ? Eğer öyleyse sütün veya süt ürünlerinin yağ yakımını yavaşlattığını mı düşünüyorsunuz?
    Teşekkürler.

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabiki yavaslatir cunku sut de de laktoz var sut sekeri insulin salgilanmasina sebeb olur insulin yag yakimini durdurup depolamaya yarayan hormon insulin salgilandikca yedikleriniz depolanmaya meyil eder

Tabi laktoz diger sekerlere gore daha iyidir fruktoz ve glikoza karsi

Birde cogu kiside laktoz intoleransi var sebebide insandan baska bir canlinin sutunu icen canli olmadigindandir

Esegin sutunu icen inek gordunuz mu yada 1 yasindan sonra buyuyup gelisen inek aslan gibi hayvanlar kemik gelisimi icin sutmu iciyolar ve bizdeki kadar sakatlanmalar olmuyor

Sut sanildigi kadar yararli bir besin degil uht ler daha zararli

Kefir ve yogurt mayalandiklari zaman laktoz fermante olur ve faydali bakteriler aciga cikar bu yuzden en guzeli sutu mayalayip tuketmek

Kefir whey dan da yuksek antreman sonrasi icin iyi bir icecek

deathlifter ve Al Neri bunu beğendi.
  17. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver

Gün içinde süt içtiğimiz zaman bu süt bağırsaklarda balçık gibi birikiyor ve diğer besinlerden aldığımız bütün vitamin ve minerallerin emilimini engelliyor . 1 hafta içinde bozulmayan sütten yoğurttan hayır gelmez diyorum . Süt eğer içilecekse tam yağlı fazla ısıl işlem görmemiş günlük sütler tercih edilebilir yatmadan önce 1-2 bardak . Çok fazla hayvansal yağ alımınada karşıyım . En faydalı süt badem sütüdür . Netten aratırsanız Badem Sütünün nasıl yapıldığı anlatılıyor evinizde yapabilirsiniz . Amerika da Vücut geliştirme ile uğraşan uğraşmayan çoğu kişinin Badem Sütü içtiğini fark ettim .

Kefir ve whey arasında alaka yoktur yanlış yönlendirme yapmayın .

Son düzenleme: 16 Kasım 2011
    ardaorcun ve Al Neri bunu beğendi.
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Süt proteini iki tiptir; kazein ve whey Kazein sütün pıhtı, kısmıdır. Whey ise sıvı kısmıdır.
    Peynir tenekelerini açılırken görmüşünüzdür. Katı
    kısmı (kazein) peynirdir. Tenekenin içinde kalan su
    ise wheydir (yani peyniraltı suyu). Klasik yoğurtların su koyverdiğini biliyorsunuz. Bu
    su da wheydir. Kefir ise wheydir. Kefir yapıldıktan
    sonra pıhtı kısmı ayrılır ve tekrar maya olarak
    kullanılır, ama yenilebilir de. Her iki protein fraksiyonu (kazein ve whey) da
    insan sağlığı için faydalıdır. Ama whey proteini
    bütün amino asitleri içermesi bakımından bir
    gömlek daha iyidir.

Kefir whey proteindir bir konuda bilginiz varsa yorum yapin

19. ardaorcun

ardaorcun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arada aldığım proteini sabah alsam olmaz mı? Bu arada kullandığım protein tozu whey değil complex yani vücutda salınımı daha fazla...en azından ben öyle biliyorum :)

20. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Ona siz karar verin fakat odak noktanız kilo vermek ise bu kadar ara öğün yapmayın .

Sayfayı Paylaş