DEV Triceptsler icin Gizli formül

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    DEV Tricepsler icin Gizli formül

Merhaba uygulayan war mı bu hareketi bilmiyorum, Ahmet Özgün ( Sinyal programının yapımıcısı ve sunucusu ) yaparken kesfettim, ve o gunden sonra uygulamaya basladım.. Bu kadar etkili baska bir tricepts hreeketi gormedim, 2 antreamanda triceptsler gozle gorulur bir sekilde degisti ve ölcü aldı.. gelelim harekete...

- Bench sehpasına yatıyorsunuz, sanki bench press yapcak gibi...
    - Isınmak icin az bi kilo takın...
    - Omuz genisligiinden biraz daha genis ve AVUC ICLERİ SİZE BAKACAK gibi tutun
    - mutlaka barı alırken birinden yardım isteyin, aldıktan sonra barı dengeleyip gogusun altına kadar indirip kaldırmaya baslayın... Piramit usulü kiloyu arttırabileceginiz kadar arttırın.. tekrar sayısını da 4 e kadar düsürün...

Ben 100-110 kiloya kadar cıktım bu harekette.. sonuclara hayret edeceksiniz... Mutlaka Tricepts'in ilk hareketi olarak yapın, cunki kasa yedirebilecegi kadar kilo yedirmemiz lazım.. Temel bi tricepts hareketi bu... üstüne saglam bi lying triccepts extension öneririm....
    Denemekle bir sey kaybetmezsiniz, yapması cok zewkli bir hareket aynı zamanda... söylemedi demeyin :) bu harekete bi de isim verelimmm....
    - Reverse Grip Bench Press

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    yani ben tam anlıyamadım.ama kafamda olusan sekil.benchpress deki tutusumuzun tersi demi.sanki barbell curl yapar gibi

tutucaz degilmi barı avuclar omuz baslarımıza bakıcak degilmi.omuz genişliginden biraz daha geniş.bu sekilde.dogrumu

anlamısım.o zaman programa ekliyim.isim

konusunda bence forever bench press olsun hemde havalı oldu gibi :lol:

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Reverse Bench Press;

speedtouch ve zumruduanka bunu beğendi.
  4. Bahadir

Bahadir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı
    Yer:
    İstanbul
    zumruduanka bunu beğendi.
  5. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    pump ... uygulaması biraz zor bir hareket gibi gözüküyo. göğüslerini nasıl etkiliyor? avuçların ayağına bakar pozisyonda kullandığın kiloyla ne kadar fark var?

birde dikkat ettim hep bicepts ve tricepts diye yazıyorsun. biceps ve triceps kullanımı yanlışmı?

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    - Öncelikle haklısın... Tekil Bicept, cogul biceps, tekil tricept , cogul triceps olması gerekiyor...
    Sorulara gelecek olursam...
    1 - Gogusleri nasıl etkiliyor? - tabi ki belli bir oranda calıstırıyor ancak gogusleri sisirecek kadar etkin bi sekilde goguse vurmuyor. Secondary muscle olarak (2. calısma grubu) pectorials gosterilebilir.
    2- avuçların ayağına bakar pozisyonda kullandığın kiloyla ne kadar fark var ?? - kendi adıma konusacak olursam, normal bench prese kadar agır kilo ile calısamam.. 145 tek tekrar bench yaparken, Antremanın ilk hareketi olarak bile yapsam, 130 u gececegimi düsünmüyorum tek tekrarda, bunun asıl nedeni, gögüs ve omuzun daha az involve olması harekette...
    3- zor hareket? ewt ilk alısta we alısana kadar zor gelebilir, o yuzden mutlaka bi yardımcı, barı ilk alısta size yardım etlei dengelendiginizde " bırak" komutu verin elini ceksin... Kiloyu mukemmel hissettiginiz bi hareket.. Bench press'ten cok daha fazla haz veriyor insana, ne demek istedigimi anlayacaksın yaptıgında

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ewt kesinlikle bu hareket, ama " dirsekleriniz vucuda bitisik tutun" diye bi not war, kesinlikle katılmıorum cunki izole bir hareket deil, boyle bir zorunluluk hissetmeyin, onemli olan nizami yapmaktan cok agır kilo yedirebilmek kasa... ZAten cheat yapılabiliecek bi hareket deil, hareketten kacmak mümkün degil ...

8. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    bende burdan okur okumaz denedim bugün bu hareketi, fakat 80 kilodan sonra alırken zorlandım, en son 95 kioya 5 tekrar yaptım tamamen yardımsız, fakat bileklerimi bi parça ağrıttı.. dar bençten daha geniş omuzlarımdan biraz daha dar tuttum, acaba en doğru tutuş nasıl olur? birde bugün karar verdim triceps antrenmanımı bu program çevresinde geliştiricem, hangi 2 hareketle harmanlasam daha iyi olur?

eski programım:
    dar bench 4x(12-10-8-6)
    incline french press 4x(12-10-8-6)
    tek dumbell 4x8

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Baltacı, 1-2 antreman sonra harekete daha ii alıscaksın ve sonuc alacaksın... bench press te tuttugun acıklık ii bu harekette, ama alırken zorlanacagıjnı soyledim, sadece alırken mutlaka yardım iste, bi de bileklerin icin sıkı bi eldiwen isini gorebilir... Sana ornek bi tricept programı yazayım.. ben cok ii sonuc aldım

