Dianabol (Methandrostenolone/methandienone)

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Coleman tarafından 17 Kasım 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    Genelde 5mg lik tabletler olarak 100 adetlik kutularda satılan, çok etkili bir oral steroidtir. Anabol, Anabolin, Bionabol, Dialone, Encephan, Metenabol, Nerebol, Stenolon, Trinergic, Naposim ticari isimleri altında, L.R Standart Lbs. Leiras, Pharmacia Co. Dupnitza BG, Ciba GB, Polfa PL., Leciva CZ, patentleriyle muhtelif ülkelerde üretilmektedir. Anabolikum 2.5 % (Meca G) ve Metandiabol (Quirnper Mexico) veteriner türleridir.

İlk orijinali 1956 da Dr. John Ziegler ve.'Ciba Labaratuarlarında üretilmiştir. Amerikalı sporcuların kullandığı ilk steroidlerdendir. Meksika ve Panama'da injectable olarak da üretilmiştir. Kaçak, karaborsa ve sahte türleri de vardır.

Dianabol'ün (17-alpha-methyl-17 beta-hydroxil-androsta- l .4 dien-3on) protein sentezi üzerine güçlü bir etkisi vardır. Kalsiyum-bilançosu üzerinde de yoğun bir tesiri vardır. Tıpta, genel metabolizmayı güçlendirici ve protein yapımını gerektirecek birçok hastalıkta, tedavi veya destek amacıyla kullanılmaktadır. 1960 dan sonra birçok ülkeye yayılarak, yıllar içinde, spor branşlarının her dalı için en sık ve çok kullanılan anabolizan olmuştur.

Bu sebepten suistimalleri önlemek ve sporcularla halkın sağlığını korumak amacıyla, Amerika'da piyasadan kaldırılmıştır. Avrupa'da ise bazı ülkelerde, değişik isimler altında piyasaya sürülmektedir.

Kimyasal yapısı bakımından bu ilaç 17-Alpha-Methyl Testosteron'a çok benzer. Bu yüzden kullananlara çok yüksek kuvvet ve hacim kazandırma özelliğine sahiptir. Kısacası Dıanabol bu açıdan çok çabuk etkili bir hacim steroididir. İlk 6 hafta içinde, haftada alman 1-2 kilo gayet normaldir. Buna rağmen müsabaka dönemine yakın zamanlar için pek de iyi bir ilaç değildir. Yoğun su depoladığından, Nolvadex ve Proviron gibi ilaçlarla, bu etkisini ortadan kaldırma yoluna gidilir. Ancak diğer benzerlerinden bir farkı, doping testinde 15 gün evvel bırakıldığı takdirde, genelde testlerde bulgu verilmediğinden, yukarıdaki ilaçlarla birlikte, bu özelliği dolayısıyle, yarışmaya yakın günlere kadar kullanan, birçok sporcu vardır.

Kullanım açısından, günde 15-30Mg arasında oral yolla hapı veya haftada 50-100Mg arasında iğne olarak alınmaktadır. Halter, güreş, vücut ve benzeri kuvvet sporu yapanların değişik dozlar kullandığı tesbit edilmiştir. İmal eden firmanın prospektüsünde "Vücut ağırlığı ile kullanılan tablet sayısı arasında bir bağ bulunmamaktadır. Günde en fazla 50 Mg, yi geçmenin beklenen neticiye hiçbir katkısı yoktur" diye yazılmaktadır. Bu da 15-40Mg arası doz civarında kullanılmasına yol açmıştır.

