DHT hormonundan dolayi sac dokulmesi ya&am

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Nimek tarafından 6 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. Nimek

Nimek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    HORMONLAR
    Dihydrotestosteren (DHT) dolaylı olarak saç kökünün gelişim sürecini olumsuz etkiler.

SAÇ KÖKÜNÜN YETERSİZ BESLENMESİ
    Saç derisinde dolaşımın yetersiz olması ve bundan dolayı saç kökünün beslenmemesi.
    SAÇLARIN KAFA DERİSİ İÇİNDE YETERLİ DERECEDE KÖK SALAMAMASI
    Saç kökünün yapısal bozukluğu saçın kolay şekil almasanı engeller ve saç daha kolay dökülür.

Fakat piyasada duyduguma göre L-Recapin diye bir sampuan warmıs ve sac dokulmesıne karsı ıyı geldıgını soyluyorlar
    sitesinden nasıl iyi geldigine dair kendi anlatımını buldum ve sizinle paylasmak ıstedım sorun yasıyan arkadaslara yardımcı olur umarım daha fazla bılgı almak ıstersenız benımle kontak kurabılırsınız...

L-RECAPIN SAÇ DÖKÜLMESİNİ NASIL ÖNLER?
    Zeytin ağacı yapraklarından oluşan olaenol asidi Dihydrotestosteron'un (DHT) oluşumunu azaltır!
    Turungillerden elde edilen Apigenin saç kökenindeki kan dolşımını sağlar!
    Biotinil-GHK (özel vitaminleştirilmiş yumurta akı) saç kökünün sağlamlaşmasını sağlar!
    ve L-Recapin Şampuan ise toniğin etkisini destekler.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.081
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Foruma hosgeldin

Paylasim icin tskler devami gelsin ;)

3. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    dedigini ilk defa duyuyorum yani sampuani!

sonuclarini alanlar yazsin..ben en iyi olarak finasterid biliyorum ama bakalim!

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.912
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    benim anlamadigim sampuan nasil hormona etki ediyor.

arnold finasterid i kullandin mi hiç,ben propecia kullaniyorum

5. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    propecia ile finasterid ayni sey.yani finasterid bu ilaclarin hammaddesi...

propecia,finasterid,dilaprost.........hepsi ayni

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.912
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    tamam saol arnold

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    solgarın bir ürünü, saw palmetto'da dht hormonunu azaltıyormuş.

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben 2 ay propecia kullandım ama daha sonra DUTASTERİDE etken maddeli AVODART adlı ilacı kullanıyorum.Hem fiyatı propeciadan yaklaşık 30 ytl ucuz hem de etkisi çok daha güçlü.Hem tip1 hem de tip2 5-alfa redüktaz enzimlerini inhibe ediyo.Bu da daha fazla DHT nin bloke edilmesi demek.Araştırmalarda da propeciadan %30-%40 oranında daha fazla saç çıkarttığı kantılanmış.Yalnız kafamda da soru işaretleri yok değil.Libidoyla ilgili yan etkiler görmesem de bu DHT blokesi olayı acaba kas gelişimine olumsuz bi etki yapar mı?Bu arada primobolan kürü düşünüyodum formda yazılanları okuduktan sonra sanırım yapamıycam :(

9. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    primo kürüne başlamadan önce saç durumun nasıldı?,,O dediğin ilacın fiyatı nekadar?,,her eczande bulunabilirmi yoksa net ten mi? ;)

10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Akçakaya;primobolon kürü yapmadım,sadece yapmayı düşünüyodum ama bu genetik saç dökülmesi beni zamanında depresyona soktuğu için yoğurdu üfleyerek yiyorum,zor bela iyileşmeye başlayan saçımı da kür yapıp mahvedersem diye :) Ki ailemizde genetiktir,eski bi sporcu olan abim 2 yıl önce kadar bb ye gidince primobolan kürü yapmıştı,onun da saçlar döküktü ama kürden sonra inanılmaz döküldü bu da aklında bulunsun yani :) Kullandığım ilacı tabiki her eczaneden bulabilirsin.Fiyatı 48 ytl idi en son aldığımda.İçinde 30 hap oluyo.Avodart 0,5 mg dutasteride .

11. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yaw primo kürü yapıpta saçı dökülen arkadaşlar varsa lütfen yazsın.Ama saç dökülme sorunu olmayıpta primo yüzünden dökülenler.Aman neyse 8 haftalık bir kür deniycem benim saçların yarısı dökülse bile kel olmam o derece yani :D .Babamın saçı ellisinden sonra yeni dökülmeye başladı.Annnemin de aynı.Yani genetik sağlam ;)

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Eğer genetik olarak Dht ye hassas saçların yoksa birşey olmaz ki annenden babandan örnek verdiğine göre genetiğin de sağlam görünüyo :)

13. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara

14. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul

15. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    73
    zafer ben bu avodart denilen ilaci daha önce internetten arastiridim daha türkiyeye gelmedigi yaziyodu.simdi varmi türkiyede.bide ilac hakkinda biraz bilgi versene.sacin dökülmesinimi engelliyor yoksa yeni sac cikariyormu ve sen gözle görülecek kadar bi faydasini gördünmü

16. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

17. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arka arkaya ikinci mesajım özür dilerim mod abiler

Mesela saçların çok sık olmamakla beraber çok seyrek değilse yani normalsa bile örneğin;
    8 hafta 200 mg primobolan depot +günde 2 tane ultimate nutr. Saw palmetto ( DHT içim ),+ 4 tane bevitin-c + 1 apikobal sana az ama öz bir sonuç verir..İstersen piramit de yapabilirsin farketmez.
    Ben 8 hafta pirmati yapıyorum ve aynen bunları kullanıyorum.Gayet memnunum. Az ama öz olsun bizim olsun :)

18. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle saç dökülmesini bi anlatayım.Çünkü zamanında çok fazla yıprattı beni ve internet olsun doktor olsun çok okudum araştırdım,bu konuda bilgi birikimim gayet fazla.Şimdi öncelikle saç dökülmesini anlatayım.Burda bahsedeceğimiz dökülme erkeklerin başının belası ve genellikle jöleye,vitaminsizliğe yorumlanan ama aslında bunlarla alakası olmayan androgenetik alopesi.Bu tip dökülmede yanlar açılıyo,tepe açılıyo,varolan saçlar uzamayan tüylere dönüşüyo ve zamanla yanlar ve ense üzerindeki saçlar dışında hiç saçın kalmıyo.Bunun nedeni yüzde 99 olarak babandan yüzde 1 de dede,anne,dayı,amca vs gibi akrabalarından alabileceğin genler.Kaba olarak babanın saç öyküsüne bakarak kendi saçının geleceğini tahmin edebilirsin.Eğer bu gene sahipsen ki insanların büyük çoğunluğu bu gene sahip ama kelliğin görülme yaşı,şekli,süreci tabiki değişiyo.Şimdi testosteron 5-alfa-redüktaz enzimi etkisiyle dihidrotestosteron(DHT) adında çok daha güçlü bi erkeklik hormonuna dönüşüyor.Ve bu hormon da saç köklerini zamanla öldürüyor,varolan saçların cılızlaşıyo,saçlar aşırı dökülüyo,saçlar uzamıyo yani klasik kellik tablosu ortaya çıkıyo.Mesela benim babam daha 25 yaşında saçları dökmeye başlamış ve 30 lu yaşlarda kafada pek bi saçı kalmamış :D Sonuç olarak abilerim de 25 yaşlarında saç sorunu yaşamaya başladılar ve şu an keller :D Benimki daha erken başladı.19 yaşlarımda.Sarı,tarak girmeyen ve uzun saçlarımı inanır mısın 1 yıl içinde kaybettim hemşo :D Tabiki insanımız çok bilinçsiz,özellikle de bu konuda.Yok saçını uzattın da döktün,yok jöle sürdün falan hepsi hikaye.Tek suçlu DHT.Neler yapmadım,aylarca usturaya vurup sarımsak sürmeler,yok vitamin ampülü+badem yağı sürmeler falan inan bana hiçbi etkisi olmadı.21 yaşına geldiğimde tepede kocaman bi açıklık,önlerde ve yanlarda saç kalmamış ve özgüveni,psikolojisi bozulmuş bi adamdım.İnan bana bi dakka aklımdan çıkmıyo ölesine rahatsız ediyodu saç sorunum.Bi gün nette yine kocakarı ilaçları ararken tesadfen bilimsel olarak saç dökülmemin nedenini buldum ve ona göre tedbirimi alayım dedim.Önce propecia aldım 2 ay içinde dökülme durdu ve mevcut saçlarımın kalitesi yükselmeye başladı :D Bu inanılmaz bi sevinçti benim için.Her neyse sonradan bu avodartı görünce buna devam edeyim dedim ve 4 ay kadar da bunu kullandım.Hemşo inanır mısın kafama çim ekmişsin gibi saçlar çıkmaya başladı :D Sonradan DHT nin aşırı bloke edilmesinin sporda özellikle de body gibi kas gelişimi isteyen bi sporda iyi birşey olmadığını duydum ve sonradan ilacımı tekrar finasterid içeren ilacıma döndürdüm.Şu an 7. ayımdayım ve sonuçlardan gayet memnunum.takmayın kafaya dökülsün diyen insanların hemen hepsi saç sorunu çekmeyen insanlar ve başına gelmeyen hakkaten anlamaz bu derdi hele ki çok genç yaşlarda karşılaştıysa.Yani uzun lafın kısası diyeceğim o ki hemşo bu ilacı eczanelerden bulabilirsin ama dediğim gibi kas gelişimimi olumsuz etkileyebilir diye daha hafif bi ilaç olan finasteride içeren 1/4 proscar tabletine geri döndüm ;)

19. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul

20. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    73
    peki zafer bu avodartin gercekten kas gelismesien engel oldugunu nerden tam olarak bulabiliriz.yani bunun kesin bi aciklamamsi varmi.birde su var mesela o propecia gibi ilaclar evet sac cikariyor ama birakinca o cikan saclarin hepsi hemen geri dökülüyor.bu avodart ta ilk önce sac cikariyor birakinca cikan saclar bundada dökülüyormu acaba

Sayfayı Paylaş