Bench tricept press 4x(12-10-8-6)
    Incline French Perss 4x(12-10-8-6)
    Push Down (ücgen aparatla) 4x8
    Weighted Dips ( ayagına dumble alarak Dips) 4x MAX

bu program triceptsleri patlayacak kadar sisirecek.. Dene bi istersen

10. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    teşekkür ederim, aynı programı uygulamaya başladık yanlız üçgen aparatı yürütmüşler bizim salondan :D düz aparatlamı yapayım? yoksa halatmı kullnayım onun yerine acaba? birde ağırlıklı dipste ağırlıgı belden bağlamanın bi farkı olmaz dimi?

11. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Reverse Grip Bench Press yaptıktan sonra Lying Triceps Extensions yapıcam en sonundada Bench Dips yapıcam sence nasıl olur Pump Forever????

bu arada hareket için çok teşekkür ederim yarın inşallah denicem bide senden çok sağlam bi biceps hareketi istiyorum benim bicepslerim tricepse göre biraz düşük kalmışta bi yardımcı olursan sevinirim saygılar.

12. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Selam düz aparatla yap ama iki ayagını aynı hizzada tut ve biraz daha üst gowdeni egere yap... Bu sayaede daha agır kilolara da gireceksin, ama yine de hareketi cok bozma...
    Belden weya ayaktan baglanman farketmez.. hatta belden daha rahat yapabilirsin...

13. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Paco uygula dediklerini gayet ii olur

bu arada cogumuzun sorunu bicepslerin tricepslere gore zayıf kalması, bicepsleri en cok buyutebilecegin hareket , serbest agırlıklarla calısagın harektlerdir. EZ bar ile maximum kilolarda belden cok az yardım alarak yapacagın Barbell Curl ler etkili olur, ama ana espiri, hareketin negatif kısmında ( barbell i asagıya indirirken) mutlaka direnmelisin ve kiloyu kasa yedirmelisin bu sayede

14. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

abi öyle güzel bir noktaya değindinki kesinlikle sana hakveriyorum
    yani; hocam ben burbell curl yaparken herzaman son iki indirişte inanılmaz yavaş bırakırımki iyice kas yesin diye.
    bu arada "serbest agırlıklarla calısagın harektlerdir" demekle neyi kastediyosun ben pek anlayamadımda bu arada kusura bakma çok soru sordum hocam :)

15. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    Dev arka kollar için

Yazmış olduğun harekete alternatif hareket
    düz bir sehpaya sırt üstü uzan avuç içlerin yüzüne bakaçak şekilde barı kavra ve geriye doğru götür (puloover) pozisyonuna doğru """ burda dirsek ve omuzun yani üst kolun yere paraller pozisyona geldikten sonra (bu parallerliği hareketin sonuna kadar bozma)""" tutmuş olduğun barı ileri doğru tüm kolun yere paraller pozisyona gelene kadar götür ve burada 3-4 saniye tutmaya çalış. tekrar başlama pozisyonuna gelerek hareketi önceden belirlediğin set ve tekrarlarda yapmaya çalış. setler bitince aynada arka kol kaslarını seyret bakiyim.
    kaynak kol kasları kitabı

Zülküf TURAN

16. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Pump Forever yaptığım geniş çaplı bi araştırmaya göre senin dediğin o hareket varya (Reverse Grip Bench Press) abicim o hareket kanat ve koltuk altına vuruyo yani tabiki arkakolu çalıştırıyo ama tam verim alamıyosun koltuk altı ve kanat'a vurduğu söyleniyo + kendi salonumdaki SAYIN BAHADIR BEY'e sordum o da bana aynı şeyi söyledi yarın hareketi bizzat kendim denicem bakalım hakketen kanatamı vurcak yoksa arka kolamı.

17. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İtmeli bir hareket kanata nasıl vurabilir ki bunu anlayamadım. Olsa olsa ters tutuş pullover kanata vurur gibi geliyor.

18. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    http://www.bodybuilding.com/fun/exe...inMuscle=Triceps&Equip=&Isolation=&order=Name

burdan bakabilirsin, kanatla alakası yok galiba

19. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: Dev arka kollar için

Hocam bu reverse grip-lying triceps extension gibi bir harket mi.. barı kawwramak cok zor olmaz mı?? aynı zamanda elimizden kayarsa sanki cok tehlikeli bir durum arz edermis gibi geliyor...

20. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Yaptığın geniş caplı arastırma sonucu yanlıs olmuş Paco, Bahadır Bey'de cok mantıklı birşey soylememiş... Bu postun ilk sayfasında hareketin tam olarak nasıl yapılacagının grafikleri mevcut. Ilk antremanda mutlaka dene, zaten hangi kasının calıstıgını anlayacaksın... Kanat ve koltuk altı, itmeli hareketlerde devreye girmez, Baltacı'nın da linkinde gözüktügü üzere hareketin calıstırdıgı 1. kas grubu tiricepsler yardımcı (2.) kas grubu da Pectorials (gögüs) kasları...

Sayfayı Paylaş