Azami 8-10 hafta içinde beklenen amaç doğrultusunda, neticeler elde edildiği gözlenmiştir. Uzman dopingçiler, 8 hafta sonunda ilacın etkisi azalmaya başlayacağından, Dianabol kürüne devam etmek istiyenlere, dozu arttırmamalarını, bunun yerine enjekteli bir steroidi eklemelerini veya Dianabol'ü bırakıp diğer bir steroide geçiş yapmalarını tavsiye etmektedirler. Örnek verilirse; Deca-Durabolin haftada 200Mg veya Primabolan haftada 200 mg olarak kullanılmaktadır. Testosteronu bu safhada fazla vermemektedirler. Daha sonraya kaydırmaktadırlar. Daniel Duchaine'nin kitabında: "Deca ve Dianabol ile adele yapamayıp netice alamıyanların bu işi bırakmaları" önerilmektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi, 100 kilonun üzerindekiler dahi günde 40-50 mg den fazla kullanmamalıdır. Çünkü, daha fazla alımın "ayni Anapolon'daki gibi" neticeyi değiştirmediği gibi, zarar riski de boş yere artar. Yani 15 tablet, en fazla kullanılacak 8 tabletten daha etkili değildir.

Çok iddialı profesyonel çalışmacılardan kuvvet istiyenler, Dianabol'ü Oxandrolone veya Winstro1 tablet ile kombine etmektedirler.

Kuvvet ve ölçü karışımı için ise, Sustanon veya Testoviron Depot haftada 250 mg olarak kullanılmaktadır. Deca-Durabolin de haftada 200 mg olarak kullanılmakta, kiminin bundan daha etkili sonuç aldığı bildirilmektedir. Müsabaka döneminde su tutarak Östrojen'i etkilediğinden pek rağbet edilmemesi ifade edilmektedir. Çünkü bu sonuç yağ yakmayı zorlaştırır. Böyle bir problemi olmıyanlann, Nolvadex veya Proviron'a müracaat ederek, müsabaka steroidlerini; yani Parabolan, Winstrol Depot, Masteron, Oxandrolone'yi tercih ettikleri belirtilmektedir.

Dianabol'ün ancak 3-5 saatlik etkisi olduğundan, günde en az 2-3 kereye bölünerek alınmaktadır. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, antrenman günlerinde bu etki, dinlenme günlerine oranla, daha da kısalır. Bu nedenle, en etkili alım günde 3 defadır. İlaç bırakıldıktan 3 gün sonra, ilacın kanda etki maddesi olan "Methandrostenolone" den eser kalmaz. Bu da tabletlerin etkisinin bittiği almanına gelmektedir. Fakat idrarda, bu madde kandakinden daha uzun süreli kalacağından, doping kontrolüne gireceklerin risk ve metabolizma durumuna göre, testen 10-15 gün önce ilacı kesmeleri gerekmektedir.

Günlük 10 mg alımlarda dahi vücudun Testosteron konsantresi 5 kat azalır.

Dianabol'ün sporcuların büyük bir çoğunluğunda etkili olmasının sebebi; Endojen-Kortison üretimini %50-70 arası azaltmasıdır.

Uzmanlar bayan sporcuların bu ilaçtan uzak durmasını önermektedirler.

Zira androjen etkilerinin, kadınlarda erkeklik belirtilerine yol açtığı saptanmıştır. Aşırı kullanma alışkanlığı gösteren bayanlarda bu çok belirgin olmaktadır. Adeta erkek gibi kıllanarak onlar gibi görünüm kazanırlar. Buna rağmen, birçok kuvvet branşındaki kadın sporcuların, bu zararlarına rağmen kullanıp, günde 10-20 mg arası dozla, olağanüstü etkiler kazandığı bilinmektedir. Bu yan etkilerden çekinmeden kullanan bayan sporcular, günde 2-4 arası tablet ile 4-6 hafta arasında kürler yaparak yeterli gelişme ve kuvvet arttırımına sahip olmaktadır. Bayanlarda biraz daha etkili doz ve süre, gelişim ve kuvveti arttırsa bile, androjen etki, dişi organizmeyı allak bullak ederek, erkekleşmeye daha çok sürükler.

Kullandırıcı uzmanlar dahi; "Dişiliğine önem veren hiçbir kadının, günde 10 mg Dianabol ve 50-100 mg Deca-Durabolin'i 4-6 haftadan daha uzun süre kullanmalarını" kesinlikle tavsiye etmemektedirler.

