dia light taze kaşar protein deposu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    salonda bir müsabık sporcu abimizin sözüyle lor u bırakıp kaşar peynirine yöneldim. arkadaşlar diada kaşarlara bakarken bir kaşar buldum değerleri çok iyi geldi 400 gramı 4.5 mılyon bişey.

100 gram değerleri

protein: 32 gram

yağ: 12 gram

karbonhidrat: 2.6 gram

unutmayın dexter jackson ında yatmadan casein için birebir diyor. ve her gece 250 gram yer yatarmış. yağ oranınıda kafaya takmayın sonuçda karbonhidrat çok çok azolduğu için glikojene dönüşüp yağlanma yapması imkansız. bence çok iyi değerler.

safeo, batgun ve sayter bunu beğendi.
  2. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bende her sabah 50 gr kasar yiyorum 14-15 gr proteini var yaglı biraz var ama tolere edilebilir

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Yag oranı oldukca yuksek, aksine karbo oranının yuksek olması daha avantajlı olabilirdi. Vücut her daim karbo alabilecek ve kullanabilecek pozisyonda olabilir, sadece şu var; karbo alımı gunduz daha verimli kullanılır, bunun da sebebi daha yuksek sentezleme yetenegının gunduz daha fazla olması. Aynı şekilde doymamış yagları da cok sert definasyon yapmıyorsanız, herhangi bir zaman diliminde kullanılabilir ve vücut bunu işlemeyi sever. Oysa, kaşardaki yag kaliteli bir yag türü olmadıgı için, ordan gelen protein degerinin artılarının yanında eksilerinin de olacagını unutmamak gerek.

Dexter Jackson un yedigi kaşar peyniri bu yag oranına tabiki sahip değil, bu ürünü kullansanız bile düşük miktarlarda, sadece farklı bir pro kaynagı olabilecek zihniyette belki alınabilir. Yine de bu ürünü tasvip etmiyorum.

Bunu daha önceleri de yazdım, bu tarz secimler yerine farklı casein kaynaklarını belirli oranlarda alarak kombine etmeye çalışın. Lor+yogurt, light süt + light kaşar peyniri vs gibi çeşitli kombinasyonlar daha yararlı olabilir. Gece yatmadan önce bu ürünü aldıgınızda daha fazla su tuketiminizin olması gerekecek ve cok katı + yaglı yiyeceklerin, üstelik yuksek kaloriden bahsediyorsak, gece yatmadan önce alınması uygun değildir.

Son düzenleme: 8 Aralık 2009
    2shae, 666pack, safeo ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Wolfe çok katılıyorum. Ayrıca kaşardaki yağ doymuş yağlardan. Ayrıca günlük yağ limitimizi et veya tavukla harcamamız gerektiğini düşünüyorum. Güne böyle bir kaşarla yağlı başlarsak gün içerisinde tavuk veya et yemeden önce çok düşünmeye başlarız :)

sayter bunu beğendi.
  5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Diadan alırsam light beyaz peynirini alıyorum genelde casein amaçlı. Genel olarak protein/fiyat oranına baktığımızda
    Dia light kaşar peynir (32 gram protein)*4(400gram olmasından)/6(tl)= 21,3 gram protein düşüyor 1 tl'ye ancak yağ oranı oldukça yüksek.
    Dia light beyaz peynir (20 gram protein)*5(500 gram)/4(tl)= 25 gram protein geliyor 1 tl'ye, 188 kcal
    Sütaş light peynir (25 gram protein)*7(700 gram)/9(tl)= 19,4 gram protein düşüyor 1 tl'ye, 185 kcal

bu şekilde bir tablo çıkarmıştım kendime.

6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    d.wolf zaten dexterin yediğini duymuştum tabiiki bu oranda yağa sahip değildir orası açık örnek olarak gösterdim. ben nerden baksanız gram yağ kullanmıyorum. tavuğum haşlama, ekmek yok, şeker yok tuz deniz tuzu 7 gram kadar alıyorum yulaf, lapa pilav ve şekeride patatesden sadece alıyorum ben kullanıyorum bu ara süperbir damarlanma var ve protein i uçurdum resmen karbonhidratı azalttığımdan ve bana göre sorun yok.

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Şu an belki de sermayeden yiyorsun, bunu hemen birkaç gunde kestirmen ve sonuca baglaman çok dogru değil. Zamanlama ve alış şeklin cok uygun değil, bunun üzerinde durmak istedim sadece. Kasların şu anda eskiye göre antrenmanda daha fazla kan pompalayabiliyor ve daha fazla besin taşınması gerçekleştirebilme ihtimali oldugu için, damarlı görunum hala istedigin gibi olabilir. Yavaş yavaş vücudun alt kısmı, yani bacaklarındaki yag oranı artmaya başladıgında, vascularity görunumunun git gide azalacagını farkedeceksin. Büyük kas gruplarındaki yag oranı arttıgında her zaman tehlike çanları çalmaya başlar. Biraz zaman gectikten sonra ne demek istedigimi anlarsın umarım.

8. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

pek anlamadım d.wolf biraz açarsan sevinirim yani tek yanlış gece almış olduğum bu kaşardanmı kaynaklanıyor yoksa genel olarakyenibeslenme düzenindemi sorun var?

Sayfayı Paylaş