diş lekeleri

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve simitci88 tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    slm arkadaşlar 14 yaşındayım dişlerimin çoğunun iç bölümünde (özellikle arka dişlerin boğum bölümünde) kararmalar meydana gelmiş fırçalıyorum ama geçmiyor birde ağız kokum var colgate 14 days diş macunu ve colgate fırça kullanıyorum. ama dişlerim hala sarı ve koku var ne önerirsiniz lütfen acil yardım.

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Signal White Now kullan derim bana kalırsa ilk fırçalamada bile beyazlığı görebiliyorsun ama düzenli fırçalarsan dahada iyi olur

3. Pluchart

Pluchart Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Düzenli olarak -mesela yılda 1 defa- diş taşlarını temizletmenin de faydasını göreceksindir mutlaka.. Ayrıca diş ipi kullanmak da çok önemli, bu yaşında diş ipi alışkanlığı edinirsen ömür boyu faydasını görürsün.. Ağız ve diş sağlığınla alakalı bütün konularda, ailenle beraber gittiğin diş hekiminden bilgi alman en doğrusu tabii ki..

4. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    dişini düzenli fırçalana da bazı çene ve diş yapılarından dolayı diş tam temizlenmiyor.doktora git bence çürükler temizlenmesine rağmen çürüyor olabilir.kokuda bunla ilgili oluşabilir. sarı derken ne kadar sarı? reklamlara kanma %100 beyaz diş yoktur zaten,sarıya yakındır renk

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    fırcalmayla falan gecmez ojnlar hemen bır dıs hekımıne gorun o ne yapılıcagını dah ıyı bılır ve unutma 6 ayda bır dıshekımıne gorunmeyı unutma genc yasta dıslerıne ıyı bak sonra dokulmelr olduktan sonra dıs hekımıne gıtmek hıc de mantıklı degıl

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Dişlerini fırçalarken alttan üste sürterek fırçala ve haftada 1 2 kere normal fırçalamalardan sonra karbonatla fırçala yalnız bu sadece sararmalara karşı önereceğim bir şey.Diğer türlü bir diş hekimine gözükmende yarar var.Ayrıca ağız kokusuna nane çiğneyebilirsin ya da sabahları kalktığında kahve iç nescafe vb. türden bu da ağız kokusunu giderebilir.Bunları kendi üzerimde denediğim bilgiler olarak sunuyorum bende işe yaradı denemen de yara var diye düşünüyorum.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    macun önemli değil aşağı yukarı hepsı aynıdır onemlı olan fırca ve fırcalamayı bılmen
    dısımı ben dakkalarca fırcalıyorum belkı aynı yerı 10 defa tekrar ustunden gecıyorum arkasıda onu gıbı bembeyaz yanı fırcalarken arkalarınıda fırcalayın hemde cok ıyı fırcalayın

sız doktora gıdın cunku curumuş ise fırcalamak ıse yaramaz

her kısınınde dıs renkı vardır ondan fazla beyazlamaz belkı dıs rengın oyledır belkıde duzenlı fırcalamıyorsundur sabah aksam kesın fırcala ama oglen yemek yedıkten sonrada evde ısen fırcala o yaglar gıtsın

zencılerın dışı beyaz olur genetıklerı oyle bızlerde beyaz olmaz kısıden kısıye degısır renk tonu ama asla reklamdakı gıbı olmaz dısının rengı neyse o olur ondan ılerı gıtmez

8. cciinnaarr

cciinnaarr Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    macun sanıldığı kadar önemli değildir. macun sadece ağızda hoş koku, temizlik hissi verdiği için kullanılır. ve içinde bulunan küçük grenler sayesinde tartarı kaldırmaya yardımcı olur. fakat tartarı kaldırma etkisi çok azdır. önemli olan düz başlı, düz kılları olan, kıllarının hepsi aynı boyda olan, ve başında sadece kıl bulunan fırçalar kullanmaktır. dişlerinin boğum kısmındaki kararmalar ya çürüktür ya da diş taşıdır. en yakın zamanda bir diş hekimine gitmeni öneririm. ve günde mutlaka 2 defa dişler fırçalanmalı ne daha fazla ne daha az. 2-3 dakika yeterli fırçalamakta. ama kaliteli fırçalanması gerekiyor. günümüzde tavsiye edilen fırçalama tekniği "modifiye bass tekniği"dir. googledan araştırıp nasıl yapıldığını bulabilirsin.

Sayfayı Paylaş