Dianabol'ün yan etkileri: Yukarıda belirtildiği gibi, bazı ilaçların sporcularda fazla kullanılması sebebiyle, sırası geldiğinde o ilaçla ilgili açıklama daha uzun tutulmuştur. Dianabol'ün bir yığın potansiyel yan etkisine karşı, günlük 20 mg ve daha az alınması, gene mevcut olan zararın azaltılması şeklinde düşünülebilir. 17 Alpha-Alkaliti olduğunda, karaciğer üzerine büyük bir yük teşkil eder. Yüksek doz ve uzun süreli alımlarda, karaciğere toksit 'zehir birikimi" etkisi yapar. Günlük alınacak 10 mg dozlarında bile, karaciğer değerlerinin yükseldiği gözlenmiştir. Ancak bırakıldıktan bir süre sonra bu değerler normale döner. Su depolanması ile vücut ağırlığını arttırdığı için, kan basıncı (tansiyon) ve nabız atımında artış görülün Bu da bazen, Catapresan isimli tansiyon ilacını kullanmayı gerektirir. Bazı sporcularda; yüz, ense, göğüs sırt ve omuzlarda sivilce yapar. "Gynakomastie-göğüs ucu sertleşmesi ve uzayıp büyümesi" ortaya çıkarır. Bu taktirde Nolvadex ve Proviron alınması gerekir. Araştırmalar, günde 20 mg lik dozlar alınması halinde bile, l O günden sonra, vücudun kendi ürettiği Testosteron seviyesini % 30-40 nisbetinde azalttığını göstermiştir. Diğer bir dezavantajı ise, bırakıldıktan sonra hacim ve kuvvetteki ani düşüştür. Özellikle günde 40 mg yi geçen dozların kulanımında agresiflik "saldırganlık ve dengesiz davranışlar" gözlenir.

Bütün bu yan etkilerine rağmen, bugün sporcular arasında, doping alanında en fazla kullanılan ilaçlardan biridir. Bu yüzden de sahteleri çoktur. Önce ilacın prospektüsünde ana etki maddesini "Methandrostenolon-Metandienon" kontrol etmek gerekir. O madde yazılı olsa bile, sahte ve kaçak olanların başka bir madde veya bazı Doğu ülkelerinde imal edilen türevlerinin gerçek Dianabol'den daha zararlı olduğunu dikkatten uzak tutmamak icap eder.

Buzi ve pelletier bunu beğendi.
  2. Terminator

Terminator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    27
    Yer:
    Almanya
    selam

Dianabol kulanan oldumu.ve nasil kulanmam lazim ve kac mg almam lazim ve kac hafta

Dianabol yoksa anapolon mi delikeli

3. Guest

Guest Guest

dianabol vücuda yaklasik %60-70 su depolar. senin anlayacagin bir kürde sen 10kg kazanirsan bunun 3kilosu kas ve digerleri yag ile su dur ve kur sona erdikten sonra bu alinan sularin hepsi geri gider ve ani bir depresyon olayi baslayabilir ve kisi kendini tekrar eskisi gibi zayif hisseder. 7 kilonun vücuddan kayip olmasini bir göz önüne getirirsen bir sporcu icin, o zaman demek istedigimi anlarsin.

Anapolon %88 civarinda su depoladigi arastirmalar arasindadir ve burdan anlasildigi üzere 10 kilo alan sporcu ancak 1,5 kilo kas insa etmis demekdir.

doz ayari dianabol maddesinde ; günlük 20-25mg(4-5 tablet) ve anapolonda ise 25mg dir( yarim tablet)

dianabol ve anapolon maddesini bu dozlarda 6 boyunca kullanmak gerekilir. Yalniz anapolon kuru bitiminde 1-2 hafta icerisinde alinan kilolar bir bir geri gider. yani balon gibi sisip ve balon gibi geri inmek var isin ucunda :D

4. cawa

cawa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    anapolon sonda degil basta kullanılır ayrıca yarım alınan anapolon bi işe yaramaz 10 kilo alıp 7 kilo gitmesi kişinin beslenme antreman durumuyla alakalıdır yanlıs bilgi vermeyelimm

DEXONİA bunu beğendi.
  5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.081
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yukarda yazilanlar kulaktan dolma degil Cawa, bu nedenle yanlis bilgi degil.

6. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    410
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tüm millet eşek bir sen zeki :lol:

anemi hastalıklarının tedavisinde kullanılan, hatta o hastalarda bile ''doktorların'' (salonda kaslı ama bilgisiz abilerinin işkembeden sallamasına benzemez, doktor diyoruz ;)) son çare olarak başvurduğu ilacı kullanıp kilo alacaksın, bu aldığın kilo su tutması ile alakalı olmayacak ve bu ilacı bırakınca hiçbir kayıp vermeyeceksin?
    ya bırak Allah aşkı kusura bakmada saçmalamışsın.
    Beslenme-antremanla alakalıysa ilaçla alakalı olan ne? yani madem beslenme çok önemli neden bu ilaçları kullanıyorsun?
    bu sorulara boş yere cevap vermeye çalışma yanıtı belli.

7. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    hitap şekline dikkat et !

lütfen kırıcı konuşmalardan kaçınalım ..

8. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    410
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hiç kusura bakmada kime nasıl hitap edeceğimi senden öğrenecek halim yok. saygıyı-sevgiyi senden çok daha iyi bildiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.
    Boş lafı bir kenara bırakalım ''dikkat et, saygılı ol'' tarzı tribünlere oynamayı felan.

Hiçkimse bir başkasının sağlığı ile oynamaya hakkı yoktur.
    2 yıl bodye takıl, bench-presste 100kg bas sonra burada tıp otoritesi gibi, hiçbir dayanağın olmadan ilaçlar hakkında atıp tut.
    Dikkatli olalım, burayı okuyan yüzlerce insan steroid kullanmak için, kendini ikna etmek için yazıları cımbızla çekmeye hazır insanlar var. Bu insanların sağlığı senin benim hitap tarzımızdan çok daha önemlidir. O yüzden kim kime nasıl hitap ettiğini bir kenara bırakalımda bu ilaçların ne kadar tehlikeli olduğundan bahsedelim ne dersin?

bu arada lütfen herkes haddini bilsin.
    bu sitenin yöneticileri var, sorumluları var. Onlar ve mesajı yazdığım kişi susarken sana ne düşer bilirsin...

bat34 bunu beğendi.
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.912
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    uslublariniza dikkat edin.

10. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bak şimdi castrol arkadaşım galiba sinirlerin yıpranmış senin
    sana saygı çerçesi içinde yaklasıyorum ve dostane uyarıyorum

yazdıgın kelımaler hoş kelimeler değil uslubuna dikkat et ok

yazdığım kişi susarken sana ne düşer bilirsin...[/

özelliklede bu kelimene bir şey demiyorum ..çünkü sorunların oldugunu düşünüyorum

teşekkürler..

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.912
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    konuyu uzatmayin arkadaslar!!!

12. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    410
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    benim söylemek isteğim şuydu
    örnek;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/anapolon-sustanon-t13654.html?t=13654&highlight=anapolon
    daha anca reşit olmuş bir çocuk böylesine tehlikeli ilaçları oyuncak sanıyor;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...etkileri-t3710.html?t=3710&highlight=bionabol
    burdaki yazıyı okumadan, hemen sormaya yönelmiş birisi çıksında afferim iyi kombine, kullan desin diye yoksa ilacı merak etmiş olsaydı forumda bir aratır, gezer, okur ama nerde...
    şimdi bu çocuğa ''iç hapı, iyi beslenmene bak, hikaye su tutması'' diye yazan birisine tepkiniz ne olurdu acaba?

13. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.576
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    doğrusu bu turden bir tavsiyeye karşı bende en az castorpollux kadar tepki verirdim.belki dahada fazlasını.bu türden bir fikrin öne sürülmesi şu forum ortamında olmamalı.sonuçta ortaya atılan iddianın kanıtlanması gibi bir durumda yok.anlattığı ilacın nesini savunayımki sessiz kalayım.forum ciddi şekilde okunuyor arkadaşlar.yazılmıyor ama haddinden fazla okunuyor.ortam bukadar önemsenirken bence bu türden iddiaları en başından GEREKİYORSA İĞNELEYEREK engellemeli.
    bu arada tartışmanız ilerleyen metinlerde hakarete kadar gidecek gibi.diyette falan değilseniz bu agresiflik normal değil benden söylemesi.gölgede dolaşın...

glory ve castorpollux bunu beğendi.
  14. ssregitoss

ssregitoss Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben gecen sene dianobol kullanmak gibi bir salaklik yaptim.hayatimda hiç bu kadar iştahim artmamişti.evet 3 haftada 7 kilo aldim.ama CASTOPOLLUX un dediği gibi biraktiğimda tüm kilolar yavaş yavaş gitti.iştahimda gitti.dianabolun ilk tabletini attiği gece bile libidom sıfırın altina indi.cinsel olarak hiçbirşey hissetmiyorsun.ereksiyon bile olamiyorsun.kollarimda sivilceler cikti acayip.hala o sivilcelerin izleri var kolumda.hele o kan basinci yaşanmaya hiçbiri değmez.erkek gibi hissetmek istiyorsaniz ve sağliğinizönemli ise bu ilactan ve türevlerinden işi bilenlerin laflarindan kesinlikle vazgecmeyin.

15. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yaaaa ben buradan birileri kürler yazmasın doğal yapmaya özen gösterelim derken beni 2 ay önce aklını kendine sakla diye uyaran arkadaşlar vardı ama kimse haklısın bereven demedi ha haklı olmak değil amaç ama birilerini bu zehirlere bulaşmaktan olduğunca korumak amacımız bu ama şimdi baktımda her gün kürlerle ilgili bir başlık açılıyor gibime geliyor ve çoğumuz tepki vermiyor hatta yol gösteriyoruz gibi bu bir öz eleştiri . katılırmısınız bilmem ama bu sporda büyümek kas yapmak istediğiniz ilacıda kullansanız kusura bakmayalım o kadar kolay değil ve ilaçlardan aşırı beklentilerle bu merak tetkleniyor ve daha hareketleri doğru düzgün yapamayan sporcularımız bir bakıyorsunuz çantasında kamyonla steroid taşıyor herhalde sizlerde gözlemliyorsunuzdur forum haricindede bu konuyla alakalı sorular bana olduğu gibi sizede soruluyordur neyse uzatmayayım kırıcı olmadan fikrimi beyana çalıştım kusura bakmayın sevgili arkadaşlar saygılar

yabanci bunu beğendi.
  16. egeboii

egeboii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Steroidler hakkında bilgi sahibi olmamanın sonuçlarını düşündünüz mü hiç? Salonlarda 'abilerin' önerdiği ilaçların (ki burda anapolon önerilen az mı arkadaş gördük salondaki abileri(!) tarafından) ne olduğu hakkında bilgi sahibi olamayacak bir kaynak olması iyi mi olurdu sizce?

ya da gerçekten kullanmak isteyen birine en azından en az zararla en uygun faydayı görebileceği öneriler vermek?

Ben forumun steroid kısımlarının varlığının kesinlikle kalması taraftarıyım,hem zaralarının,hem optimum kullanımının hem de oluşturulacak beklentilerin(zira 3 primabolonla Arnold olacağını sanan az mı arkadaş var salonlarda?) burda bişiler okuyarak cidden düzeldiğine inanıyorum...

castorpollux bunu beğendi.
  17. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Streoid kısmı kesinlikle kalmalı;ben bir ara kür olayını denemek istemiştim bu forum sitesinin ilk kurulduğu zamanlarda;fakat bu siteden hiç haberim yoktu.Neyse yalan yanlış bir küre girdim ve bu benim ilk kürümdü. Daha küre girmeden pregnyl vuruldum(ki bırak küre girmeden ilk hatta vurulmayı, bikaç kürden önce vurulmayı bile tasvip etmiyorlar)ilk hafta.Ardından 1000 mg sustanon haftada (olurmu alınırmı demeyin ilk kürde aldım işte) ve primo vs... Sonuç 2. haftadan sonra zaten iğne vurulduğumda gözümde şimşekler çakmaya başlamıştı.Bir kaç gün sonra yürürken bile belime kramplar girmeye başladı ve brakın güç artması kiloda düşüş yaşadım.Neyse uzatmıyim tabiki bu durum karşısında kürü ister istemez bırakmak zorunda kaldım ama hep içimde bir merak acaba herkes böyle yapıyorda bendemi bir problem var diye ve araştırmaya başladım.Araştırırken bu siteyi buldum.O zamanlar daha çok konuşulurdu bu kür konuları ve streoidler hakkında ve bayağı bir bilgi sahibi oldum.Bilgi sahibi demiyelimde fikir sahibi oldum.En önemliside bana bu akılı verenin streoidin uzağından yakınından bir bilgisi yokmuş ve başkasından duyduğunu bana biliyormuş gibi uygulatarak benim sağlığımı hiçe saymış oldu. Aslında demek istediğim şu streoidlerin illa kullanılması şart değil ama zaman zaman bu sporu yapanlar ilgi duyabiliyor.Streoidin zararlı olduğunu bilmek için bile onu tanımak gerekiyor.Diyelim ki kür yapmaya karar verdiniz o zamanda yine bişeyler bilmeniz gerekir ki size bu ilaçları satanlar fazla satış yapmak için sizi kandıramasın.Dengeli sağlığınızı bozmadan kendi kararınızla yapmış olasınız; eğer siz hiç bişey bilmiyorda insiyatifi karşı tarafa bırakıyorsanıoz o zaman işte en tehlikelisi bu.Bunun içinde bu sitede streoid bölümünün kesinlikle kaldırılmaması gerekiyor. Bilinçlendirmek için bilgilendirilmek şart...

castorpollux bunu beğendi.
  18. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    dianabol kullanmayı düşünüyorum ama şimdi kararsız kaldım dianabol kullananlar nasıl sonuç aldıklarını yazarlarsa iyi ve kötü olarak daha fazla bilgi sahibi oluruz

19. seti80

seti80 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Izmir
    shownodese ben dianabol 5 mg haplarını günde 2 defa aldım yaklaşık olarak 8-10 hafta, herşey harika oluyor tüm ağırlıkların altına girebiliyorsun ayna karşısında gözle görülür ilerleme yaşıyorsun, ama ilacı bıraktıktan yaklaşık 1 hafta sonra rahalıklar kaldırdıkların neredeyse yerinden oynamyor. acayip moral gidiyor. Sonrada ayna karşısında eskisi gibi olamyorsun. Ben bi daha düşünmüyorum, veya yanında alınacak ilaveler bilen varsa kayıbı azaltan anca o şekilde kullanırım.

shownodese bunu beğendi.
  20. star_gate

star_gate Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    dianabol testestoron duşmanıdır...yani testo almalısın yanında almazsan doğal testo seviyen çok düşer.gunluk 5 mg. kullanımda bile doğal testo seviyesini 50 civarında düşürdüğü söyleniyor zaten testo olmayınca ağırlık artırmak vede kas almak hayal oluyor...dianabol tek başına kur olmaz yanına testo olmalı birde 2. bir steroit girilmeli primo,deca vs.kalıcı olabilmesi için böyle olması gerektiğini duşunuyorum,demek istediğim dianabol ana ilaç değil ana ilacı destekleici ve etkisini artırıcı bir rol verilmelidir kurda..

bunlar benim şahsi kanaatlerimdir aksini düşünen arkadaşlarım olabilir....

seti80 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş